سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » در ایران، بزرگترین جرم زود فهمیدن است؟...

در ایران، بزرگترین جرم زود فهمیدن است؟

چکیده :در حالی که این روزها انتقادات تند و حملات سنگین به رییس دولت و نزدیکانش، یکی از فصل مشترکهای مواضع و مطالب رسانه های اصولگرا شده است، برخی منتقدان دولت که این مطالب را 6 سال قبل از آنکه به ذهن این برادران برسد، اعلام کرده بودند، همچنان با مجازات مواجهند!...


بازتاب در یادداشتی با اشاره به اینکه حامیان پر و پا قرص دیروز احمدی نژاد، امروز مخالف او و نزدیکانش شده اند؛ نوشت:

در حالی که این روزها انتقادات تند و حملات سنگین به رییس دولت و نزدیکانش، یکی از فصل مشترکهای مواضع و مطالب رسانه های اصولگرا شده است، برخی منتقدان دولت که این مطالب را 6 سال قبل از آنکه به ذهن این برادران برسد، اعلام کرده بودند، همچنان با مجازات مواجهند!

از آغاز دولت نهم رسانه های منتقد دولت با تحلیل به موقع و اطلاع رسانی مناسب نسبت به اشکالات و خطاهای عملکرد دولت نهم و رییس آن، محمود احمدی نژاد هشدار دادند، مطالبی از قبیل خرافه گرایی و توهم اتصال به عالم غیب در حلقه نخست احمدی نژاد که با انتشار فیلم هاله نور در پاییز سال 1384 توسط سایت بازتاب انجام شد و یا عدم رعایت شئونات اسلامی از طریق حضور احمدی نژاد و مشایی در مراسم هایی خاص در کشورهایی نظیر قطر و ترکیه که فیلم آن نیز منتشر گردید.

حلقه بسته نزدیکان، عدم توجه به ملاحظات دیپلماتیک و اتلاف سرمایه بیت المال با تصمیمهای غیرکارشناسی، عدم پایبندی به قوانین، انتساب تفکرات بی ریشه و غیرمستند به اسلام و انقلاب، رانت خواری، شهرت طلبی و ده ها و صدها عنوان انتقاد دیگر نسبت به نقائص و کوتاهی های برخی افراد در دولتهای نهم و دهم، زمانی از سوی منتقدان دولت مطرح گردید که اگر مورد توجه قرار می گرفت و اصلاح می شد، کشور به وضعیت امروز نمی رسید.

اما برخلاف تعالیم اهل بیت(ع) و فرمان امیرالمومنین(ع) مبنی بر تکریم منتقدان توسط صاحبان قدرت، منتقدان دولت نهم و دهم نه تنها تکریم نشدند، بلکه به جای استکبار جهانی با مشتی محکم بر دهان آنها کوفته شد، رسانه هایشان فیلتر و توقیف و تعطیل شدند و این افراد متهم به وابستگی به بیگانه شدند.

اما اکنون پس از گذشت 7 سال از عمر دولت احمدی نژاد، برادران اصولگرایی نظیر برادر حسین در کیهان، برادر صفار و برادر زاکانی و سایر برادران شناخته و ناشناخته که طی این مدت تمام توان خود را صرف کوبیدن مشت بر دهان منتقدان احمدی نژاد کرده بودند، خود از وکیل مدافع و نورچشمی احمدی نژاد به دشمن وی تبدیل شده اند و آنچنان در مسیر کوبیدن دولت تند می روند که گاه از رویه انصاف و ادب نیز خارج می شوند.

اکنون منتقدان دولت باید به این حقیقت اعتراف کنند که در ایران ظاهرا بزرگترین جرم زود فهمیدن است و اگر مطالبی را که 6 سال پیش به موقع فهمیده و منتشر کرده بودند، با چند سال تاخیر اعلام می کردند، نه تنها فیلتر و منکوب نمی شدند، بلکه نشان بصیرت نیز دریافت می کردند و البته ظاهرا تنها مساله ای که در این میان اهمیت ندارد، منافع ملی و مصالح نظام و مردم است.


5 پاسخ به “در ایران، بزرگترین جرم زود فهمیدن است؟”

 1. ناشناس گفت:

  دقیقا. البته اصولگراین هیچگاه به این سوالات جواب نمی دهند. هم کرند و هم کور(عوارض با بصیرتی است).

 2. طالب گفت:

  بی غیرت تر از ملت ایران خودشون هستند، اون اقلیت رو کار ندارم که دارند هزینه لال مونی گرفتن مردم رو به بدترین حالات میدهند!شرف و حیثیت و وجدان رو از مردم گرفتند.مردم رو پخمه و ترسو کردند.همه میدونند مقصرین اصلی چه کسانی هستند، اونوقت ملت افتادند به جون همدیگه و حق و حقوق قانونی خودشون رو دارند از هم می ستانند.

 3. ناشناس گفت:

  در اینجا بهترین افراد همان افراد نفهم و اصطلاحا بابصیرت هستن.

 4. ناشناس گفت:

  با طالب موافقم

 5. سعید(1) گفت:

  چهر سال پیش معترضین به انتخابات را بی بصیرت و فتنه گر می خواندند حال که جریان را فهمیده اند بد نیست اعتراف کنند چه کسی بی بصیرت است