سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نوید نزهت، دانشجوی دانشگاه شریف، برای تحمل یک سال حبس راهی زندان اوین شد...

نوید نزهت، دانشجوی دانشگاه شریف، برای تحمل یک سال حبس راهی زندان اوین شد

چکیده :نوید نزهت، دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف، روز شنبه ١٧ تیرماه خود را برای گذراندن دوران محکومیت یک ساله اش به زندان اوین معرفی کرد. وی برای دومین بار برگه احضاریه جهت اجرای حکم را دریافت کرده بود....


نوید نزهت، دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف، روز شنبه ١٧ تیرماه خود را برای گذراندن دوران محکومیت یک ساله اش به زندان اوین معرفی کرد. وی برای دومین بار برگه احضاریه جهت اجرای حکم را دریافت کرده بود.

به گزارش دانشجونیوز، این دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف پیش تر به اتهام «تبلیغ علیه نظام» از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به قضاوت پیرعباسی به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

حکم دادگاه بدوی عینا در دادگاه تجدیدنظر تایید شده است.

نوید نزهت، ۲۴ بهمن‌ماه سال ٨٩ بازداشت و پس از دو هفته با قرار کفالت آزاد شده بود.


3 پاسخ به “نوید نزهت، دانشجوی دانشگاه شریف، برای تحمل یک سال حبس راهی زندان اوین شد”

 1. ناشناس گفت:

  اتهام یا جرم اورا مقایسه کنید با کسانی که آتش به مال این ملت زده و سه هزار میلیارد و یکصد و بیست هزار میلیارد دزدیده اند و اسامی آنها هم در دادگاه به صورت ابجدی ذکر می شود که آبرویشان نرود. سارق و دزد هم مگر آبرو دارد؟ این دختر دانشجو را به یکسال اگر محکوم کردید آنها را باید سه بار اعدام کنید. ای صادق لاری جانی مثلا تو قاضی القضاتی؟ فردا در پیشگاه خداوند چه پاسخ خواهی داد. مگر اینکه رسما اعلام کنی نه به خدا و نه به روز جزا و قیامت اعتقادی نداری. وگرنه انسانی که یک جو اعتقاد داشته باشد این بی عدالتی هایی که از تو سر میزند از او سر میزند؟ تو شب ها چگونه سر بر بالش میگذاری. تو شبها چگونه چشم در چشم خانواده ات میدوزی؟ انسان چقدر می تواند حقارت را تحمل کند؟

 2. nashenas گفت:

  جوونای فرهیخته و شجاع این مملکت دارن قربانی میشن و توی زندانها نحت هزار فشار و شکنجه عمر عزیزو پرارزششون به باد میره و عده زیادیشون جون خودشونو فدا کردن برای آزادی مردم عافیت طلب و فراموشکار و سازشکاری که تنها نگرانیشون مرغ کیلویی چهارهزار تومنه و برای دوتا دونه مرغ یک روز کامل توی صف توی سروکله هم میزنن و عین خیالشون نیست که این جوونا ی دسته گل دارن پرپر میشن.تا وقتی که مردم ایران به شکمشون و تفریحشون بیش از فرهنگ و آزادی و اخلاقیات اهمیت میدن و فقط به فکر خودشون هستن که یک نفسی بیاد و بره و دوزار کاسبی کنن و بخورن این مملکت به هیچ جا که نمی رسه هیچ روز به روز هم عقبتر وعقبتر میره.تازه روز خوشمونه حکومت این مردمو خوب شناخته که اینجور جولان میده.

 3. Sayna گفت:

  زارى بر سپيدارِ سبز بالا بس تلخ است. 
  بر بركه لاجوردينِ ماهى و باد چه ميكند اين مديحه گوىِ تباهى؟ 
  مطربِ گورخانه به شهر اندر چه ميكند زيرِ دريچه هاى بيگناهى؟
  بگذار برخيزد مردمِ بى لبخند
  بگذار برخيزد!

  عادت! عادت كردن به خاكسپارى عدالت و انسانيت ، آزادى…….؟! راه درمان اين درد مشترك،عادت نيست!
  به اميد پيروزى و كاميابى ايشون و تمام آزاديخواهان