سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مرتضوی تفهیم اتهام شد: معاونت در قتل قربانیان کهریزک...

مرتضوی تفهیم اتهام شد: معاونت در قتل قربانیان کهریزک

چکیده :پدر محسن روح الامینی از شهدای کهریزک، اعلام کرد که سعید مرتضوی دادستان سابق تهران در پایان سال 1390 به اتهام معاونت در قتل مورد تفهیم اتهام قرار گرفته است و کیفرخواست او به زودی صادر خواهد شد....


پدر یکی از قربانیان کهریزک اعلام کرد که سعید مرتضوی دادستان سابق تهران چند ماه قبل به اتهام معاونت در قتل مورد تفهیم اتهام قرار گرفته است.

عبدالحسین روح الامینی، پدر محسن روح الامینی از شهدای کهریزک، با اعلام اینکه «سعید مرتضوی با عنوان معاونت در قتل تفهیم اتهام شده است و ما هم منتظز تشکیل دادگاه هستیم» به فارس گفت: «این شخص جلب به دادرسی شده است و این جلب به دادرسی مربوط به قبل از عید و همچنین قبل از انتصاب وی در سمت ریاست سازمان تأمین اجتماعی بوده است.»

به گزارش کلمه، این خبر، به معنای آن است که سعید مرتضوی در مرحله دادسرا مجرم شناخته شده و باید به زودی پرونده وی با صدور کیفرخواست برای محاکمه در دادگاه ارسال شود. روح الامینی هم در همین مصاحبه خبر داده که «بازپرس پرونده هنوز تاریخی برای صدور کیفرخواست تعیین نکرده اما گفته که کار تمام شده است و فقط باید پرونده را به دادگاه کیفری استان تهران فرستاد… کیفرخواست تا هفته قبل صادر نشده بود اما در شرف صادر شدن است.»

روز قبل هم پدر محمد کامرانی، دیگر قربانی کهریزک، به خبرگزاری مهر گفته بود که مقامات قضایی به او وعده داده‌اند کیفرخواست مرتضوی تا پایان خرداد و یا اوایل تیرماه صادر خواهد شد.

گفته می‌شود که علاوه بر “معاونت در قتل”، دو اتهام دیگر “نقض حقوق شهروندی” و “هتک حیثیت ناجا” هم به مرتضوی تفهیم شده است.

این تحولات جدید در پیگیری پرونده جنایت کهریزک در حالی است که این جنایت سه سال قبل به وقوع پیوسته، اما اکنون با بالا رفتن دعوای سیاسی بر سر مسئولیت مرتضوی در تامین اجتماعی و موفقیت دولت در فریب نمایندگان برای این منظور، متصدیان عدالت در دستگاه قضایی به فکر پیگرد متهمان این جنایت افتاده‌اند. زمان اعلام شده از سوی روح الامینی نیز درست به آغاز چالش ها بین دولت و مجلس در خصوص انتصاب مرتضوی به مدیرعاملی سازمان تامین اجتماعی برمی‌گردد.

علاوه بر سعید مرتضوی، حسن حداد و حیدری فرد نیز دو قاضی دیگری هستند که در پرونده کهریزک متهم شناخته شده اند. حیدری فرد چندی پیش به اتهام هفت‌تیرکشی در یک پمپ بنزین بازداشت شد و به تازگی برخی منابع خبری از کشف مواد مخدر و عتیقه‌جات در خودرو و منزل او در زمان بازداشت خبر داده‌اند.


9 پاسخ به “مرتضوی تفهیم اتهام شد: معاونت در قتل قربانیان کهریزک”

 1. ناشناس گفت:

  این است فرق خط فکری خامنه ای و خط امام.با این حساب باید ببرند فستیوال یک جایزه هم بگیرد

 2. قلم فرانسه گفت:

  ” تفهیم اتهام ”
  مشکل بر سر کلمه تفهیم است ! شب جمعه ای خداوند رفتگان همه را غرق رحمت نماید , مرحوم خانوم جون وقتی یه مطلبو ده بار می گفت و طرف مقابلش متوجه نمی شد . ابروهاشو بالا می داد و می گفت:” نرود میخ آهنین در سنگ”. قلم فرانسه

 3. ناشناس گفت:

  من به شما اطمینان میدهم که چاقو دسته خود را هرگز نمی برد. محاکمه و محکوم شدن مرتضوی محاکمه و مقصر شناختن رهبریت است. با او هیچ کاری نخواهند کرد. بازی بازی تا بالاخره او را به طرزی محکوم خواهند کرد که هیچ ارزشی هم نخواهد داشت. مدتی در یک هتل پنج ستاره بعنوان زندانی نگهداری و سپس آزاد شده به کاری درسایه اما نان و آب دار منصوب خواهد شد. مثلا نماینده ولی فقیه در امور درقوزآبادی با حقوق و مزایای چندین برابر دیگران بعد هم همه چی فراموش خواهد شد.

 4. ناشناس گفت:

  و لکم فی القصاص حیاه یا اولی الالباب
  روح شهید عزیز و مظلوم ما محسن روح الامینی عزیز و همه شهیدان و مظلومان کوی دانشگاه و کهریزک شاد.
  انشاالله نه تنها سعید مرتضوی پلید بلکه اربابانش و همه آمران و عاملان جنایات هولناک کهریزک نیز بزودی محاکمه و در برابر دیدگان مردم و خانواده های شهدای سبز به مجازات خواهند رسید.

 5. ناشناس گفت:

  اگر او را محاکمه هم بکنند سوری و برای فریب عوام است .خامنه ای هر گز چنین مزدوری را محا کمه واقعی نخواهد کرد

 6. ناشناس گفت:

  تنها نکته جالبش این است که یکی از طرف های پرونده از حامیان پر و پا قرص رهبری و از سران رده بالای مملکت است. با این حساب شاید روزی را ببینیم که مرتضوی مجازات شده است

 7. ali reza گفت:

  گفته ناشناس را تایید میکنم

 8. ناشناس گفت:

  خدا کنه در راستای منویات عظمی نباشه !!!!!!!

 9. ناشناس گفت:

  اگریکی مقابل این … درزمان چک زدن به گوش زهراکاظمی دررسالن زندان اوین که به مرگ وی منتهی شدایستاده بود این مواردبرای جوانان اتفاق نمی افتاد