سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آخرین اخبار زلزله 6.2 ریشتری آذربایجان/ 250 کشته و 1800 مصدوم...

آخرین اخبار زلزله 6.2 ریشتری آذربایجان/ 250 کشته و 1800 مصدوم

چکیده :عصر روز شنبه دو زمین لرزه به بزرگی 6.2 و شش درجه در مقیاس امواج درونی زمین ' ریشتر ' به ترتیب شهرستان های اهر و ورزقان در آذربایجان شرقی را لرزاند. تاکنون تعداد مجروحان و مصدومان این زمین لرزه نیز به بیش از یكهزار و 800 نفر رسیده است....


کلمه- گروه اجتماعی:

بدنبال زلزله 6.2 ریشتری شب گذشته در آذربایجان، حسن قدمی درباره آخرین تلفات زلزله 6.2 دهم ریشتری که روز گذشته (شنبه) در استان آذربایجان شرقی رخ داد اظهار داشت: آخرین آمار کشته شده‌ها به 250 نفر رسیده است و 1800 نفر نیز زخمی شده اند.

وی با اشاره به اینکه عملیات امداد و نجات به پایان رسیده است بیان داشت: 110 روستا خسارت دیده‌اند و امید است آمار کشته شده‌ها از این مقدار افزایش پیدا نکند.

رئیس سازمان مدیریت بحران وزارت کشور یاد آورشد: در هیچ روستایی زیر آوار مانده نداریم و در حال حاضر اقلام و امکانات مورد نیاز در حال توزیع است.

پیش از این مدیركل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی اعلام کرده بود: تلفات زمین لرزه شهرستان های اهر و ورزقان به 220 نفر رسید.

‘ خلیل ساعی ‘ صبح روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار كرد: تعداد مجروحان و مصدومان این زمین لرزه نیز به بیش از یكهزار و 500 نفر رسیده است.
وی افزود: كارشناسان بنیاد مسكن پس از طلوع آفتاب، عملیات ارزیابی خسارت مالی را انجام و جمع بندی آن را ارایه خواهند كرد.
وی ابراز كرد: همچنین صبح امروز بیمارستان صحرایی در ورزقان برپا و نسبت به مداوای زلزله زدگان اقدام خواهد كرد.

ساعی اضافه كرد: سه فروند بالگرد در فرودگاه تبریز آماده هستند تا با دستور ستاد بحران به پرواز درآمده و اقدام به حمل اقلام و آذوقه های مورد نیاز به مناطق زلزله زده و انتقال مجروحان به بیمارستان های تبریز كنند.

به گفته وی متروی تهران و برخی ارگان ها و فرمانداری ها نیز برای كمك به زلزله زدگان اعلام آمادگی كرده اند.

این در حالی است که نماینده اهر گفته بود هنوز پای امدادگران به ده ها روستای آسیب دیده از زلزله نرسیده است.

تاریکی هوا امدادرسانی به زیرآوارماندگان را مختل کرد

درپی زلزله امروز “شنبه” در استان آذربایجان شرقی تاکنون 30 نفر در اهر، 40 نفر در ورزقان، 10 نفر در هریس و 7 نفر هم حین انتقال به بیمارستان های تبریز کشته شده اند.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی با اعلام این خبر افزود:‌ بیش از 600 نفر هم زخمی شده اند که بیش از 300 نفر آنان به بیمارستان های تبریز منتقل شده اند.

ساعی با اشاره به احتمال وقوع پس لرزه های دیگر در استان از مردم شهرستان های استان بویژه کلیبر، اهر، هریس و ورزقان خواست برای در امان ماندن از خطرات احتمالی امشب را در بیرون از خانه سپری کنند.

در همین رابطه امداد گرهای استان های گیلان و اصفهان و تهران و قزوین و آذربایجان شرقی و غربی به منطقه زلزله زده اعزام شدند. همچنین تا این لحظه 40 گروه زنده یاب و 66 تیم امدادی و 185 نیروی عملیات نجات به منطقه اعزام شده اند.

خرابی ساختمانهای کاهگلی در ورزقان/ انتقال زخمی های زلزله به بیمارستان

نماینده مردم ورزقان در مجلس از فرو ریختن تعدادی از ساختمان ها در این شهرستان همچنین زخمی شدن عده ای از مردم در زلزله های عصر امروز در این شهرستان خبر داد.

الله ورودی دهقانی در گفتگو با مهر با اشاره به وقوع دو زلزله 6.2 و 6 ریشتری در حوالی شهرستان ورزقان استان آذربایجان شرقی گفت: زلزله در شهرستان ورزقان خرابی هایی را ایجاد کرده است به گونه ای که هم اکنون تلفن های ثابت و همراه در این شهرستان قطع شده و امکان ارتباط وجود ندارد.

وی با بیان اینکه بر اساس آخرین اخبار تعدادی از ساختمان های کاهگلی در این شهر فرو ریخته است گفت: همچنین بر اثر این زلزله تعدادی از مردم این شهر مجروح شده اند و در حال انتقال به بیمارستان ها هستند.

نماینده مردم ورزقان در مجلس با بیان اینکه متاسفانه در این شرایط فرماندار ورزقان به دلیل پروازی بودن در این شهر حضور ندارد، گفت: در تلاش برای تماس با استاندار آذربایجان شرقی هستم اما نتوانستم با وی ارتباط برقرار کنم.

آسیب دیدگی 4 شهرستان و 6 روستا/ سه واحد مسکونی تخریب شد

 سخنگوی جمعیت هلال احمر با تشریح آخرین وضعیت وقوع 2 زلزله 6 ریشتری در آذربایجان شرقی گفت: طبق گزارش تیم های ارزیابی 4 شهرستان آسیب دیده است.

پویا حاجیان اعلام کرد: شهرستان های اهر، ورزقان، مهربان و هریس همراه با 6 روستا آسیب دیده است.

وی گفت: همچنین سه باب واحد مسکونی در شهرستان ملکان تخریب شده و ارتباط با روستای ورزقان از توابع شهرستان مهربان هم قطع است.

وضعیت تبریز عادی است/ برق بیشتر نقاط وصل است/ وقوع 7 پس‌لرزه در ورزقان

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با اشاره به انتشار برخی اخبار در خصوص قطع برق در بیشتر نقاط تبریز گفت: بیشتر نقاط تبریز هم اکنون برق دارد و وضعیت این شهر کاملا عادی است.

محمد اسماعیل سعیدی، با اشاره به وقوع زلزله در استان آذربایجان شرقی گفت: بنده هم اکنون در شهر تبریز هستم و این شهر هیچگونه مشکل خاصی در ارتباط با زلزله ندارد.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با اشاره به انتشار برخی اخبار در خصوص قطع برق در بیشتر نقاط تبریز گفت: بیشتر نقاط تبریز هم اکنون برق دارد و وضعیت این شهر کاملا عادی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در حال تردد از غرب به شرق تبریز است گفت : همه فروشگاه های تبریز باز است و کلیه چراغ های راهنمایی و رانندگی به طور طبیعی کار می کنند.

سعیدی تاکید کرد به دلیل هجوم مردم تبریز به تلفن ها و اختلال در سیستم مخابراتی این شهر تاکنون موفق به صحبت با استاندار و دیگر مسئولان محلی نشده است.

طبق اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران مرکز زمین لرزه اول در ساعت 16:53 دقیقه به بزرگی 6.2 به عمق 10 کیلومتر در شهرستان اهر و مرکز زمین لرزه دوم در ساعت 17:04به بزرگی 6 و به عمق 10 کیلومتر در شهرستان ورزقان بوده است.

این زلزله ها در مناطقی از استان های آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان و زنجان نیز احساس شده است و 7 پس لرزه آن به بزرگی حدود 4 ریشتر تا دقایقی پیش ادامه داشته است.

تخریب واحدهای مسکونی روستایی در مشگین شهر/ اعزام هفت اکیپ ارزیابی

مدیر هلال احمر مشگین شهر از تخریب گسترده واحدهای مسکونی روستایی در مناطق روستایی این شهرستان بر اثر زلزله عصر امروز خبر داد.

ایرج آقایی در گفتگو با مهر اضافه کرد: بسیاری از واحدهای مسکونی کاهگلی و فرسوده روستایی در این شهرستان براثر زلزله تخریب شده اما میزان دقیق این خسارات هنوز مشخص نشده است.

وی با اشاره به نزدیکی این شهرستان به شهرستان اهر در استان آذربایجان شرقی و شدت زلزله در این شهرستان متذکر شد: از اولین دقیقه وقوع زلزله نیروهای امدادی مشگین شهر فراخوان و به حال آماده باش درآمده اند.

مدیر هلال احمر مشگین شهر با اشاره به خسارت نسبی به اماکن عمومی و واحدهای فرسوده شهری این شهرستان، بیشترین خسارت ها در مشگین شهر را شامل تاسیسات زیربنایی، منازل روستایی و شهری، ترک خوردگی خیابان ها، آسیب به خودرو و … برشمرد.

وی مدیر با بیان اینکه بسیاری از اکیپ های امدادی نیز به مناطق مورد درخواست اعزام شده اند، تصریح کرد: علاوه بر این برای برآورد دقیق خسارت ها نیز هفت اکیپ امداد و نجات به مناطق روستایی مشگین شهر اعزام شد.

وی با اشاره به شدت زمین لرزه در شهرستان اهر از اعزام سه دستگاه آمبولانس در قالب 12 نیروی امدد و نجات از این شهرستان به منطقه خبر داد.

آقایی عنوان کرد: این اکیپ ها هم اکنون در منطقه مستقر و در حال امداد هستند و علاوه بر این چهار دستگاه آمبولانس نیز از شهرستان های دیگر استان اردبیل به اهر اعزام شده اند.

زلزله تلفاتی در آذربایجان غربی نداشت/ آرامش در تمام شهرها برقرار است

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی گفت: چهار زمین لرزه عصر روز شنبه در ارومیه در هیچ نقطه از استان تلفات جانی و مالی در پی نداشت.

محبوب زارع با بیان اینکه ستاد بحران استان کاملا به صورت آماده باش در آمده است، اظهار داشت: بر اساس گزارش های واصله از شهرهای استان آذربایجان غربی و مرکز استان ارومیه با وجود چهار زمین لرزه نسبتا شدید هیچ گزارشی مبنی بر تلفات جانی و مالی در استان واصل نشده است.

وی با دعوت مردم استان به آرامش و رعایت نکات ایمنی زلزله گفت: در حال حاضر مسئولان استان آذربایجان غربی در حال آماده باش جهت امداد رسانی به مصدومان زلزله استان همسایه آذربایجان شرقی هستند.

ارومیه عصر امروز حوالی ساعت 17 و پنج دقیقه چهار مرتبه لرزید.

همچنین زلزله شهرهای مهاباد، سلماس، چالدران و میاندوآب را لرزاند که شدت زلزله در شهرستان میاندوآب بیشتر از سایر شهرستان‌ها بود.

شدت این زمین لرزه ها به حدی بود که مردم سراسمیه به خیابان ها ریختند.

مرکز زمین لرزه‌ای که ساعت 16 و 53 دقیقه اکثر شهرستان‌های آذربایجان غربی را تکان داد در شهرستان اهر آذربایجان شرقی ثبت شده که قدرت آن 6.2 درجه در مقیاس امواج درونی زمین ( ریشتر) بوده است.

مردم تبریز شب را در پارک ها سپری کنند

مدیر کل بحران استان آذربایجان شرقی گفت: مردم تبریز، اهر ، ورزقان و کلیبر شب را در پارکها سپری کنند.

خلیل ساعی در گفتگو با مهر با اعلام این خبر افزود: مردم آرامش خود را حفظ کرده و در صورت امکان شب را در بیرون از خانه در پارک ها سپری کنند.

مدیر کل ستاد بحران آذربایجان شرقی گفت: بالگرد هلال احمر برای کمک به آسیب دیدگان به منطقه زلزله دیده اعزام شده است.

شهر اهر خسارت چندانی ندیده است

فرماندار اهر خواستار اعزام اکیپ های پزشکی و راه سازی به روستاهای اهر شد.

رضا صدیقی با اعلام این که مشکل اصلی در روستاها هست خواستار اقدام فوری ستاد بحران استان شده و افزود: 8پس لرزه در این منطقه ثبت شده که بیشترین آنها3/4و7/3و در اهر و ورزقان روستاها به کمک نیاز دارند.

در گذشت یک نفر در اسکو

یک نفر در اسکو که به علت وحشت از زلزله به خیابان می دوید دچار سانحه تصادف با خودرو شد و در گذشت.

60 روستا در مسیر تبریز به اهر و ورزقان به اهر نیاز به کمک فوری دارند

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس گفت: در 60 روستا در مسیر تبریز به اهر و ورزقان به اهر خسارت سنگینی وارد شده و نیاز به کمک های امداد و نجات داریم.

عباس فلاح با اعلام این خبر افزود: در شهر اهر خسارت چندانی از زمین لرزه عصر روز شنبه دیده نمی شود.

60 روستا بین مسیر تبریز و اهر و مسیر اهر ورزقان دچار تلفات سنگینی شده اند و نیاز مبرم به آمبولانس و گروهای امداد و نجات بیشتری وجود دارد.

50 زمین لرزه استانهای کشور را لرزانده است/نقشه و جدول زمین لرزه ها

از بامداد امروز تا کنون 50 زمین لرزه استانهای مختلف کشور را لرزانده است.

به گزارش مرکز لرزه نگاری کشور شدید ترین این زمین لرزه ها در استان آذربایجان شرقی با مرکزیت اهر به بزرگی 6.2 در مقیاس ریشتر گزارش شده است.

همچنین زمین لرزه استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، کرمان و هرمزگان را نیز لرزانده است.

نقشه و محل وقوع جزئیات این زمین لرزه ها به شرح زیر است.

آمار تلفات زلزله آذربایجان شرقی به 180 نفر رسید

براساس اعلام های اولیه، تاکنون 180 نفر در زمین لرزه های امروز جان باخته و بیش از 1300 نفر نیز زخمی شده اند.

بر اساس آمارهای اعلام شده شمار جان باختگان در زلزله اهر، هریس، ورزقان به 180 نفر رسید. بیش از 1300 نفر نیز بر اثر زمین لرزه های امروز زخمی شده اند و به خانه های روستایی اهر و ورزقان نیز خسارت جدی وارد شده است.

بواسطه زمین لرزه های امروز 60 روستا بین 50 تا 80 درصد خسارت دیده اند که چهار روستا بیشترین خسارت و تخریب را داشته اند.

امدادرسانی به روستاهای زلزله زده آذربایجان شرقی با وجود شدت خسارات وارده و مسدود شدن راهها، از سوی امدادگران و نیروهای اعزامی پیگیری می شود.

زمین لرزه های امروز بیشترین خسارات را به روستاها وارد کرده و خسارتهایی تا 100 درصد بدنبال داشته و موجب شده مردم در فضای باز مستقر شوند . همچنین برای اسکان حادثه دیدگان نیاز مبرمی به چادر وجود دارد.

گزارش مهر حاکی است زلزله ها در ساعتی رخ داده اند که بسیاری از روستاییان برای امور مربوط به زراعت در باغها حضور داشته اند و همین نیز آمار جان باختگان را کاهش داده است.

رئیس اورژانس کشور: تاریکی هوا امدادرسانی به زیرآوارماندگان را مختل کرد

رئیس اورژانس کشور با اعلام اینکه تعداد مصدومان زلزله آذربایجان شرقی از مرز 1500 نفر گذشته است گفت: تاریکی هوا نجات افرادی که زیرآوار مانده اند را مختل کرده است و بالگردهای امدادی نیز در شب کار نمی کنند.

غلامرضا معصومی در گفت و گو با فارس افزود: اکنون تمام بیمارستانهای استانهای آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل برای پذیرش مصدومان زلزله به حالت آماده باش هستند و تلاش می شود با درمان فوری مصدمانی که وضعیت بهتری دارند در اورژانس تختهای بیمارستانها را برای پذیرش مصدومان جدید خالی نگهداریم.

وی ادامه داد: ظرفیت بیماستانهای این 3 استان فعلاً برای پذیرش مصدومان این حادثه پاسخگوست و فعلاً از این نظر مشکی نداریم و در صورت نیاز از بیمارستانهای استانهای مجاور مانند زنجان و حتی رشت نیز برای پذیرش مصدومان استفاده می کنیم و بیمارستانهای این استانها نیز به حالت آماده باش هستند.

رئیس اورژانس کشور گفت: مهمترین مشکلی که اکنون کار امداد و نجات مصدومان زلزله آذربایجان شرقی را با مشکل مواجه کرده است، تاریکی هواست و متأسفانه هنوز تعدادی از زلزله زدگان زیر آوار هستند اما به علت تاریکی هوا پیدا کردن آنها بسیار مشکل است.

وی افزود: تاکنون بیش از 700 مصدوم این حادثه در بیمارستانها پذیرش شده اند و بیش از این تعداد نیز در محل به صورت سرپایی در حال گرفتن درمان هستند. تعداد مصدومانی که تاکنون از خدمات اورژانس استفاده کرده اند بیش از 1500 نفر است اما تعداد واقعی مصدومان بیش از این میزان است که متأسفانه به همه آنها دسترسی نداریم.

وی گفت: از نظر تجهیزات امدادی، دارو و خون تاکنون گزارشی مبنی بر کمبود نداشته ایم. البته بالگردهای اورژانس به علت نداشتن دید در شب امکان پرواز ندارند اما از تمام امکانات اورژانس و آمبولانسهای زمینی برای انتقال سریع بیماران استفاده می کنیم.


28 پاسخ به “آخرین اخبار زلزله 6.2 ریشتری آذربایجان/ 250 کشته و 1800 مصدوم”

 1. زلزله زده ی سابق گفت:

  با سلام من بیاد دارم که روحانیون وقتی زمان شاه زلزله می شد می گفتند حتا زمین هم دیگر شاه را نمی خواهد من از همان آقایان مثلا موحدی کرمانی که پدر من هنوز صدایش را روی نوار ضبط صوت دارد که در زلزله ای گفته بود که سرزمین ایران هم دیگر شاه را نمی خواهد. بنده البته این سخنتن را باطل می دانم٬ ولی طبق گفته ی آقایان از آنها و البته با احترام مبادا که به کلمه بربخورد از آنها می پرسم که اینک با این همه زلزله ایران چه کسی را نمی خواهد؟؟

 2. محمد گفت:

  انا لله و انا الیه راجعون. خدا انشالله رحمت کنه رفتگان رو و صبر بده به بازماندگان

 3. امیرحسین گفت:

  خدمت مردم شریف ایران مخصوصن خطه ی آذربایجان تسلیت عرض میکنم:(((((((((((((((((((((

 4. قلم فرانسه گفت:

  خاک بر سر صدا و سیمای عزت الله ضرعامی

  ای کاش به جای اینکه یک ریز از این و آن ایراد بگیریم , کمی هم یاد بگیریم که چه بکنیم ! همین کشور همسایه ” ترکیه ” که تصادفا کشور زلزله خیزی نیز هست به محض وقوع هر زلزله ای با هر مقیاسی از ” ریشتر ” آن را در نخستین خبر خود جای می دهد و اگر زلزله جدی باشد و تلفاتی داشته باشد تمام شبکه ها برنامه های خویش را به گزارش مداوم از زلزله اختصاص می دهند.

  تا اینجای کار یعنی هنوز چند ساعت از ماجرا نگذشته آمار حدود 90 نفر کشته و بیش از 400 نفر مجروح اعلام گردیده است. البته این آمار و اخبار از سایت های خبر رسانی به دست آمده !

  چرا که در جعبه شیطانی ” عزت الله ضرغامی ” همه چی آرومه و به عنوان مثال در شبکه سه نمایش کسب مدال برنز کشتی گیر ایرانی ( که البته مبارکش باشد ) به نمایش گذارده شد و به دنبال آن سیدی آمد و با مجری صحبت ادامه داد و تمام دغدغه اش ازدواج جوانان بود !

  متاسفم از اینکه کاربران محترم را دعوت به دیدن اجساد زلزله زدگان در سایت محترم آفتاب نیوز بنمایم تا ببینند قدر انسان و انسانیت در ” نظام جمهوری اسلامی ایران ” چقدر است! قلم فرانسه

 5. ناشناس گفت:

  مطمئن باشید زلزله ای مهیب و وحشتناک تهران را هم خواهد لرزاند و آن روز دیر نخواهد بود.اکثر بافت شهر تهران به شدت فرسوده است و این مهم، میزان تلفات را بسیار بالا خواهد برد..چرا نباید در کشور خراب شده ای به مانند ایران با این حجم بلایای طبیعی نباید استانداردها بالا رود و تمهیدات لازم در موقع بروز چنین حوادثی به کار گرفته شود؟؟؟!!!!

 6. ناشناس گفت:

  دعای خیر امام خامنه ای بدرقه ی همه ی ماست! مردم اما شما خودتان کی ولایت پیدا می کنید!! آقای شجونی دو سال قبل از انقلاب و وقتی کس دیگری جای ایشان منبر رفته بود و پاکت را گرفته بود و رفته بود با افشاگری این موضوع همچنین می فرمودند که زلزله بخاطر بدی حکومت است. حالا من منتظر افاضات ایشانم!!

 7. reza گفت:

  الان ساعت 2شب و من تمام كانالهاي ايرانو چك كردم كه اخباره مربوط به زلزله اذربايجان شرقي را دنبال كنم وشديدا ناراحتم واسه وضيعت هموطنانم اما دولتوحكومت انگار كه پخش مراسم قدر از جان مردممون خيلي مهمتره.واقعا واسه مسولين بيعرضه اين نظام مستبدو خودكامه متاسفمواميدوارم خدا خودش نشونشون بده اين همه بيخياليشونو….

 8. ارش گفت:

  با عرض تسلیت خدمت خانواده جانباختگان.. ما رو هم در غم خود شریک بدانید

 9. ناشناس گفت:

  ضمن ابراز همدردي با هموطنانم بايد بگم شرم باد بر اين صدا و سيما كه مردم ايران اخبار زلزله را از رسانه هاي خارجي پيگيري ميكنند

 10. rahgozar گفت:

  سلام
  اولا تسلیت می گم این ضایعه دردناک رو
  از صدا و سیما هم به خاطر پوشش خوب خبری ممنونم
  از آقای رییس جمهور به خاطر دستور سریع و اکیدشون به خاطر کمک رسانی ممنونم
  از تمام مراکز استان ها به خاطر کمک رسانی سریشون ممنونم

 11. مهدی گفت:

  تسلیت به آذربایجانیها و اعلام همبستگی و ننگ و شرم بر صدا و سیما و سیاست گزاران. خدایا به حق حضرت علی علیه السلام رفتگان حادثه را بیامرز!

 12. ناشناس گفت:

  شهروند خبرنگار
  حاشیه های زلزله در تبریز
  برق تبریز در حین وقوع زلزله قطع شد اما ساعتی بعد وصل شد.2- اکثر مردم شب را در فضای باز و پارکها را سپری کردند.3- ترابری و ترافیک در محور اهر -تبریز سنگین است4- شبکه های مخابراتی مختل شده است اما از صبح ارتباط بر قرار شده است 5- شب گذشته خبر استانی با امام جمعه تبریز ارتباط مستقیم برقرار کرده بود و پیام وی را پخش کرد.6- استاندار تبریز با اونیفرم ام امداد و نجاد در سیما حاضر شد.7- برخی ساختمانها در تبریزترک برداشتند.

 13. ناشناس گفت:

  ببعنوان یک آذربایجانی از احساسات و ابراز لطف سایر هموطنان تشکر می کنم.

 14. zahra گفت:

  خدا هم اینقدر بی معرفت مگه ماه مهمانی خدا نبود.خدا اینج.ری از مهموناش پذیرایی میکنه؟؟؟؟؟خداااااااااااااااااااااااااا داری با ما چی کار میکنی؟؟ درسته کوچیکیم ولی اسباب بازی نیستیم…

 15. سارا گفت:

  keshvare ma age daste chenin adamayi bashe vaziyat azin behtar nemishe

 16. ali گفت:

  شما خودتان قضاوت کنیدآیا رفتار مسئولان ما در خصوص زلزله آذربایجان تبعیض نژادی نیست

 17. reza گفت:

  ویرانی زلزله و سکوت و مسئولان و همچنین سکوت رسانه به اصطلاح ملی ؟؟؟؟ که تنها اخبار مورد علاقه اش وقایع سوریه ، گزارش لحظه به لحظه المپیک و عزاداری (همه شبکه ها بدون استثنا)و…..و قایم شدن آنها زیر پوشش حرفهای آنچنانی :….. امتحان الهی ، مشیت الهی و………پس اون همتی که همون خدا میگه داشته باشیم کجاست؟؟؟؟؟ اگر داعیه ایرانی بودن دارید غیرت تان کجاست وای بر شما وای ……مگه مردم آذربایجان با مردم شما فرق میکند؟؟؟؟ تاسف بار است….

 18. ابوالفضل گفت:

  حکومت خودکامه شرمت باد! نکند روزی بخواهی به مردم خودت بیاندیشی و به فریادشان برسی

 19. امیرعلی گفت:

  آذربایجان تسلیت …

 20. ناشناس گفت:

  از اون تیلیارد ها پولی که مردم میریزن تو جیب مسئولین بد نیست بخش خیلی خیلی کوچیکشو برای کمک رسانی به زلزله زدگان اختصاص بدن …

 21. نیلو گفت:

  سلام
  من اهل تبریزم شنبه دوبار چنان زلزله ای اومد که همه ملت تو پارک و حاشیه ی خیابان ها خابیدن هنوزم پس لرزه ها ادامه داره بابا یکی به این صدا و سیما بگه ملت نیاز دارن به کمک چی چیو هی میگن پایان یافت؟دیروز نمایندهی اهر تو شبکه سهند حرف میزد اعتراض میکرد که مجری هی پرید وسط حرفش و ارتباطشو قط کردن

 22. نیلو گفت:

  حلال احمر کمک های بین المللی را قبول نکرده اخه مملکته داریم؟یه عده دهرن به خاطر تکبر رژیم تلف میشن بیاین خودمون به فکر هم وطنانمون باشیم

 23. ش گفت:

  اگر اذربایجانی باقی مانده باشد ساکت نمی نشیند، اینها لیاقت ما ها را ندارند ما باید…………..

 24. عسل گفت:

  خخخاک بر سرتون که با این رفتارتون بین ما فارسها وترکها اختلاف میندازید حتی اعلام خبر زلزله ام سیاسی میکنید .چندین ساعت زلزله اومده به یه ورتونم نیست !2دقیقه بعد از رسانه های به اصطلاح دشمن خبر میرسه.
  ما همه انسانیم .من پولی ندارم ولی روزها و شبها برای هم نوعهام اشک میریزم

 25. سارا گفت:

  دلم پر از درد….

 26. داريوش گفت:

  آذربايجان حيدربابا سنه داياغ اولسون، بگانه لردن مينت چكمه، قوما بگانه لر سنه گولسون، بابكين قيرتلي اوغلانلاري، ستارحانين يوردو داغلماز، تيترسه ده قوقماز

 27. داريوش گفت:

  منيم اولو ميلتيم، بيز بونو بلمليك كي هر زامان بو وطنيميز ساخلاماق اوچون بيز قانيميزنان بو توپرتقي سواريپ و قيرتلي اوغولاري بجريتملييك
  بوگون ميلتيميز اهر ده ، ورزقان دا ياداكي هريس ده ، هچ آيري سشكي يوخودو، بير موصيبته دچار الوب، بونو بيلملييك كي تمام آذري اوغلان لاري بو مصيبته دچار الوب، بيزيم دولتميز گرچك كي بو مسئله ني اهميت سيز سايب، اوبيري اوزگه ميلت لري قارشيا چكير اما اوز ميلتيمزي كايب ادير، ندندير نيه بويله اولمالدير ؟؟؟؟؟؟؟؟
  بو دولت قارشيلارين دا اولانلار قورخوركي آذربايجان ملتي آذري يرلر بو مسئله ايله آدلانار ، كاادان اشيكه چيخار، و …….. اما بونو بلمييك ك گون بولوت آلتيندا قالماز، هر زامان هر يرده اولمالي اولسا بيز بونو گوستر ملييك كي بوميلت بو يورد بو يووا داغيلماز، اوچماز، قيرتلي اوغولار بوگون ارادان گتسه ده ابيرسي اونلارين يرني توتا بيلر،
  ايندي هارداسا دا قيرتلي اوغوللار وارسادا قارشيا چيغيب اوزونو گسترمه لدير. چونكو بليز ميلتيميز، يوردو موز، قانيميز بردي.