سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مراسم سالگرد شهدای جنایت کهریزک: پنجشنبه عصر، میدان فاطمی، مسجد نور...

مراسم سالگرد شهدای جنایت کهریزک: پنجشنبه عصر، میدان فاطمی، مسجد نور

چکیده :مراسم سالگرد شهدای جنایت کهریزک، روز پنجشنبه 29 تیرماه از ساعت 6.5 تا 8 بعد از ظهر در مسجد نور واقع در میدان فاطمی تهران برگزار خواهد شد. در این بازداشتگاه، دهها تن از جوانان بازداشت شده در اعتراضات خیابانی تیرماه 88 زیر شکنجه قرار گرفتند و کشته شدن دست کم چهار تن از آنها مورد تایید قرار گرفته است....


مراسم سالگرد شهدای جنایت کهریزک، عصر روز پنجشنبه در مسجد نور واقع در میدان فاطمی تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش کلمه، خانواده شهدای کهریزک با انتشار اطلاعیه ای از برگزاری مراسم سالگرد فرزندانشان خبر دادند. در این اطلاعیه آمده است:

بنام الله که همه به سوی او رجعت می کنیم
سومین سالگرد عروج مظلومانه فرزندان عزیزمان را گرامی میداریم و بیادشان (امیر- محسن- محمد) به سوگ می نشینیم (جوادی فر- روح الامینی- کامرانی)

بر اساس این گزارش، زمان این مراسم، پنج شنبه 29 تیر ماه از ساعت 6.5 تا 8 بعد از ظهر و مکان آن، مسجد نور واقع در میدان فاطمی تهران اعلام شده است.

جنایات بازداشتگاه کهریزک پس از آن اتفاق افتاد که مرتضوی و دو تن از زیردستان او به نامهای قاضی حداد و قاضی حیدری فرد، برخلاف قانون دستور انتقال گروهی از بازداشت شدگان اعتراضات خیابانی به بازداشتگاه نیروی انتظامی در منطقه کهریزک واقع در جنوب تهران را صادر کردند.

این سه قاضی هنوز محاکمه نشده اند، اما گروهی از ماموران نیروی انتظامی در این پرونده محاکمه شدند که دو تن از آنها به اعدام محکوم شدند؛ اما خانواده های قربانیان از آنها گذشت کردند و خواستار محاکمه و مجازات آمران و عاملان اصلی شدند.

در ماجرای کهریزک، علاوه بر سعید مرتضوی، حسن حداد و علی اکبر حیدری فرد؛ در گزارش های تایید نشده از نقش افراد بانفوذ و بلندپایه ای همچون سردار رادان، سردار صدرالاسلام، حسین فدایی و … نیز سخن به میان آمده که هیچ گاه از طرف نهادهای رسمی تایید یا تکذیب نشده است.

در این بازداشتگاه، دهها تن از جوانان بازداشت شده زیر شکنجه قرار گرفتند و کشته شدن دست کم چهار تن از آنها مورد تایید قرار گرفته است، که حکومت سه مورد از آنها را در پرونده های قضایی به رسمیت شناخته است:

1. امیر جوادی فر. او دانشجوی مدیریت دانشگاه آزاد قزوین بود که او نیز در جریانِ درگیری های پس از انتخابات در روز ۱۸ تیر بازداشت شده بود. پیکر بی جان این جوان ۲۵ ساله، در حالی به خانواده اش تحویل داده شد که خانواده ی امیر بنا به تصمیمِ شخصی امیر، خودشان تصمیم گرفته بودند برای احترام به قانون او را تحویل پلیس امینت بدهند.

در گزارش هیات تحقیق و تفحص از حوادثِ بعد از انتخابات نیز تاکید شده بود؛ چون امیر جوادی فر در زمان دستگیری مورد ضرب و شتم قرار گرفته و نامبرده از نظر جسمی ضعیف شده و توان مقاومت در برابر صدمات کهریزک را نداشت جان باخت اما علی جوادی فر پدرِ امیر جوادی فر در زمان خاکسپاری فرزندش گفت: امیر در بیمارستان فیروزگر بستری بود، چکاب کامل شده بود، یک شب در بیمارستان خوابید، صحیح و سالم بود و با پای خودش تحویل پلیس پیشگیری داده شد با دست خودم، قبل از اینکه به پلیس برود نوشابه خورد، خنده کرد و گفت دو روز دیگر بر می گردم، ولی پسرم رفت … وقتی خودم با دست های خودم به پلیس تحویل دادم چرا جسد را به من تحویل دادند؟ من چون می دانستم پسرم عاری از هرگونه قصور بود اگر لحظه ای فکر می کردم تقصیری دارد که تحویلش نمی دادم، فراری می دادم، من تحویلش دادم ولی الان فکر می کنم احترام به قانون اشتباه است، من دادم را به کی بگویم، بر اساس قانون رسیدگی بکنند و مسببین این حادثه و آمران را معرفی و محاکمه کنند.

بابک جوادی فر برادر امیر جوادی فر نیز گفته است: من خودم سراغِ تک تک کسانی که با امیر در کهریزک بوده اند رفته ام، کسانی که به ما گفتند امیر در روزهای آخر بینایی اش را از دست داده بود، کسانی که می گفتند به دلیل آلودگی فضای بازداشتگاه پس از ضرب و شتم، چشم های امیر چرک کرده بود و دیگر بینایی کامل نداشت تا بتواند به تنهایی راه برود. سراغ کسانی رفته ام که زیر بغل امیر را می گرفتند تا موقع راه رفتن به در و دیوار نخورد. امیر در اتوبوسی که ساعت دوازده و نیم ظهر روز بیست و سوم تیر آنها را از کهریزک به اوین منتقل می کردند، به دلیل ضرب و شتم هایی که شده بود، حالش بد می شود، او را پیاده می کنند و بعد روی زمین می خوابانند. با کسی که مراقبت پزشکی می دانست و از اتوبوس پیاده شد و به امیر تنفس مصنوعی داده بود هم صحبت کردم، می گفت؛ امیر موقع تنفس مصنوعی خون بالا آورده بود. بعد از آن، امیر را دیگر به بیمارستان منتقل نکردند، شاید اگر به بیمارستان منتقل می شد، حالا امیر زنده بود.

2. محمد کامرانی. او جوان ۱۸ ساله ای بود که در جریان اعتراضات ۱۸ تیر سال ۸۸ بازداشت شد. به گفته ی خانواده ی محمد کامرانی، این جوان در حالیکه خود را برای کنکور پزشکی آماده می کرد در جریان درگیری های نزدیک به دانشگاه تهران دستگیر شد و سپس به دلیل شکنجه، ضرب و شتم و جراحاتی که بر بدن او مشاهده می شد، در بیمارستان مهر جان باخت.

علی کامرانی، پدر محمد کامرانی گفته است: پسر من حتی سن قانونی برای رای دادن هم نداشت، در تجمع هم نبود، اما کسانی به اسم لباس شخصی دستگیرش کردند، او را بی رحمانه مورد ضرب و شتم قرار دادند و بعد بچه ای که در کما بود و تب شدید داشت را با غل و زنجیر به تخت بیمارستان لقمان بسته بودند تا زمانی که پس از انتقال به بیمارستان مهر تهران، دیگر جان اش را از دست داد.

وی گفته بود: خدا می داند چه به روزمان آمد وقتی در دادگاه متهمان پرونده ی کهریزک حرف های کسانی که در همان بازداشتگاه بوده اند را در مورد جنایت های رخ داده شنیدیم، یعنی بعد از برگزاری دادگاه من و مادر، دو خواهر و برادر محمد نتوانستیم بخوابیم…شب دادگاه ما روانی شدیم، دیوانه شدیم از این همه دردهایی که شنیدیم. فیلم دادگاه متهمان کهریزک را نشان دهند تا عمق فاجعه را مردم ببینند . آمران باید محاکمه شوند. ولله برای همه مردم سوال است که لباس شخصی ها از کجا دستور می گیرند، از کجا حمایت می شوند؟ امنیت کشور دست چند ارگان است؟

پدر محمد کامرانی پس از مطلع شدن از جان باختن فرزند خود، به هاشمی شاهرودی شکایت نامه ای نوشت که در آن نام سعید مرتضوی را به عنوان کسی که دستور انتقال زندانیان به کهریزک را داده بود قید کرده است و آقای شاهرودی نیز در ذیل نامه دستور پیگیری داده بود و در کنار این اقدام، او همچنین نامه ای به رهبری می نویسد که آیت الله خامنه ای نیز دستور پیگیری را در ذیل نامه آقای کامرانی می نویسد.

3. محسن روح الامینی. او نیز در روز پنج شنبه ۱۸ تیرماه، بنا به گزارشِ شاهدانِ عینی توسطِ لباس شخصی ها دستگیر و به ساختمان نیروی انتظامی تهران بزرگ واقع در خیابان کارگر در نزدیک میدان انقلاب برده و صبح روز جمعه ۱۹ تیرماه آنها را با تعدادی اتوبوس به دو مقصد زندان اوین و اردوگاه کهریزک منتقل می کنند.

حسین علایی از سرداران سابق سپاه پاسداران در نامه ای سرگشاده ماجرای جان باختن محسن روح الامینی را اینگونه افشا کرد که فردی به دفتر کار آقای عبدالحسین روح الامینی پدرِ محسن زنگ زد و به ایشان گفت: شما که از مسؤولین هستید، چرا سراغ پسرتان را نمی گیرید؟ آقای روح الامینی می گوید که دو هفته به دنبال فرزندش همه جا را گشته است و هیچ کس از وی خبری نداد اما در همین مکالمه ی تلفنی به وی تسلیت می گویند و سپس نشانی محلی را که باید به دنبال فرزندش برود را نیز در اختیارش قرار می دهند.

در همین نامه به نقل از پدرِ محسن روح الامینی آمده است: راه افتادم و به پزشکی قانونی رفتم. مشخص شد که فرزندم را وقتی که گرفته اند مورد ضرب و شتم شدید قرار داده و او را مجروح کرده اند. جنازه اش را که دیدم متوجه شدم که دهانش را خرد کرده اند. فرزندم انسان صادقی بود. دروغ نمی گفت. مطمئنم هرچه از او سؤال کرده اند، درست پاسخ داده است. آنها احتمالاً نتوانسته اند، صداقت او را تحمل کنند و وی را به شدت، کتک زده و زیر شکنجه کشته اند. با عنایت مسؤولین، پرونده پزشکی او را مطالعه کردم، محل فوت او را لاک گرفته بودند. مشخص شد که بعد از مجروح شدن، به او نرسیده اند تا خون او عفونی شده و دچار تب شدید بالای ۴۰ درجه گردیده و از شدت تب، دچار بیماری مننژیت شده است. او را ساعت سه و نیم بعد از ظهر چهارشنبه به عنوان فرد مجهول الهویه به بیمارستان شهدای تجریش منتقل و صبح روز پنج شنبه جسد او را به سردخانه تحویل می دهند.

عبدالحسین روح الامینی کمی بعد افشا کرد که رامین آقازاده قهرمانی، چهارمین قربانی جنایات کهریزک است که در اثر ضرب و شتم جان باخت اما خانواده او به دلیلِ فشارهای نهادهای امنیتی تا کنون سکوت اختیار کرده اند. سکوتی که چندی بعد شکست.

4. رامین آقازاده قهرمانی. این جوان ۳۰ ساله ایرانی، چهارمین قربانیِ بازداشتگاه کهریزک بود که در جریان اعتراضات پس از انتخابات دستگیر شد اما تنها چند روز بعد از آنکه آزاد شد، در اثر ضرب و جرح شدید جانش باخت.

رضا آقازاده قهرمانی برادر رامین آقازاده قهرمانی بعد از دو سال در مورد نحوه جان باختن برادر خود و پیگیری های خانواده اطلاع رسانی کرد. وی گفت: ما همان روزهای اول که این اتفاق افتاد یک سری مطالب را به برخی روزنامه ها دادیم و آنها هم گزارش هارا به نقل از خودشان منتشر کردند؛ ولی خب شرایط به گونه ای بود که مصاحبه ای انجام ندادیم. ما اصلا نمی دانستیم تحت چه شرایطی و چگونه این ماجرا را پیگیری کنیم تا اینکه همان روزهای اول که پرونده ی کهریزک مطرح شده بود، ابتدا آقای کامرانی و بعد آقای روح الامینی پدران تو تن از کشته شدگانی که مقامات جمهوری اسلامی مسولیت قتلِ آنها در کهریزک را پذیرفتند هم تماس گرفتند و بعد موضوع را در رسانه ها هم مطرح کردند.

پس از آن مادر رامین آقازاده قهرمانی نیز در مورد جزییات ماجرای احضار تا کشته شدن فرزندنش در اثر ضرب و شتم در زندان چنین توضیح داد: با دست های خودم بچه ام را تحویل دادم. همین عذاب وجدان دارد بدبختم می کند، این عذاب وجدان دارد مرا داغون می کند. وقتی او را می بردم که تحولیش بدهم در میان راه گفتم چه کار کردی مامان، گفتم هیچ کاری نکردم، گفتم خب یک سوالی از او می کنند و عصر بر می گردد… اما عصر که شد دیدم برنگشت، بعد با پدرش عصری رفتم همان کلانتری به من گفتند خانم پسر شما را کهریزک نمی برند، از همین جا بر می گردد خانه. دنبال یک سرباز دویدم، گفتم من هم مادرم، دارد جگرم می سوزد، به من بگو با بچه من چیکار کردند، گفت خانم، من هم اطلاع ندارم، بروید داخل سوال کنید. رفتم داخل به من گفتند، هیچی نیست، تا غروب می آید، اما صبحش فرستادند کهریزک، که رفتن همان شد و دیدارمان ماند به قیامت…

وی ادامه داد: پسرم بعد از آزادی چهارده روز پیش ما بود و بعد تمام کرد، اولین بار بود که پسرم زندانی شده بود و من حتی رویم نمی شد از او بپرسم که در زندان چه گذشته، می گفتم جوان هست شاید ناراحت شود اگر چیزی از او بپرسم. فقط اشک می ریختم. ولی جای زخم ها و ضربه ها را روی تن پسرم می دیدم، پاهایش زخم بود، گردنش باد کرده بود، اصلا فکر نمی کردم، شبی که از اوین آزادش کردند گفتند فیش حقوقی بیارید و بچه را ببرید، برادرهاش رفتند رامین را آوردند، همین فقط همین خاطره مانده از آن شب به بعد…

وی در مورد پیگیری های قضایی تصریح کرد: چه تاثیری به حال من دارد اگر چهارنفر را محاکمه کنند، یا چند مقصر را اعدام و زندانی کنند. بچه ام را از دست دادم، الان دو سال که رفته، هر وقت کلید به در می زنند، می گم این رامین هست، اصلا باورم نمی شود رامین کنارم نیست…. چرا به چه گناهی؟ بر فرض اگر جرمی داشت آیا باید بکشند؟


32 پاسخ به “مراسم سالگرد شهدای جنایت کهریزک: پنجشنبه عصر، میدان فاطمی، مسجد نور”

 1. آینه گفت:

  یادشان سبز و راهشان پر رهرو
  و خداوند باعث و بانی های این جنایات رو لعنت کنه

 2. قلم فرانسه گفت:

  فرض بر این باشد که سعید مرتضوی تنها جنایتش به پایان دادن زندگی این سه چهره پاک بوده باشد و جز این خطائی از او سرنزده !

  که البته فرض محال است . آیا یک بار و فقط یک بار به این سه چهره نگاه کرده ؟! یقینا خیر چون چشم دریده او را توان دیدن میز ریاست است و بس !

  سعید مرتضوی روزگاری انسان نمای بی همه چیزی به شوق حکمرانی ” ملک ری ” سر از تن ” آزاد مرد بشریت حسین بن علی ” جدا کرد و نفرین ابدی جهان و جهانیان را بر خویش خرید و حسرت فرمانروائی ” ملک ری ” بر دلش ماند.

  سیعد مرتضوی بر آن ” بی همه چیز نماند ” بر تو هم نخواهد ماند ! باور کن در انتظار روزی هستیم که خون بالا آوری و تقاص پس دهی .

  بر خلاف دولت بی حساب و کتابی که اطاعت از آن را وظیفه شرعی خویش دانستی ! ! این کائنات برای هر حرکتی حساب و کتاب دارد برای کوچکترین خطا . سعید مرتضوی بد جوری باخته ای بد بخت . قلم فرانسه

 3. یک جوان ایرانی گفت:

  لطفا این مطلب را از طریق sms ، ایمیل و شبکه های اجتماعی اطلاع رسانی کنید:

  ” 14 مرداد: روز مردم
  در اعتراض به وضعیت بد اقتصادی، در روز 14 مرداد هیچ خریدی نمی کنیم.
  جهت تشویق و جلب حمایت صنوف از این حرکت، خریدهای خود را، از آن روز به بعد، از مکانهایی انجام خواهیم داد که در این روز بسته باشند.
  توجه: این یک اعتراض سیاسی نیست؛ یک اعتراض حیاتی است.”

 4. شاهین گفت:

  حتما خدمت شما میرسیم

 5. ناشناس گفت:

  یاد و راهشان گرامی است. حتما شرکت خواهیم کرد. من از شهرستان خواهم آمد.

 6. ناشناس گفت:

  خانواده های محترم جوادی فر، کامرانی، روح الامینی، قهرمانی و سایر خانواده هایی که در جنایات کهریزک آسیب دیده اید، بدانید که در اندوه شما شریک هستیم و انشاالله در مراسم پنجشنبه شاهد حضور چشمگیر مردم در میدان فاطمی و خیابان های اطراف هستیم.

 7. ناشناس گفت:

  فاجعه کهریزک فراموش شدنی نیست. و از آن بدتر دهن کجی به مردم و عدم محاکمه و مجازات آمران و عاملان این فجایع… ما و بسیاری از دوستانمان در این مراسم شرکت میکنیم و همدردی خود را با شما داغدیدگان اعلام می نماییم..

 8. رضایی گفت:

  یا حسین میر حسین
  وعده دیدار 5 شنبه 3 بعداز ظهر مسجد نور
  ما بیشماریم

 9. ناشناس گفت:

  بای ذنب قتلت
  قلب هر انسان آزاده از هر گروه و جناحی که باشد از جنایات کهریزک و آزارهایی که به فرزندان عزیزمان روا داشتند به درد می آید. بسیاری از بازداشت شدگان و مصیبت دیدگان کهریزک هم از ترس سکوت کرده اند. جا دارد اطلاع رسانی وسیعی صورت بگیرد.

 10. اسماعیل گفت:

  بنام الله که همه به سوی او رجعت می کنیم
  سومین سالگرد عروج مظلومانه فرزندان عزیزمان را گرامی میداریم و بیادشان (امیر- محسن- محمد) به سوگ می نشینیم (جوادی فر- روح الامینی- کامرانی)
  درود بر شما. خداوند به شما صبر و اجر بدهد. شرکت ما در مراسم سالگرد این مظلومین گام بسیار کوچکی است در جهت تسلی دادن به شما خانواده های محترم شهدا و مصدومین کهریزک و کوی دانشگاه
  رسانه شمایید

 11. ک. هرندی گفت:

  این عزیزان با خون پاک خود نقاب از چهره کریه زورگویان و دنیاپرستان برداشتند و نام خود را در تاریخ ایران ثبت کردند. همه با هم همراه با شما در مسجد نور عذاداری می کنیم و یزیدیان زمان را با اشک های خود رسوا می کنیم.

 12. ناشناس گفت:

  با حضور برادر عزیزمان روح الامینی پیداست که مراسم با دریافت مجوز انجام می گیرد. لذا جای هیچگونه توجیهی برای عدم شرکت مردم در مراسم نیست. البته جنبش ملیونی سبز اعتنایی به مجوز و یا لغو احتمالی مراسم نخواهد داشت و در هر حال در خیابان فاطمی حضور گسترده و چشمگیر خواهیم داشت.

 13. ناشناس گفت:

  برادر شهیدم قسم به خون پاکت راهت ادامه دارد
  لطفا توضیح بیشتری در مورد مراسم بدهید. مثلا آیا حمل پلاکارد و عکس این عزیزان و یا شعارهایی مبنی بر انزجار از وقایع کهریزک و درخواست مجازات مرتضوی و قاضی حداد و قاضی حیدری فرد و درخواست آزادی رهبران سبز و زندانیان سیاسی هم مد نظر برگارکنندگام مراسم می باشد یا خیر؟ با تشکر از شما

 14. ناشناس گفت:

  و گمان مبر كه خدا از وعدهایی كه به پيامبرانش داده تخلف كند، چرا كه خداوند عزیز و صاحب انتقام است (قرآن مجید )

  بارالها همانطور که وعده فرموده ای انتقام شهدا و مظلومین کهریزک را هم از این ظالمان بستان. و چه بسا که روز انتقام همین پنجشنبه باشد. آمین یا رب العالمین

 15. فرامرز گفت:

  چرا اطلاع رسانی دیر انجام شده؟ با این وصف مسافرت بسیاری از افراد از استان های دوردست جهت شرکت در سوگواری مشکل می شود

 16. نظری گفت:

  بگذار تا بگریم چون ابر در بهاران
  کز سنگ ناله خیزد روز وداع یاران

 17. ناشناس گفت:

  حق این بود که عاملان جنایت به عنوان مفسد فی الارض محاکمه شوند نه اینکه ترفیع مقام بگیرند. پنجشنبه انشااله پاسخ محکمی به آنها خواهیم داد تا بدانند جنایات آنها را فراموش نکرده و نخواهیم کرد…………….

 18. شاهد گفت:

  سردار رادان بطور حتم از متهمین اصلی این پرونده است. او هر روز صبح با هلی کوپتر به کهریزک می آمده و با شلنگ به جان بازداشت شدگان که اکثر آنها دانشجو و از خانواده های محترم بوده اند می افتاده است. و این تشویق و چراغ سبزی بوده است برای مامورین که آن تجاوزات و جنایات را مرتکب شده اند.

 19. خسروی گفت:

  “جنازه اش را که دیدم متوجه شدم که دهانش را خرد کرده اند. فرزندم انسان صادقی بود. دروغ نمی گفت. مطمئنم هرچه از او سؤال کرده اند، درست پاسخ داده است. آنها احتمالاً نتوانسته اند، صداقت او را تحمل کنند و وی را به شدت، کتک زده و زیر شکنجه کشته اند.”

  ای خداااااااااااااااااااااااااا

 20. ناشناس گفت:

  کجایید ای شهیدان خدایی
  بلاجویان دشت کربلایی
  کجایید ای سبک روحان عاشق
  پرنده‌تر ز مرغان هوایی
  کجایید ای شهان آسمانی
  بدانسته فلک را درگشایی
  کجایید ای ز جان و جا رهیده
  کسی مر عقل را گوید کجایی
  کجایید ای در زندان شکسته
  بداده وام داران را رهایی
  کجایید ای در مخزن گشاده
  کجایید ای نوای بی‌نوایی
  در آن بحرید کاین عالم کف او است
  زمانی بیش دارید آشنایی
  کف دریاست صورت‌های عالم
  ز کف بگذر اگر اهل صفایی
  دلم کف کرد کاین نقش سخن شد
  بهل نقش و به دل رو گر ز مایی
  برآ ای شمس تبریزی ز مشرق
  که اصل اصل اصل هر ضیایی

 21. shahin گفت:

  کسی که باد میکارد طوفان درو خواهد کرد

 22. ناشناس گفت:

  ما بی شمااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا ریم

 23. ناشناس گفت:

  جای میر عزیزمان و دکتر زهرای عزیزمان و شیخ مهدی عزیزمان و همه زندانیان عزیزمان در این مراسم خالی است

 24. ناشناس گفت:

  خیلی از مردم در این مراسم شرکت می کنند. حتی اصولگرایان منتقد. و بسیاری از سرداران قدیمی و منتقد سپاه. و از همه مهمتر خانواده معظم شهدا که اوضاع فعلی نظام را با اهداف فرزندان شهیدان شان مغایر می بینند…

 25. ناشناس گفت:

  یا الله حزب الله
  حزب اللهی های اصیل به همراه جنبش همگانی سبز به یاد میرحسین مظلوم و یاد این 4 شهید گرامی در مسجد نور گرد یکدیگر خواهند آمد و شعار الله اکبر خواهند داد. و همچنین برای آزادی قدیانی و دیگر زندانیان سیاسی شعار خواهند داد……………..

 26. ما همه یک صداییم گفت:

  درود خدا و اولیای الهی بر روان پاک شهدای ملت قهرمان ایران که در خلال فتنه حکومتی به ملکوت اعلی پیوستند.

 27. ناشناس گفت:

  هه همه می اییم جهت شرکت در مراسم گروهی از جوانان سبز

 28. نکیسا سامی گفت:

  بادرود به تمامی شهیدان راه آزادی وطن به ویژه شهیدان جنبش سبز امیدواریم یادشان سبز و راهشان پر رهروباشد.ما بیشماران با شرکت در مراسم سالروز گرامیداشت این عزیزان گامی
  راسخ در سرنگونگی بساط دستگاه حکومت جهل وجور بر داشته وتاآزادی ایران عزیز این راه را ادامه خواهیم داد. ننگ بر سعید مرتضوی دیوسیرت و همپالکی های مزدورش.

 29. آخر الزمان گفت:

  و اندکی صبر سحر نزدیک است، سخت ترین گره های عالم با گذشت زمان باز گشت، و این هشداری است برای فاسقان! آیا نمی اندیشید؟! پس انتطار را بکشید…

 30. ناشناس گفت:

  نمی دونم دارم دیوانه می شم

 31. ناشناس گفت:

  ایمان ندارید و الا خداوند جزای ظالمین را صادر و اراده کرده و اراده خداوند همانا شدن است

 32. پویا گفت:

  با سلام درآستانه ماه مبارک رمضان از ایزد منان خواستار نابودی تمامی انسانها وحکومتهای فاسد هستیم