سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وخامت حال محمدصديق كبودوند و انتقال وی به بهداری اوين...
» در هشتمین روز از اعتصاب غذا

وخامت حال محمدصديق كبودوند و انتقال وی به بهداری اوين

چکیده :اين زنداني سياسي كه از سه شنبه گذشته دست به اعتصاب غذا زده است صبح روز يكشنبه ١٤خردادماه به علت كاهش شديد فشار خون و وخيم شدن وضعيت جسماني اش به بهداري زندان منتقل و مورد معاينه و درمان قرار گرفت. ...


محمدصديق كبودوند، فعال حقوق بشر و رییس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان در پی وخامت حالش به بهداری زندان اوين منتقل شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، اين زنداني سياسي كه از روز شنبه گذشته دست به اعتصاب غذا زده است صبح روز يكشنبه ١٤خردادماه به علت كاهش شديد فشار خون و وخيم شدن وضعيت جسماني اش به بهداري زندان منتقل و مورد معاينه و درمان قرار گرفت.

كبودوند از بيماري پروستات رنج مي برد و پزشكي قانوني براي وي عدم تحمل كيفر صادر كرد اما مانند بسیاری از موارد دیگر دستور پزشک نادیده گرفته شده است.

این فعال حقوق بشر محبوس در بند 350 زندان اونی در نامه ای سرگشاده خطاب به مردم کشورمان با عنوان “به وجدان های بیدار” اعلام کرده بود که دهمین درخواست مرخصی اضطراری وی برای کمک به درمان و آرامش روحی و روانی فرزندش که مبتلا به بیماری خونی صعب العلاج و احتمالا درمان ناپذیر شده و بیش از 5 ماه است که بر روی تخت بیمارستان با مرگ دست و پنجه نرم می کند، با بی توجهی و مخالفت دادستان و مسوولان دستگاه امنیتی مواجه شده است.

سردبیر نشریه پیام مردم، از دهم تیر ماه سال ۱۳۸۶ بازداشت شده‌ و در دادگاه انقلاب تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق تشکیل و اداره سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان به ده سال حبس و از بابت تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی از طریق ارتباط و مراوده با سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشر و ارتباط و مکاتبه با شخص کوفی عنان دبیرکل سازمان ملل متحد و گفتگو با رسانه‌های عمومی به یکسال حبس و جمعاً به یازده سال حبس محکوم شده که در شعبه ۵۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران ده سال حبس از بابت تاسیس سازمان، مورد تایید قرار گرفته و قطعی شده است.

به گفته خانواده کبودوند وی که تا پیش از بازداشت هیچگونه سابقه بیماری نداشته، در جریان نگهداری ۷ ماهه وی در شرایط سخت سلول انفرادی، به بیماریهای ریوی، ‏کلیوی و پوستی دچار شده و حتی سکته خفیف مغزی نیز داشته است.


2 پاسخ به “وخامت حال محمدصديق كبودوند و انتقال وی به بهداری اوين”

  1. ناشناس گفت:

    معلوم نیست چرا باید دست روی دست بگذاریم و ساکت بنشینیم. در حالیکه سکوت و انفعال ما باعث جری تر شدن این ظالم ها میشه.
    رهبران جنبش سبز باید تکلیف را با خودشون روشن کنند و بدونند که ایران برمه نیست و این حکومت ظالم و غاصب هیچ زبانی به جز زبان اعتراض و مقاومت را نمی فهمد.

  2. آسید علی آقا فکرشو کردی؟ گفت:

    لعنت بر کسانی که کبودوند را مانند اسمش کرده و تمام بدن او را کبود کرده اند. آقای عظما شما که ادعا می کنی من در زمان آن رژیم استقامت ها کردم و مبارزه ها، و همه می گویید که رژیم شاه این چنین و آن چنین بود و پدر آدم را در می آورد، بفرمایید با شما که مدتی در زندان شاه و کمیته مشترک بودید و ریش مبارک را هم تراشیدند و شما بعد مدتی توانستید چانه مبارک را بدون آن همه ریش ملاحظه کرده و قدری بخوارانید، ایا با شما کاری کردند، این همه فرزندان و همسر واجب النفقه را آزار و اذیت دادند. حال که خداوند برای آزمایش شما فرصتی داده است چرا این کارها را می کنید که مردم شما را با شاه مقایسه کرده و بارها بگویند خداوند شاه را غریق رحمت کند که عجب آدم درست و حسابی بود و هرگز گرد این پلیدی ها نگشت. تازه او نه آخوند بو د و نه به آن صورت مذهبی و شما ها هیجکدام حتی اسلام او و ارادت وی را به حضرت عباس و امام حسین هم قبول ندارید. شما ها که ادعا می کنید به این افراد بسیار احترام میگذارید و اموال و بیت المال این مردم را به عتبات عالیات می فرستید که گنبد و بارگاه آنان را با طلا بپوشانند، چرا با مردم ایران اینگونه رفتاری دارید که انسان از آدم بودن خودش هم خجالت می کشد. آیا شما فکر نمی کنی که دوسه روز دیگر در یک گور تنگ و تاریک خواهی خوابید و اگر حرفهایی که به ما حقنه کرده اید درست باشد همان شب اول نکیر ومنکر سراغ شما خواهد آمد وخواهد پرسید خوب آسید علی آقا بفرما به بینیم این کارهایی که با مردم و این زنان بی سرپرست و مادران بی شوهر کردی ازچه نوع بود و برای چه بود؟