سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تعویق سه ماهه حقوق ۱۸۰ کارگر کارخانه پیچ کوبان...

تعویق سه ماهه حقوق ۱۸۰ کارگر کارخانه پیچ کوبان

چکیده :کارخانه پیچ کوبان سوادکوه با داشتن ۱۸۰ کارگر ماهر و متخصص و مدیران مجرب به دلیل ناتواني در دریافت بدهی‌های معوق خود از کارخانه‌های بزرگ خودرو ساز کشور، توانایی پرداخت ۳ ماه حقوق و سایر مزایای قانونی کارگرانش را ندارد....


صد و هشتاد کارگر کارخانه پیچ کوبان سواد کوه ۳ ماه حقوق دریافت نکرده‌اند.

نصرالله دریابیگی دبير خانه كارگر مازندران با اعلام این خبر به ایلنا گفت: کارخانه پیچ کوبان سوادکوه با داشتن ۱۸۰ کارگر ماهر و متخصص و مدیران مجرب به دلیل ناتواني در دریافت بدهی‌های معوق خود از کارخانه‌های بزرگ خودرو ساز کشور، توانایی پرداخت ۳ ماه حقوق و سایر مزایای قانونی کارگرانش را ندارد.

وی معوقات مالی این واحد تولیدی را بیش از ۵ میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: مشکلات این واحد خصوصی، قطع یارانه‌های بخش تولید در پي اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها، کاهش تولیدات خودرو، بدهی‌های کارخانه‌های خودرو ساز و مشکلات نقدینگی و در ‌‌نهایت واردات بی‌رویه عنوان مي‌شود.

این فعال کارگری با بیان اینکه واردات بی‌رویه کالاهای چینی سبب کاهش اشتغال و بحران واحد‌های تولیدی شده است، تصریح کرد: متولیان این بخش با واردات کالاهای مشابه که در داخل کشور نیز تولید می‌شوند زمینه اشتغال کارگران چینی و سود دهی واحد‌های تولیدی آن کشور را فراهم کرده‌اند.

دبیراجرایی خانه کارگر مازندران در خاتمه اظهار داشت: با وجود بحرانهای کارگری و افزایش تورم، کارگران سراسر کشور از جمله کارگران مازندرانی از دولت انتظار حمایت‌هاي غير نقدي را دارند.


یک پاسخ به “تعویق سه ماهه حقوق ۱۸۰ کارگر کارخانه پیچ کوبان”

  1. ناشناس گفت:

    حقوق این کارگران را پیشاپیش فرستاده اند بغداد و دارند برای عراقی ها نیروگاه برق می سازند. ازآنجا که این نیروگاه رایگان است و پولش را خودمان باید بسلفیم، با توجه به تحریم ها و مضیقه مالی، فعلا حقوق کارگران را فرستاده اند تا از محلی تامین اعتبار شود.