سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » محکومیت دکتر معین به 20 میلیون تومان جزای نقدی بدل از حبس...

محکومیت دکتر معین به 20 میلیون تومان جزای نقدی بدل از حبس

چکیده :دکتر مصطفی معین به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام در ارتباط با مطلبی که سال 88 روی وبلاگ خود قرار داده بود، به یک سال حبس از سوی شعبه 28 دادگاه انقلاب محکوم شده و این مجازات به 20 میلیون تومان جزای نقدی تبدیل شده است....


مصطفی معین، نامزد ریاست جمهوری دوره نهم و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دولت اصلاحات، به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام از سوی دادگاه انقلاب به یک سال حبس محکوم شد.

سید محمود علیزاده طباطبایی، وکیل مدافع دکتر معین، در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر افزود: موکلم به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام در ارتباط با مطلبی که سال 88 روی وبلاگ خود قرار داده بود، به یک سال حبس از سوی شعبه 28 دادگاه انقلاب محکوم شد.

علیزاده طباطبایی مشخص نکرده که محاکمه و محکومیت دکتر معین مربوط به کدام یک از مطالب وبلاگ وی بوده است.

به گزارش کلمه، وزیر علوم دولت اصلاحات از چند ماه قبل از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری نهم، اقدام به راه اندازی وبلاگی کرد که تا چند ماه قبل نیز نسبتا فعال بود.

آخرین پست دکتر معین در این وبلاگ مربوط به رونمایی از “اولین گزارش وضعیت اجتماعی ایران” است که تاریخ 22 دی ماه 90 بالای آن به چشم می خورد.

اکنون وکیل وی با بیان اینکه این مجازات به 20 میلیون تومان جزای نقدی تبدیل شده است، به ایسنا گفت: حکم محکومیت موکلم در اواخر هفته گذشته به من ابلاغ شد و قطعا ظرف 20 روز به این حکم اعتراض خواهیم کرد زیرا آقای معین اتهام وارده را قبول ندارد.


3 پاسخ به “محکومیت دکتر معین به 20 میلیون تومان جزای نقدی بدل از حبس”

 1. مجتبی گفت:

  یه بار هم رهبری مثلا به خاطر کشته شدن بیش از 50 نفر در جریان بعد از انتخابات به سه هفته محکوم به حبس بشه ! بالاخره باید عدالت اسلامی اجرا بشه

 2. ایران داد عمارلویی گفت:

  کلمه جان ترا خدا چاپش کنید تا ببینیم این جناب دکتر معین که خود را کاندید ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران نموده بودند ایا خود را تافته جدا بافته میدانند و یا خیر؟اگر تافته جدا بافته نیستند که حقیر هم فکر میکنم نیستند بیایند محض رضای حرفهای مکتوب و مشروح خود به زندان بروند؛این گوی و این میدان و این هم دانشگاه اوین؟؟؟؛؛؛؛تا چه در نظر اید.

 3. ناشناس گفت:

  اینها پول نفت را خورده اند و حالا که وسعشان نمی رسد حقوق ها را بدهند به این صورت از مردم اخاذی می کنند.