سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نرگس محمدی، زندانی سیاسی به مرخصی آمد...

نرگس محمدی، زندانی سیاسی به مرخصی آمد

چکیده :نرگس محمدی، فعال حقوق بشر محبوس در زندان زنجان با قرار وثیقه 600 میلیون تومانی آزاد شد تا روند درمان خود را پیگیری کند....


نرگس محمدی، فعال حقوق بشر محبوس در زندان زنجان با قرار وثیقه به مرخصی درمانی آمد.

به گزارش خبرنگار کلمه، نرگس محمدی، فعال حقوق بشر محبوس در زندان زنجان با قرار وثیقه 600 میلیون تومانی آزاد شد تا روند درمان خود را پیگیری کند.

هفته ی پیش گزارش شده بود که نرگس محمدی که به بیمارستان منتقل شده بود، بعد از ۱۲ روز بی خبری، در تماس تلفنی با خانواده خود اعلام کرده که به مدت ۵ روز توانایی بینایی خود را از دست داده و پس از درخواست خود به دلیل شرایط وخیم بیمارستان، مجددا به زندان زنجان منتقل شده است.

بعد از انتشار شایعات نگران کننده در مورد وضعیت وخیم جسمی نرگس محمدی و تشدید این نگرانی به دلیل عدم امکان ملاقات با خانواده، نرگس محمدی در تماسی تلفنی خبر داد در زندان به زمین خورده و صورت وی به شدت آسیب دیده است.

نرگس محمدی پیش تر نسبت به تکرار حادثه زهرا کاظمی و هدی صابر برای خود هشدار داده بود. وی در نامه ای که از زندان نوشت مسئولیت مرگ عامدانه خود را متوجه مسئولان زندان کرد.

این فعال حقوق بشر و همسر تقی رحمانی، پژوهشگر و فعال مدنی که اردیبهشت سال جاری در پی احضار به اداره اطلاعات زنجان بازداشت شده بود، به بند زنان زندان اوین و سپس زندان زنجان منتقل شد.

نرگس محمدی چندی پیش به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. به گفته نرگس محمدی، رای صادره به شدت توهین و تحقیر آمیز بوده و نشانگر رویکرد امنیتی جدید حاکمیت در برخورد با فعالان حقوق بشر است.

اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور، فعالیت تبلیغی علیه نظام و عضویت در گروه ها یا جمعیت هایی که با هدف بر هم زدن امنیت کشور فعالیت می کنند، اتهاماتی است که به این فعال حقوق بشر نسبت داده شده و بر مبنای این اتهامات، حکم ۶ سال حبس تعزیری صادر شده است.


20 پاسخ به “نرگس محمدی، زندانی سیاسی به مرخصی آمد”

 1. ناشناس گفت:

  مسئول اول زندان شخص اقای خامنه ای است

 2. ناشناس گفت:

  امید وارم ازادی ایشان پایدار باشد و ازاد شوند دیگر به زندان بر نگردند

 3. یکی از پسران میر حسین گفت:

  خدایا شکرت
  هرچند که از این هموطن نازنین چیزی باقی نمانده …
  البته من که در نهایت چشمم آب نمی خوره دست از سر ایشون بردارن .
  آرزوی سلامتی بیشتر براشون دارم …

 4. ناشناس گفت:

  اللهم فک کل اسیر.
  لعنت الله علی القوم الظالمین

 5. مادرسبز گفت:

  وای خدا رو شکر خدا را هزار مرتبه شکر چشم های علی و کیانای عزیزم روشن از راه دور می بوسموتون .

 6. ناشناس گفت:

  الاهی شکر ! الاهی منحرفین از آرمان های انقلاب شکوهمند ملت ایران را اگر قابل هدایت اند، هدایت و در غیر این صورت در یوم الحساب دنیا و آخرت خوار و ذلیلشان کن .

 7. حسين گفت:

  به اميد آزادي همه ايرانيان.سلام بر آزاده عزيز

 8. ناشناس گفت:

  بین این همه خبران نگران کننده برای زندانیان و وضعیت معیشتی کارگران و تورم و….. این خب برایم واقعا خوشحال کننده بود و خندهای از ته دل را به من هدیه داد امیدوارم همهی اسیران سبز ه چه سریعتر ازاد شوند

 9. ناشناس گفت:

  امیدوارم حالشون بهتر بشه
  اما
  وقتی برای مهریه زوجهای جوان قانون تصویب میکنن و حد 100 سکه رو براش تعریف میکنن باید یک قانون رو هم تصویب کنن برای وثیقه زندانیان سیاسی که وقتی دیه یک انسان رو 100 میلیون تعیین میکنن چه معنی داره وثیقه برای یک انسان 600 میلیون تعیین کنن!! ؛)

 10. سلام برتو گفت:

  مراقب خودت باش ای نرگس قهرمان که زودتر شفا پیدا کنی. ما برای ساختن ایران آزاد فردا نیاز به بانوان شجاع و آزاده ای مثل تو داریم.

 11. ناشناس گفت:

  شاه مردان حیدر کرار طرفدار توست غم مخور!
  بر منبر مصطفی ص رفت و برایت صیحه زد غم مخور!
  گفت در جهان آیا مردی (که همه نامرد) هست؟ غم مخور!
  که اگر از غصه ظلم بر ایت زن بمیرد او را عتابی نیست غم مخور!

 12. سارا گفت:

  خانم محمدی عزیز
  به نمایندگی از جمع بزرگی از دانشگاهیان و اساتید،به شما و همسر بزرگوارتان به خاطر همه زحمات و رنجهایی که برای ملت ایران کشیدید تبریک میگویم و من هم به نوبه خودم دستانت را میبوسم .خدا پشت و پناه خودتان و همسر و فرزندان عزیز و همه آنهائی که در این رنجها با شما هستند،باشد.

 13. سلام گفت:

  خیلی خوشحال شدم. برایشان آرزوی سلامتی و طول عمر دارم.

 14. ساسان گفت:

  سلام بر تو ای بانوی قهرمان وهمیشه پیروز انشاالله بهبودی کامل حاصل گردد و دیگر به زندان برنگردی و همیشه محکم باشی تا این دشمنان سو استفاده نکنن به امیده آزادیت ای قهرمان
  الهم فک کل اسیر

 15. ناشناس گفت:

  داشم فکر میکردم که چه بنویسم بیاد این ایه افتادم که می فرماید رجال صدقوا ما عاهدوا اله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا برای یک لحظه ای در ذهنم خطور کرد که نرگس رجل نیست زن است و از اینجا متوجه شدم که در این ایه منظور از رجال مرد بودن نیست بلکه مردانگی است که این خانم از بسیاری از مردان مردتر است و بر همین اساس این اعتقاد را پیدا کردم که در قانون اساسی ما زنان هم میتوانند رئیس جحمهور شوند و اطلاق کلمه رجال به معنی کاندید نشدن زنان برای انتخاب ریاست جمهوری نیست این خانم از صد عدد احمد جنتی جاهل باشرفتر و مردتر است

 16. حسین گفت:

  وقتی اسم نرگس محمدی میشود ناگاه به یاد فرزندان بی گناهش میافتم و امیدوارم که بتوانند مادرعزیزشان را ببینند ..کاشکی انها که مادر وپدر کسی را در بند میکنند یک روز فقط یک روز خود را جای انها بگذارند تا بفهمند که چه میکشند .

 17. هاله گفت:

  درود بر زنان و مردان آزاده این سرزمین دربند…

 18. ازادی گفت:

  واقعا دستانت را بوسه می زنم و به وجود شما در این کشور که مردانش کاری جز دستگیری و اذیت ملت ندارند متنفر می شوم واقعا شهامت را باید از تو و نوری زاد و تاج زاده و بزرگان دیگری که هم اکنون در زندان هستند باید یاد گرفت نه از ما که ادعای مبارزه داریم اما بدون پرداخت هر هزینه ای خود را مبارز می پنداریم اشتباه است تو و امثال تو در زندان باشید به جرم راست گویی و من و امثال من در رفاه و اسایش تنها ناممان مبارز باشد درود خدا بر تو و امثال تو و ننگ بر کفار زمانه و جاهلان در لباس عالمان.

 19. مادر 60 ساله گفت:

  دوست عزیز که با نام آزادی مطلب نوشته ای به جای شکسته نفسی وبدوبیراه گفتن به خودت و بقیه مخالفان خارج زندان باید بدانیم
  اگر هرکدام نتوانسته ایم نرگس محمدی شویم ولی از جمع ما میشود فشار و حرکت مشایه نرگس را برظالمان وارد کرد به جای کف زدن برای این
  عزیزان هریک درحد خود در صحنه باشیم ظالم روسیاه و رفتنی است فقط باید از شدت زهری که می پراکند جلوگیری کنیم

 20. ناشناس گفت:

  خانم محمدی عزیز
  آزادی موقتتون را تبریک می گویم و امیدوارم این آزادی پایدار باشد. زحمات شما برای ملت ایران ستودنی است. از خدا میخواهم سلامتی را به شما بازگرداند و در کنار خانواده عزیزتان خرم و شاد باشید.
  به امید آزادی ایران