سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » روزنامه رسالت: گرانی‌ها کار دشمن است/ اتهام بی‌عرضگی به دولت نمی‌چسبد/ فقط 2 درصد ...

روزنامه رسالت: گرانی‌ها کار دشمن است/ اتهام بی‌عرضگی به دولت نمی‌چسبد/ فقط 2 درصد کارگران مشکل دارند

چکیده :روزنامه رسالت در سرمقاله امروز خود، تقصیر افزایش شدید قیمت ارز و طلا و سایر اقلام مصرفی و خوراکی را به گردن دشمن انداخت و با زیر سؤال بردن مشکلات بنگاه‌های تولیدی و بیکاری و به تعویق افتادن حقوق کارگران و بی‌عرضگی دولت و ... نوشت: همه اين تلاشها براي اين صورت مي گيرد كه يك پيام غير واقعي و تصنعي را بسازد و آن اينكه تحريم ها اثر كرده است....


روزنامه رسالت در سرمقاله امروز خود، تقصیر افزایش شدید قیمت ارز و طلا و سایر اقلام مصرفی و خوراکی را به گردن دشمن انداخت و با زیر سؤال بردن مشکلات بنگاه‌های تولیدی و بیکاری و به تعویق افتادن حقوق کارگران و بی‌عرضگی دولت و … نوشت: “همه اين تلاشها براي اين صورت مي گيرد كه يك پيام غير واقعي و تصنعي را بسازد و آن اينكه تحريم ها اثر كرده است.”

در این یادداشت که با عنوان “از اتاق جنگ اقتصادی بیرون نروید” و به قلم محمد کاظم انبارلویی، سردبیر این روزنامه منتشر شده، به “پخش شايعه درمورد كمبود برخي كالاها ، حرص و طمع و زياده خواهي برخي بنگاههاي توليدي و توزيعي و نفوذيهاي دشمن در برخي نهادهاي تصميم سازي و تصميم گيري” در کنار “تاخير در ثبت سفارش اقلام وارداتي مربوط به دامداريها و مرغداريها، اخلال در ترخيص كالاها در گمركات ، دستكاري در توزيع مواد خوراكي” به عنوان مجموعه پروژه های عملیاتی اتاق جنگ دشمن اشاره شده است.

به گزارش کلمه، رسالت در حالی به دفاع از عملکرد دولت احمدی‌نژاد برخاسته که حتی علی لاریجانی رئیس مجلس و بسیاری از حامیان سابق دولت هم اخیرا اعتراف کرده‌اند که گرانی‌ها فقط ناشی از تحریم‌ها نیست و سوء مدیریت دولت در این زمینه نقش اساسی داشته است.

سرمقاله‌نویس رسالت اما با ادعای اینکه ایران هم اکنون هفدهمین اقتصاد دنیاست، در فناوری هسته‌ای به جایی رسیده که پنج کشور اتمی جهان را به زانو درآورده است؛ افزوده است: “دولت بحمدالله ثابت كرده است اتهام بي لياقتي و بي عرضگي به او نمي چسبد دولت نهم و دهم كارهاي بزرگي را تاكنون انجام داده است كه ركورد محسوب مي شود.”

انبارلویی که عضو حزب موتلفه است، علت اتفاقات بازار را نیز غیبت برخی از مسئولان دولتی در “اتاق جنگ اقتصادی” دولت دانسته و نوشته است: “لذا بايد در يك‌سال باقيمانده عمر دولت دهم مسئولان همچنان حضور خود را در ” اتاق جنگ اقتصادي ” حفظ كنند.”

وی همچنین با ادعای اینکه “كمتر از دو درصد بنگاههاي اقتصادي كشور مشكل دارند” مدعی شده که “دشمن با تمركز روي همين دو درصد فضايي ايجاد كرده است كه گويي همه بنگاههاي اقتصادي مشكل دارند. همچنين دو درصد كارگران شريف كشور دراين بنگاهها با مشكلات بيكاري ، عدم پرداخت حقوق و … مواجه هستند.”


21 پاسخ به “روزنامه رسالت: گرانی‌ها کار دشمن است/ اتهام بی‌عرضگی به دولت نمی‌چسبد/ فقط 2 درصد کارگران مشکل دارند”

 1. مجاهد گفت:

  بله وقتی تورم25درصد سال89با شیوهء من در آوردی تورم نقطه ای به9درصد کاهش پیدا میکنه بیکار شدن بالای 30درصد برخی کارخانه ها(مثلا” حدید مبتکران در شهرستان پاکدشت و …)میتونه توسط خود فروخته هایی مثل رسالت و …به دو درصد برسه!

 2. ناشناس گفت:

  تمام حرفهاشون دروغه

 3. سارا گفت:

  رو که رو نیست سنگ پای قزوینه !

 4. ناشناس گفت:

  میترسم یک روز بگن خامنه ای و احمدی نژاد هم نفوذی دشمن بودن؟!

 5. hamid گفت:

  خوب کاغذ پاره رسالت اگر دشمن به این راحتی توانسته خورد و خوراک مردم را .اقتصاد مردم را .بازار مردم را هستی ونیستی کارگران را به این روز بیاندازد پس دولت شما در این مملکت چکاره هست .راستی ببخشید دولت باید به سرکوب مردم مشغول باشه .کاغذ پاره رسالت آن بالا خدایی هم هست بترس

 6. رضا گفت:

  شک نکن از عوامل اصلی دشمن ملت هستند صد در صد تاریخ خواهد نوشت شک نکن

 7. ناشناس گفت:

  كار آمريكا هست تحصيل كار آمريكا هست نفت كار آمريكا هست دزدي كار آمريكا هست بدبختي كار آمريكا هست آخش همه را انداختيم به جون آمريكا دشمن دشمن دشمن بدبختي ما را ببين

 8. ميرحسينى ابهرى گفت:

  رسالت راست ميگه اينا همش كار دشمنه دشمنى كه با وجود همچين دولت باعرضه اى !!! تونسته چنان اقتصاد كشور رو دچار روكود كنه كه تابحال در تاريخ اين مملكت سابقه نداشته ، دشمن خيلى بده ميخواد بگه نعوذوبالله دولت بى عرضه است ولى كور خونده !!! چون ما خودمون ميدونيم كى بى عرضه اس !!!!!!!!

 9. ناشناس گفت:

  این رسالت فقط به درد شیشه پاک کردن میخوره. البته بسته به سلیقه خریدار میشه باهاش جاهای دیگری رو هم پاک کرد.

 10. ممل گفت:

  منم اگر نظراته رهبر در حصرم به اقای رییس جمهور نزدیکتر بود همین چرتو پرتا رو مینوشتم

 11. یک نفر گفت:

  رسالت رذالت هم حدی دارد.

 12. ناشناس گفت:

  این روزنامه مزدور و رانت خور و ان مدیر های بی شعورش همیشه جهل می گویند و جهل ارائه می دهند

 13. ناشناس گفت:

  راحت ترین کار همین است که تمام بی خردی و بی عرضگی و جهلشان را به گردن دشمن بیندازند

 14. ناشناس گفت:

  جناب آقای انبارلوئی مرسی .. دستت درد نکنه آخر شبی کلی خندیدیم …

 15. ناشناس گفت:

  روزنامه دولتی مزدور دولته باید هم بگه اینها چطور جواب خدا را با چرندیاتی که تحویل مردم میدن پاسخگو خواهند بود؟

 16. ناشناس گفت:

  تو که راست میگی . ..

 17. ناشناس گفت:

  خب نظر شما برای رهایی از مشکلات اقتصادی و مالی که روزنامه ها با اون روبرو هستن چیکار باید کرد ؟ با انتقاد کردن از اوضاع فشل مملکت مشکل حل میشه ؟!

 18. ناشناس گفت:

  این دشمن کی است که 33 سال این اقایان تمام کمی وکاستی خود را بگردن او می اندازند تمام نادانیها واختلاسها دوزدی ها گرانی سرگوبها حبس گردنها وزندانی گردن همه را بگردن او می اندازند تا کی می خواهند این بازی هارا ادامه دهند خدامی داند همه زحمت کشان ورنج دیده ها ودلسو خته گان به این کشورا فتنه گر یا ضد انقلاب می خوانند بنظر بنده ا ینها کینه ای که از امثال کروبی موسوی خاتمی وخمینی وانقلابی های دیگر دارند دارند می گیرند

 19. ناشناس گفت:

  درود بر سنك باي قزوين

 20. ناشناس گفت:

  ای پلید کثیف تو دیگر چه فسادی کردی که باید مجیز احمدی نژاد را بگویی؟

 21. ناظر گفت:

  کاش حکومت هم به اندازه دشمن در کشور نفوذ داشت . همه چیز که دست دشمن است . روزنامه رسالت چی ؟