سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تحویل پیکر شهیدان فلسطینی، بدنبال اعتصاب غذای زندانیان...

تحویل پیکر شهیدان فلسطینی، بدنبال اعتصاب غذای زندانیان

چکیده :قرار است طی مراسمی در رام الله، مقر تشکیلات خودگردان در کرانه باختری رود اردن، از این اجساد استقبال شود....


بر اساس بخشی از توافقنامه اوایل ماه مه که به اعتصاب غذای چند صد زندانی فلسطینی در اسرائیل پایان داد، روز پنجشنبه، ١١ خرداد (٣١ مه)، اسرائیل اجساد بیش از نود فلسطینی را تحویل تشکیلات خودگردان فلسطینی می دهد.

این اجساد فلسطینیانی است که طی چندین دهه از سال ١٩٧٥ به بعد در جریان عملیات مسلحانه علیه اسرائیل از جمله حملات انتحاری کشته شده اند و اسرائیل اجساد آنان را برای تحویل نهایی به خانواده هایشان نگهداری کرده بود.

به گزارش بی بی سی، قرار است طی مراسمی در رام الله، مقر تشکیلات خودگردان در کرانه باختری رود اردن، از این اجساد استقبال شود.

بدنبال قبول خواسته های زندانیان فلسطینی که بیش از سی روز در اعتصاب غذا بسر می بردند، اداره زندان‌های اسراییل در راستای اجرای مفاد توافق امضا شده با اسرا، تمامی اسرای دربند حبس انفرادی را از سلول‌ها خارج کرده و در زندان «هداریم» جمع کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، اسرای دربند حبس انفرادی پس از خروج از سلول‌های انفرادی، اکنون در میان دیگر اسرای دربند زندان هداریم هستند.

پس از انتشار این خبر و انتقال اسرای دربند سلول‌های انفرادی به زندان هداریم، موجی از شادی تمامی زندان‌ها را در برگرفت.

از سوی دیگر یک مقام فلسطینی گفته بود: اسرائیلی ها توافق کردند تا تمامی زندانیان فلسطینی را از سلول های انفرادی خارج کنند.


یک پاسخ به “تحویل پیکر شهیدان فلسطینی، بدنبال اعتصاب غذای زندانیان”

  1. منتظر گفت:

    درود بر فلسطین مرگ بر اسراییل