سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دعوت از اصغر فرهادی برای عضویت در آکادمی اسکار...

دعوت از اصغر فرهادی برای عضویت در آکادمی اسکار

چکیده :آكادمي علوم و هنرهاي سينمايي آمريكا در میان چهره‌هاي سرشناس دنياي سينما از اصغر فرهادي کارگردان فيلم «جدايي نادر از سيمين» به عنوان يكي از مدعوين براي عضويت در بخش كارگرداني و همچنين بخش فيلمنامه‌نويسی دعوت کرده است....


«اصغر فرهادي» براي عضويت در آكادمي اسكار دعوت شد.

به گزارش ايسنا، آكادمي علوم و هنرهاي سينمايي آمريكا طبق سنت هر سال از چهره‌هاي سرشناس دنياي سينما براي عضويت در در بخش‌هاي مختلف كارگرداني،‌ بازيگري،‌ فيلمنامه‌نويسي،‌ فيلم‌برداري‌، تدوين و … دعوت كرده است.

اصغر فرهادي كه امسال با فيلم «جدايي نادر از سيمين» موفق به كسب جايزه‌ي بهترين فيلم خارجي شد، به عنوان يكي از مدعوين براي عضويت در بخش كارگرداني و همچنين بخش فيلمنامه‌نويسی دعوت شده است.

به گزارش هاليوود ريپورتر، برخي از چهره‌هاي سينمايي كه در جوايز اسكار 2012 موفق به دريافت جايزه شدند نيز امسال براي عضويت در آكادمي اسكار دعوت شده‌اند.

«ژان دوجاردين»، بازيگر فيلم «هنرمند» به همراه «ميشل هازاناويچس»، كارگردان اين فيلم براي عضويت در آكادمي اسكار دعوت شده‌اند.

امسال 176 سينماگر از كشورهاي مختلف براي عضويت در آكادمي اسكار دعوت شده‌اند كه در ماه سپتامبر در مراسمي مورد استقبال آكادمي اسكار قرار خواهند گرفت.

در بخش بازيگران از سرشناس‌ترين چهره‌هاي دعوت شده مي‌توان به جسيكا چستين(درخت زندگي، كمك)، اشاره كرد.

در بخش كارگردانان علاوه‌بر اصغر فرهادي، همچنين «برادران داردن» و «جوزف سدار» نيز حضور دارند. در بخش فيلمنامه‌نويسان نيز «استفن كينگ» به همراه «ميشل هازانويچس» از جمله سرشناس‌ترين مدعوين محسوب مي‌شوند.


یک پاسخ به “دعوت از اصغر فرهادی برای عضویت در آکادمی اسکار”

  1. نه دین دارید نه آزادگی گفت:

    این خبر بسیار خرد کننده ای بود برای مسئولین وزارت ارشاد که از موفقیت های هنرمندان مردمی به شدت به خشم دچار می شوند. فیلم های سفارشی و قلاده ای هرقدر از سوی مردم ایران با بی توجهی روبرو می شود اما فیلم هایی که فرهادی و پناهی و دیگر هنرمندان بزرگ ما می سازند مورد قدردانی فستیوال های بزرگ و معتبر دنیا قرار می گیرد. در ایران از اجرای کنسرت توسط استاد شجریان وسالار عقیلی خودداری می کنند، اما دانشاه استانفورد به خود می بالد که شجریان دعوت آنها را برای ایراد سخنرانی پذیرفته است و بالاترین یادگاری خود را که عبارت از ساعتی با آرام دانشگاه استانفورد باشد به استاد تقدیم می کند. فستیوالهای اروپایی و شمال آفریقا به سالار عقیلی بزرگترین جوایز خود را میدهند و آنوقت هنرمندان ما در آپارتمانها می میرند و دوهفته بعد جنازه آنها پیدا می شود. لعنت به شما دشمنان هنر که نه دین دارید و نه آزادگی