سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ایران به سوگ نشست؛ کنار هم خواهیم ماند...
» یاری گر سبز هموطنان زلزله زده مان خواهیم بود

ایران به سوگ نشست؛ کنار هم خواهیم ماند

چکیده :امروز روز امتحان ماست که سبز زیستن را مشق کرده بودیم، امروز روز ماست تا در کنار دیگر هموطنان خود باشیم و کمکشان کنیم. بی شک بسیاری از ما نمی توانیم خود را به شهرها و روستاهای آذربایجان برسانیم اما هرجا که باشیم در هر شهری و روستایی می توانیم به نزدیک ترین مرکز انتقال خون مراجعه کرده و خون دهیم، می توانیم هرچقدر آب و نان در خانه داریم از طرق مطمئن به دست هموطنان خود برسانیم....


انالله و انا الیه راجعون

ما مردم ایران بارها و بارها درسخت ترین روزها و لحظات ثابت کرده ایم که کنار هم هستیم. چه آن زمان که دشمن به خاکمان حمله کرد و هر ایرانی از گوشه گوشه ی این خاک به پا خواست و در مقابل دشمن با دست خالی ایستاد و از وجب به وجب خاکش دفاع کرد تا دشمن را از خانه ی خود بیرون راند، تا هنگام رخ دادهای طبیعی و اتفاقاتی چون سیل و زلزله که باز هموطنان به کمک یکدیگر شتافتند و همراه و غمخوار یکدیگر شدند.

رودبار، منجیل، بم، اردبیل، قزوین، طبس، بویین زهرا و ده ها نقطه از این خاک شاهد همبستگی هموطنانی بوده که با دست های خالی به یاری یکدیگر رفته و در کوران تند حوادث هم را تنها نگذاشته اند.

روزهای بحران در کشورمان یادآور آن است که اگر بم زلزله آمد، هموطن آذری خود را به آنجا رساند و وقتی زمین رودبار لرزید اهوازی، و اینگونه بود که در دفتر تاریخ سرزمینمان نوشتند: کشوری که فارغ از آیین و مسلک در هنگام سختی ها یکدیگر را تنها نمی گذارند. مهم نیست چه دولتی بر سر کار است و صدا و سیما چه تصاویری را پخش می کند، مردم را به کمک دعوت می کند و یا سکوت کرده و از کنار چنین مصیبتی می گذرد. مردم سبز ما خود همیشه یاریگر خود بوده اند.

و امروز در آذربایجان در خطه شیران زمین لرزیده است، زلزله ایی که خانه ها و روستاها را ویران و مردم را آواره کرده، جان صد ها نفر را گرفته و هزاران نفر را مجروح رها کرده است. امروز فرزندان آذربایجان به کمک تک تک ما نیاز دارند. کودکان منتظر آب و غذا و نان و گرما هستند و مجروحان چشم انتظار خون. به گفته مسئولان اکنون نیاز آذربایجان آب معدنی سالم و نان و خون است.

پزشک متعهد و پرستار دلسوز در این سرزمین کم نیست، همان ها که داوطلبانه به جبهه ها می رفتند امروز نیز به آذربایجان می روند و در کنار آنان ده ها پزشک و پرستار جوان که با حداقل مواد دارویی لازم و بدون نیاز با هیچ وزارت خانه ایی خود را به کنار هموطنان خود می رسانند. در بعضی از مناطق چون روستاهای ورزقان و هریس هنوز پزشک عمومی و پرستار وجود ندارد.

خودمان باید دست به کار شویم، اگر پزشک و پرستار هستیم، اگر دوره های امداد گری گذرانده ایم و اگر می توانیم دارو و آب و نان تهیه کنیم، سریع تر دست به کار شویم که هموطنان ما منتظر یاری های سبزمان هستند.

امروز روز امتحان ماست که سبز زیستن را مشق کرده بودیم، امروز روز ماست تا در کنار دیگر هموطنان خود باشیم و کمکشان کنیم. بی شک بسیاری از ما نمی توانیم خود را به شهرها و روستاهای آذربایجان برسانیم اما هرجا که باشیم در هر شهری و روستایی می توانیم به نزدیک ترین مرکز انتقال خون مراجعه کرده و خون دهیم، می توانیم هر چقدر آب و نان در خانه داریم از طرق مطمئن به دست هموطنان خود برسانیم.

امروز روز امتحان ماست.

“کلمه” نیز این مصیبت تلخ را به هموطنان خود خصوصا آسیب دیدگان آذربایجانی تسلیت می گوید.

آخرین اخبار زلزله ۶٫۲ ریشتری آذربایجان/ ۱۸۰ کشته؛ تاریکی هوا امدادرسانی به زیرآوارماندگان را مختل کرد

گزارش تصویری/ زمین لرزه ای که آذربایجان را لرزاند

مصدومان زلزله نیاز به خون دارند/ لیست مراکز انتقال خون استان تهران


16 پاسخ به “ایران به سوگ نشست؛ کنار هم خواهیم ماند”

 1. ایرانی گفت:

  من نیز به نوبه خود، این مصیبت را به هموطنان عزیزم تسلیت عرض می کنم.
  انشاء الله بتوانم امشب در یکی از پایگاههای انتقال خون، خون خود را برای کمک به هموطنان نیازمند بدهم.

  به امید ایرانی آباد و آزاد
  یا حسین میرحسین

 2. ناشناس گفت:

  دوستان شما را بخدا به من بگویید آیا سر رهبری فرزانه سلامت است؟؟؟ سقف بیت ایشان ترک بر نداشته٬ سقف فرو نریخته؟؟؟

 3. ناشناس گفت:

  اشکم در اومد !

 4. شیرازی گفت:

  میر حسین گفت اگر نتونیم کاری هم انجام بدیم منظورش به اون افراد سالمندی بود که قادر نیستند در فعالیت های اجتماعی شرکت کنند ، تاکید کرد اگر اونها در گوشه ی خونه هاشون هم دعا کنند جزوی از خانواده ی بزرگ سبز ایران هستند

 5. سحر گفت:

  مردم ایران! خواهش می کنم به داد زلزله زدگان برسید وگرنه این دولت عین خیالش هم نیست

 6. ... گفت:

  در پاسخ به آن ناشناس باید بگویم که چرا٬ سقف بیت ایشان ترک برداشته و بزودی فرو خواهد ریخت! من هم گریه کردم.

 7. امیرعلی گفت:

  آذربایجان تسلیت…

 8. minoo گفت:

  hamvatanane azize azari tasliyat

 9. ali گفت:

  به هموطنان عزیز اذری تسلیت میگویم

 10. ناشناس گفت:

  خدا اصحاب رسانه را رحمت کند…هنگام درگذشت انها تلویزیون یک هفته مدام عزا گرفته بود

 11. سبز استوار گفت:

  اگر شخص خامنه ای کوچکترین کسالتی پیدا می کرد همین صدا و سیمای در بوغ و کرنا می کرد. اما ده ها نفر در اثر زلزله زیر آوار رفتند پوشش خبری آنها را هم دیدیم. اگر خامنه ای در دفاع از اسد جنایتکار صحبت می کرد نیم ساعت از خبر ساعت 9 شب به بیان منویات! ایشان سپری می شد. اما کشته شدن ده ها نفر و مجروح شدن صدها نفر و بیخانمان شدن هزاران نفر تنها در عرض 5 دقیقه پایانی اشاره می شود. ببینید ما با چه کسانی روبرو هستیم.
  مردم عزیز آذربایجان تسلیت من را پذیرا باشید. مردم هر کمکی می توانند به این عزیزان داشته باشند. به خدا ممکن است فردا برای هر کدام از ما اتفاق افتند. بنی آدم اعضای یکدیگرند که درآفرینش ز یک گوهرند چو عضوی بدرد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 12. aa گفت:

  سطح امداد به قدری پایین هست که مردم شبانه خودشون دارن به دنبال عزیزاشون میگردن.خدا به دادمون برسه.

 13. ناشناس گفت:

  مسبب کیست؟
  دیگه می سازید؟!!!!!!
  پول خرج می کنید؟!!!!!!!
  یادتان می افتد که خانه های کاهگلی در روستاها وجود دارد.
  شما مسئولان چقدر کثافتین،چقدر نفهم و کودن هستید؟پولهای میلیاردی به بازیکنانی می دهید که بیشتر از شادی غم برای مردم می آورند ولی حاضر نیستید که به این روستاها خرج کنید.باور کنید با پولی که به ژوزه دادند دو روستا این چنینی رو مثل نوفل لوشاتو فرانسه می کردند.
  حالا بیایید نه تنها همدردی نکنید بلکه خنده بازار نشان دهید!!!!!
  نفرین بر شما که نام انسان و ایرانی را یدک می کشید

 14. شهروند همیشه سبز گفت:

  درود بر همه شهروندان سبز تهران بزرگ
  من امروز رفتم میدان توپخانه مرکز انتقال خون خون اهدا کردم – کاری که می توانستم انجام بدم – همچنین مرتب به اطلاع رسانی از طریق ایمیل و شبکه های مجازی هستم – به همه دوستان و همکاران اطلاع دادم برای ارایه هرگون کمک به هموطنان مظلوم و آسیب دیده ام.
  زنده باد ایران – زنده باد ایرانی همیشه سبز

 15. ناشناس گفت:

  اگر این همه سرمایه این ملت بی گناه روبه جای اینکه می ریختیدتوحلق یه مشت کشور جهان سومی مثل سوریه لبنان و ونزوئلا خرج روستاهای کشور می کردید الان یه کشته وزخمی هم نداشتیم چقدر ما بدبختیم

 16. محمد گفت:

  1) این ظایعه ی بزرگ را به هم وطنای اذزی تسلیت میگویم گر چه ابعاد این حادثه فراتر از ابراز تسلیت است!! و اگر کاری در توان داریم باید در حق این مظلومان حادثه دیده انجام دهیم! ۲) عملکرد صدا وسیمای میلی و سفر رئیس دولت مستقر به عربستان بسیار قابل نکوهش! و در مقابل اطلاع رسانی و همیاری ایرانیان از طرق مختلف از جمله شبکه های اجتماعی قابل تحسین و در نوع خود منحصر به فرد است! ۳) در مقابل جائرانی که عاطفه ی چندانی به مردم ندارند اتحاد ما ایرانیان میتواند حلال مشکلات در تمام زمینه ها باشد!