سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » رای دیوان عدالت قابل برگشت نیست؛ سعید مرتضوی با قوت و صلابت در مسند ریاست...

رای دیوان عدالت قابل برگشت نیست؛ سعید مرتضوی با قوت و صلابت در مسند ریاست

چکیده :سعید مرتضوی دادستان سابق تهران که در پرونده حادثه کهریزک متهم بود، بیش از این در زمینه های “معاونت در قتل”، “نقض حقوق شهروندی” و “هتک حیثیت ناجا” تفهیم اتهام شده است و پرونده کهریزک هنوز مفتوح است.متهم جنایت کهریزک اواخر اسفند ماه سال گذشته به ریاست سازمان تامین اجتماعی رسید. انتصابی که تا به امروز با مخالفت اصولگرایان و منتقدان احمدی نژاد رو به رو شده است. اما او آنقدر مستظهر به باندهای قدرت هست که ماه هاست به رغم همه مخالفت ها و وعده ها برای افشاگری ها در مسند خود مانده است و برای دیگران خط و نشان می کشد....


کلمه: همانگونه که پیش بینی می شد، سعید مرتضوی متهم جنایت کهریزک همچنان در سمت خود باقی است و روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق تامین اجتماعی اعلام کرده است که هیات عمومی دیوان عدالت اداری صلاحیت رسیدگی و اتخاذ تصمیم در مورد عزل مرتضوی را ندارد.

در همین حال رئیس دیوان عدالت اداری گفت: رأی صادره توسط هیئت عمومی دیوان عدالت اداری قابل تجدیدنظرخواهی نیست.

محمدجعفر منتظری رئیس دیوان عدالت اداری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس درباره اینکه آیا رأی صادره درباره پرونده سعید مرتضوی قابل تجدیدنظرخواهی است یا خیر اظهار داشت: رأی هیئت عمومی قابل تجدیدنظرخواهی نیست مگر اینکه به موجب قانون یا رأی دیگری از هیئت عمومی نقض شود.

وی ادامه داد: در غیر این صورت رأی صادره غیرقابل تجدیدنظرخواهی و غیرقابل نقض است.

رئیس دیوان عدالت اداری درباره اینکه این رأی از چه زمانی لازم‌الاجرا خواهد بود گفت: آرای صادره بعد از ابلاغ لازم‌الاجرا هستند. رأی صادره درباره پرونده سعید مرتضوی نیز تا ابتدای هفته آینده ابلاغ می‌شود.

روز گذشته بدنبال شکایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی از متهم جنایت کهریزک، دیوان عدالت اداری حکم انتصاب سعید مرتضوی به ریاست سازمان تامین اجتماعی را ابطال اعلام کرد و غیر قانونی خواند.

پس از آن روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق تامین اجتماعی ادعا کرد: ابلاغ انتصاب آقای سعید مرتضوی به عنوان مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی از جمله آیین‌نامه، نظامات و مقررات دولتی نیست تا مطابق بند یک ماده 19 قانون دیوان عدالت اداری شکایت از آنها قابل رسیدگی در هیات عمومی باشد، بنابراین هیات عمومی دیوان عدالت اداری صلاحیت رسیدگی و اتخاذ تصمیم در موارد خواسته را ندارد.

این سازمان اظهار داشت: در پی شکایت پنج نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از حکم انتصاب مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی کمیسیون تخصصی هیات عمومی دیوان عدالت اداری با اکثریت مطلق آرا شکایت نمایندگان مذکور را مردود اعلام کرد.

به گفته این روابط عمومی، نظریه هیات‌امنای سازمان تامین اجتماعی به عنوان پیشنهاد بوده و ابطال پیشنهاد در صلاحیت هیات عمومی نیست. با وجود این رای کمیسیون تخصصی دیوان عدالت اداری اخباری متفاوت از طرح موضوع در هیات عمومی و اعلام نظرهای متفاوت منتقل شده است.

در همین حال مشاور مدير عامل و مدير كل روابط عمومي و امور بين الملل سازمان تامين اجتماعي گفت: مدير عامل اين سازمان با قدرت به كار خود ادامه مي‌دهد و هيچ خللي در انجام وظيفه ايشان در سمت خود پيش نيامده است.

حسن ضابطي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: مدير عامل تامين اجتماعي در حال حاضر در محل كار خود حاضر است و با قدرت و صلابت به كار خود ادامه مي‌دهد.

وي خاطرنشان كرد: با وجود اخبار منتشر شده در خصوص ايشان، هيچ خللي در نحوه انجام كار وي پيش نيامده و مرتضوي همچنان به عنوان مدير عامل سازمان تامين اجتماعي به كار خود ادامه مي‌دهد.

سعید مرتضوی دادستان سابق تهران که در پرونده حادثه کهریزک متهم بود، بیش از این در زمینه های “معاونت در قتل”، “نقض حقوق شهروندی” و “هتک حیثیت ناجا” تفهیم اتهام شده است و پرونده کهریزک هنوز مفتوح است.

متهم جنایت کهریزک اواخر اسفند ماه سال گذشته به ریاست سازمان تامین اجتماعی رسید. انتصابی که تا به امروز با مخالفت اصولگرایان و منتقدان احمدی نژاد رو به رو شده است. اما او آنقدر مستظهر به باندهای قدرت هست که ماه هاست به رغم همه مخالفت ها و وعده ها برای افشاگری ها در مسند خود مانده است و برای دیگران خط و نشان می کشد.


8 پاسخ به “رای دیوان عدالت قابل برگشت نیست؛ سعید مرتضوی با قوت و صلابت در مسند ریاست”

 1. mani گفت:

  chize gheyre tabiee e nist

 2. ناشناس گفت:

  گستاخی عوامل این دولت از بی عرضگی مجلس فرمایشی میباشد.

 3. ناشناس گفت:

  marg bar ghanon shekan

 4. ناشناس گفت:

  مملکت اش شله قلمکار شده است خدا عا قبتش را ختم به خیر بگرداند

 5. ناشناس گفت:

  رهبری در مورد مرتضوی به هاشمی شاهرودی گفته بود یک قاضی هم که پیدا شده کارش را شجاعانه انجام دهد ، چرا نمیگذارید ؟
  پس نتیجه میگیریم که انتصاب مرتضوی توسط احمدی نژاد برای این بوده که نظر رهبری را تآمین کند و با این اوصاف مرتضوی مستحضر به پشتیبانی رهبری است و ماندنی.

 6. ناشناس گفت:

  واي بحال كشوري و ملتي كه يك قاتل را بجاي مجازات ،رياست بزرگترين سازمان اقتصادي كشور را به او پيشكش كنند و صدايي از هيچكس درنيايد حتي خانواده كساني كه بدستور مرتضوي يا با بي لياقتي نيروهاي تحت امرش كشته شدند
  واقعا ما داريم به كجا ميرويم؟
  انديشمندان و مصلحان و بهترين فرزندان وطن در زندان هستند،قاتلان و دزدان و اختلاس كنندگان بيت المال
  در پست رياست و مديريت!
  باز هم ميگم به كجا ميريم ما؟؟؟؟

 7. ناشناس گفت:

  … شدن قاتل مرتضوی از بی عرضه گیه مجلس بی اختیار و گوش بفرمان ترسو میباشد””””””

 8. محمد گفت:

  با سلام
  مرك بر ديكتاتور
  محمد ت