سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اختلاس 60 میلیارد تومانی در صداوسیما و دستگیری یک مدیر ارشد...

اختلاس 60 میلیارد تومانی در صداوسیما و دستگیری یک مدیر ارشد

چکیده :در پی کشف اختلاس 60 میلیارد تومانی در صدا و سیما، تعدادی از مدیران این سازمان بازداشت شدند. این خبر که اولین بار سه روز قبل در «ندای سبز آزادی» منتشر شده بود، دیروز از سوی سایت امنیتی «بولتن نیوز» مورد تایید قرار گرفت....


کلمه: در پی کشف اختلاس 60 میلیارد تومانی در صدا و سیما، تعدادی از مدیران این سازمان بازداشت شدند.

این خبر که اولین بار سه روز قبل در «ندای سبز آزادی» منتشر شده بود، دیروز از سوی سایت امنیتی «بولتن نیوز» مورد تایید قرار گرفت و در روزنامه جهان صنعت نیز تلویحا مورد اشاره قرار گرفت. با این حال هنوز مسئولان رسمی در این باره موضعی نگرفته اند.

بر اساس گزارش ندای سبز آزادی، یک اختلاس ۶۰ میلیارد تومانی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی کشف شده است که مسوولان صدا و سیما برای جلوگیری از انتشار اخبار آن تلاش زیادی کرده اند. این اختلاس کلان در بخش تبلیغات و بازرگانی صورت گرفته و از حسن تقدس نژاد معاون مالی- اداری صدا و سیما و نیز دو مدیر سابق شبکه دو و شبکه پنج تلویزیون به عنوان عوامل اصلی آن نام برده می شود.

این گزارش حاکی است، ماجرای این اختلاس از زمستان سال گذشته کشف شده و به جابجایی های بی سر و صدا در این سازمان انجامیده است. از زمان کشف این اختلاس تا کنون، حسن تقدس نژاد معاون مالی- اداری صدا و سیما در سر کار خود حاضر نشده و برخی خبر ها از بازداشت و بازجویی او حکایت دارد.

بر اساس این گزارش، این فساد اقتصادی با استفاده از فقدان شفافیت در قراردادهای آگهی و تبلیغات صدا و سیما صورت گرفته و مدیران ارشد صدا و سیما با کمک برخی مدیران شرکت های خارج از سازمان موفق شده اند از تخفیف آگهی های تلویزیونی در قراردادهای صوری، سوء استفاده کنند. این تخفیف ها تنها در چارچوب اختیارات مدیران ارشد صداوسیما قرار دارد. علاوه بر این سه مدیر برجسته صداو سیما، تعدادی از کارکنان این سازمان نیز با اتهام مواجه شده اند که گفته شده یکی از آنان مدیر رادیو البرز (کرج) است.

بولتن نیوز هم در این باره گزارش داده که به دنبال بازداشت عده ای از دست اندرکاران در حوزه تبلیغات محیطی فوتبال که گفته می شود با راه اندازی شرکت های اجاره ای و انعقاد قراردادهای صوری با همدستی عده ای از دست اندرکاران مربوطه در صدا و سیما مبادرت به سوء استفاده هایی از بیت المال نموده اند، تعدادی از مدیران سازمان و از جمله برخی مسئولین امور مالی صدا و سیما نیز بازداشت شده اند. یکی از مدیران ارشد صدا و سیما که همواره مورد حمایت ویژه آقای ضرغامی نیز است، جزء افرادی است که مورد برخورد قرار گفته است.

بر اساس گزارش این منبع نزدیک به نهادهای امنیتی، علیرغم بدهی های میلیاردی متهم اصلی پرونده تبلیغات فوتبال به سازمان صدا و سیما از سنوات قبل، وی با همدستی یکی از مدیران صدا و سیما و بدون طی کردن تشریفات قانونی موفق به عقد قراردادهای میلیاردی در سنوات اخیر شده است. تنها رقم یکی از قراردادهای شرکت اجاره ای با یک شرکت دولتی در موضوع تبلیغات حدود 12 میلیارد تومان بوده است. اما با وجود انتشار اخبار متعدد در رسانه ها در روز های اخیر، کماکان مسئولان صدا و سیما از هر گونه اظهار نظر در خصوص موضوع و ابعاد آن خودداری نموده و به همین دلیل حجم و ابعاد موضوع مشخص نیست.

روزنامه جهان صنعت هم در این باره در مطلبی طنزگونه نوشت:

امروز این مساله برای همگان ثابت شده است که ایرانی‌ها مردمان سریال‌دوستی هستند و نسبت به چیزهای ادامه‌دار علاقه نشان می‌دهند مثل سریال نرگس، رستگاران، دلنوازان، ترانه مادری و سریال منحرف، بیگانه و شرم‌آور عشق ممنوع!

گاهی اوقات هم تا گند چیزی را در نیاورند ول کن معامله نیستند مثل زیر آسمان شهر یک، زیر آسمان شهر2 و زیر آسمان شهر3.

با وجود چنین ذائقه‌ای که گرایش به چیزهای طولانی دارد، سریال‌های دیگری تولید می‌شود و اتفاقا مورد توجه هم واقع می‌شود مثل بعضی از چیزهای زنجیره‌ای، دزدی سریالی مجسمه‌های تهران و شهرستان‌ها و آخرین دستاورد سریالی کشور یعنی اختلاس!داستان از سه هزار میلیارد تومان آغاز شد و با بیمه ایران ادامه پیدا کرد، مجددا با بانک سپه ادامه پیدا کرد و در حال حاضر سریال به قسمت صداوسیما رسیده که از قرار معلوم قسمت جذابی هم هست! تهیه‌کنندگی این اختلاس را اداره مالی و امور بازرگانی صداوسیما برعهده دارد و این‌بار مدیر اداره فوق و مدیران شبکه‌های مختلف خود پاچه‌ها را بالا زده‌اند و وارد میدان بازیگری شده‌اند تا ثابت کنند آنها هم هنرمندند و چیزی از جامعه هنری کم ندارند!

تا الان هزینه تولید این اختلاس 60 میلیارد تومان بوده که تقریبا 9 برابر هزینه تولید سریال مختارنامه است!

نسبت به سه هزار میلیارد تومان مثل یک سکه 50 تومانی رنگ و رو رفته است اما خب هرکس به اندازه بضاعت خودش! از طرفی قسمت‌های بعدی سریال اختلاس به این مقدار هزینه نخواهد داشت چراکه مگر در سال چقدر بودجه برای اختلاس در کشور تخصیص داده می‌شود!

خدا را شکر مردم هم از این سریال استقبال خوبی به عمل آورده‌اند و با دقت سریال را پیگیری می‌کنند و منتظر قسمت‌های بعدی هستند و اعتراضی نسبت به ادامه پیدا کردن آن ندارند!

اما ای‌کاش این سریال هم در قسمت اوج خود (قسمت سه هزار میلیارد تومانی) تمام می‌شد و خاطره‌خوشی از آن برای مردم به جا می‌ماند.
و این داستان ادامه دارد…


16 پاسخ به “اختلاس 60 میلیارد تومانی در صداوسیما و دستگیری یک مدیر ارشد”

 1. بامداد گفت:

  ای ایران!
  ای سرزمین اختلاسهای بزرگ! ا
  ی سرزمین من!
  ای سرزمین دارها و بیدادها!
  ای سرزمین دروغهای بزرگ!

 2. ناشناس گفت:

  تمام این دزدی ها و اختلاس ها و جنایت ها مقصر اصلی شخص خامنه ای است

 3. ناشناس گفت:

  حکو مت رهبر با بصیرت به چه روزی رسیده .خدا عاقبتش را بخیر کند

 4. ناشناس گفت:

  با با کش ندهید رهبر نا راحت و مظطرب می شود .دزدی بکنند و از رهبر مطلقه دفاع کنند عیب ندارد

 5. ناشناس گفت:

  هردم از این باغ بری می رسد .تازه ترو تازه تری می رسد !!!!!!!!!!1

 6. نده نرو بگیر ببند گفت:

  اقا کش نده عزیز کــــــش نده دِ کــــــــــــــــــــــــــــــــــش نده (داره اوج میگیره)
  نمیگه هم کش نرو میگه نده

 7. ناشناس گفت:

  برای اینکه بتونیم راحت پیگیری کنیم لطفا بگویید کجا اختلاس نشده!!!

 8. ارمين گفت:

  كلمه عزيز لطفا از جايي نام ببريد كه اختلاس نيست .متاسفانه در سايه دولت مهرورزي همه جا اختلاس است ماها كه در هفت اسمان يك ستاره نداريم از خودمان مشكوك هستيم خدايا نكند ما هم اختلاسگر باشيم ديگر اب از اب گذشته جايي كه بايد به فساد رسيدگي كند خودش فاسد شده است .

 9. نل گفت:

  کـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــش ندید بذارید مسولان به وظیفه ذاتی شون که چاپیدن مملکت هست ادامه بدن

 10. ناشناس گفت:

  أ تامرون الناس بالبر و تنسون انفسکم؟! قران شریف

  شما باورتون میشه دستگاه تبلیغ برای اسلام در خدمت رانت و تبانی و غارت و حیله باشد!
  این همه از ایثار و اخلاقیات حرف زدن فایده ای ندارد چون تو که عامل نیستی و عمل نمیکنی حرف تو تاثیر ندارد

  واقعا فساد و ناهنجاری و غارت و تبانی در همه ارکان مملکت ریشه دوانده! خدا خودش رحم کند

 11. ناشناس گفت:

  این دله دزدای نادان و ناشی ظاهرا قصد داشتند مافیای صدا و سیما رادور بزنند .وگرنه همه میدانند که حداقل 25درصد پورسانت کلیپها، تبلیغات وفیلمهای سفارش داده شده از سوی وزارتخانه ها وسازمانهای دولت فخیمه به صدا و سیما که هیچگاه به خزانه یا صندوق صدا وسیما وارد نمیشود چقدر میشه؟!

 12. ناشناس گفت:

  شما را به خدا ول کنید بیخیال این حرفها بشید .هموطنان عزیز اینها را که می بینید کشور مال خودشونه مال هم مال خودشون .حالا اینها دوست دارند اینجوری بخورند.وقتی ما از خودشون نیستیم یا به عبارتی غیر خودی هستیم واصلا جزء این مملکت و ملت نیستیم به ما چه ربطی داره که اینها چه جوری بچاپند و چه جوری بخورند.

 13. ناشناس گفت:

  اگر زیر دم این فاسد ها را بلند کنند، فاش خواهد شد که تمام دستگاهها غرق در فساد و دزدی و خلافکاریهای ناموسی هستند. در استخری که پر از لچن است مگر می توان کاسه آب زلال یافت؟ همه از بالا تا پائین غرق در فساد هستند.

 14. دوستدار مهندس موسوی گفت:

  الحق که راست میگن : گل بود به سبزه نیز آراسته شد … مملکت اسلام ناب انقلابی

 15. هموطن گفت:

  سلام
  .نمیدانیم ظلم تا چقدر و تا به کی باید ادامه یابد . شما تحقیق کنید و بپرسید در این بحران گرانی که اول هر سال کمی به حقوق کارکنان گدا و سیما اضافه میکنند باورتان میشود مدیر کل پخش خبر صدا (صالحی) و نایب ناحقش (صائب و مقصود) در اقدامی بی نظیر حقوق گویندگان صدا ی بخش خبر را کم کرده اند؟ گویندگانی که از ساعت 4 صبح اماده باش هستند تا بوق سگ ….. شده کار کردن خر و خوردن یابو …….من نمیدانم ایا اختلاسها را میخواستند با کسر حقوق کارمندان جبران کنند …. زمانی هم که اعتراض کردیم پس از مدتی 180 تومان ، نمیدانیم تحت چه عنوانی به ما دادند و اعلام کردند که از ماه دیگر کسورات ادامه خواهد داشت … شما قضاوت کنید ما چه باید بکنیم ؟ ایا کسی صدای ما را به گوش مسئولین میرساند یا نه ؟ ما که بهر کس گفتیم ، ماشااله اینقدر نون به هم قرض دادند که هیچوقت طرف حق را نخواهند گرفت …. التماس دعا….

 16. فریاد گفت:

  سلام .خواهشا صدای ما گویندگان خبر صدا را به گوش مسئولین برسانید ایا این عدالت است که با این تورم و گرانی حقوق گویندگان خبر پخش صدا کم شود ؟ به چه دلیل و با توجه به کدام بخشنامه ؟ انهم در این سازمان عریض و طویلی فقط به گویندگان خبر صدا گیر بدهند ؟ منطق چیست ؟ صالحی میگوید خودم تصمیم گرفتم و خودم هم پاش وا میاستم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ای خدا جواب ظالم را کی میدهی …….. ایا بهتر نیست جلوی اختلاسهای میلیاردی گرفته بشه تا اینکه حقوق کارکنان را کم کنند ؟ جلوی مسائل ناموسی در سازمان را بگیرند ….. و خیلی چیزهای دیگه که اگه لازم باشه افشا میکنیم ………. ( ما به شما اعتماد کردیم و دلمون میخواد محرمانه مسئله را پیگیری کنید تا ببینید سر از کجا در میارید)…. به امید برقراری عدالت در تمام ایران و بین همه >