سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » صداوسیما قیمت نارنگی در سال 65 را هم سانسور کرد...

صداوسیما قیمت نارنگی در سال 65 را هم سانسور کرد

چکیده :شبکه دو سیما جمعه شب به هنگام پخش فیلم “بگذار زندگی کنم“، دیالوگی را که در آن قیمت نارنگی در سال ۱۳۶۵ اعلام شده بود، سانسور کرد. در صحنه مربوط به این دیالوگ پس از خروج فخری خوروش (همسایه) از منزل مادری افسانه بایگان (زن اصلی فیلم)، مهین شهابی (مادر زن) با ذکر قیمت نارنگی (کیلویی ؟؟) گله می کند که نارنگی گران ولی پوست کندنش آسان است، اما درست در لحظه ذکر قیمت، صدای فیلم قطع شد....


شبکه دو سیما جمعه شب به هنگام پخش فیلم “بگذار زندگی کنم“، دیالوگی را که در آن قیمت نارنگی در سال ۱۳۶۵ اعلام شده بود، سانسور کرد.

بر اساس گزارش عصرایران، در صحنه مربوط به این دیالوگ پس از خروج فخری خوروش (همسایه) از منزل مادری افسانه بایگان (زن اصلی فیلم)، مهین شهابی (مادر زن) با ذکر قیمت نارنگی (کیلویی ؟؟) گله می کند که نارنگی گران ولی پوست کندنش آسان است، اما درست در لحظه ذکر قیمت، صدای فیلم قطع شد.

این فیلم یکی از پرفروشترین فیلم‌های دهه شصت و نخستین حضور سینمایی مهدی هاشمی پس از بازی در سریال “سلطان و شبان” بود. وی پیش از آن در فیلم “مرگ یزدگرد” بهرام بیضایی” ایفای نقش کرده بود.

کارگردان این فیلم شادروان شاپور قریب و دیگر بازیگران آن افسانه بایگان، زنده یاد مهین شهابی، شادروان احمد قدکچیان، محبوبه بیات، زنده یاد مهری ودادیان، شادروان کیومرث ملک مطیعی، فخری خوروش و زنده یاد پروین سلیمانی بودند.

داستان این فیلم روایت مردی است که با داشتن دو فرزند همسرش را طلاق می دهد. او در شرکتی کارمند حسابداری بوده و اکنون بیکار شده است. مرد با فرزندان خردسالش به خانه مادر خود می رود. زن نیز به منزل پدری می رود. زن خود را با کار خیاطی سرگرم می کند، اما هیچ یک از زندگی جدید و وضع خود راضی نیستند. آن دو پس از مدتی از اقدام عجولانه خود پشیمان می شوند و با وساطت زن و شوهری که در همسایگی آن ها زندگی می کنند و با کمک برادر کوچک زن از نو پیوند زناشویی می بندند.


3 پاسخ به “صداوسیما قیمت نارنگی در سال 65 را هم سانسور کرد”

 1. ناشناس گفت:

  حالا قیمتش چند بوده که سانسور کرده؟

 2. ناشناس گفت:

  صدا و سیمای حاج عزت و شرکا، تا الان در نشر اکاذیب و فرافکنی برای ملت نگون بخت موفق و رو به جلو عمل کرده است.فعلا که با بحران اقتصادی بلاد کفر و بهار عربی خوب مردم رو سر کار گذاشتند!من نمیدونم چرا در خبرهاشون میگن اخبار ایران و جهان؟!باید بگویند اخبار جهان عرب و غرب!
  ایران سیخی چند؟؟!!

 3. ناشناس گفت:

  از میوه فروشی سر کوچه احمدی نژاد بپرس