سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » رشد بیماری ها در ایران؛ سونامی سرطان در راه است...

رشد بیماری ها در ایران؛ سونامی سرطان در راه است

چکیده :يماري‌ها زاييده مشكلات محيطي است و امروز محيط زيست ما به طور كلي آلوده و شمار بيماران سرطاني به خصوص در ايران رو به رشد است و 3 سال ديگر در سال 2015 ايران با سونامي سرطان روبه‌رو مي‌شود. ...


عضو انجمن سرطان‌شناسي آمريكا گفت: سال 2015 ايران با سونامي سرطان روبه‌رو مي‌شود.

“پروفسور ناصر پارسا” در جمع اساتيد و دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد رشد علوم، به ويژه در زمينه صنعت و پزشكي را در يك‌صد سال پيش شگفت‌انگيز برشمرد و افزود: شيوه درمان در پزشكي تا به حال تجويز و خوراندن يك دارو براي همه بيماران مشابه بوده است.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: اما در دهه آينده درمان بيماران بر اساس تنوع ژنتيكي افراد است بدين ترتيب كه هر فرد داروي خاص خود را براي همان بيماري دريافت مي‌كند و چون از اين طريق بيماري به سرعت تشخيص داده مي‌شود بنابراين زمان درمان و معالجه نيز كوتاه‌تر مي‌شود.

عضو انجمن سرطان‌شناسي آمريكا با تاكيد بر علوم كاربردي تصریح کرد: فعاليت‌هاي پژوهشي كاربردي هم براي جامعه سودمند است.

پروفسور پارسا ادامه داد: به طور مثال توليد دارو ممكن است ميلياردها دلار براي دانشگاه يا يك بخش تحقيقاتي درآمد ايجاد كند كه با درآمد آن مي‌توان پروژه‌هاي ديگر را حمايت كرد.

وی با بیان اینکه سلامت يك كشور و پيشرفت آن، يك رابطه دو طرفه است كه به همه وابسته‌اند، خاطرنشان کرد: تأثير محيط زندگي بر بيماري‌ها مهم است.

عضو انجمن سرطان‌شناسي آمريكا افزود: بيماري‌ها زاييده مشكلات محيطي است و امروز محيط زيست ما به طور كلي آلوده و شمار بيماران سرطاني به خصوص در ايران رو به رشد است و 3 سال ديگر در سال 2015 ايران با سونامي سرطان روبه‌رو مي‌شود.

پروفسور پارسا همچنين از كاهش سن ابتلاء به سرطان سينه در ايران خبر داد و گفت: سن سرطان سينه در زنان ايراني از 30 به 15 سال كاهش يافته است و ما بايد با بررسي آب، هوا، تغذيه و محيط زيست به علت بروز اين واقعه پي ببريم.


یک پاسخ به “رشد بیماری ها در ایران؛ سونامی سرطان در راه است”

 1. حجت اله یگانگی گفت:

  با سلام.
  اینجانب یک پزشک هستم . چند سالی است با کمک تعدادی از همکاران به یافته های جدیدی راجع به چند بیماری از جمله سرطان دست یافته ایم.
  در ایران بدلایل گوناگون از جمله همان موضوع خودی و غیر خودی از این موارد استقبال نکردند و حتی در جریان عادی زندگی من هم اختلال ایجاد میکردند تا اینکه تصمیم گرفتم از ایران خارج شوم .
  ابتدا به دبی و سپس به تاجیکستان امدم و متاسفانه متوجه شدم که در این کشورها هم حتا بیشتر از ایران مورد آزار و اذیت آنها هستم. حدود یکی دو ماه پس از ورودم به اینجا عوامل سفارت توسط یکی از عوامل تاجیک شان پاسپورت مرا به اسم تمدید ویزا گرفته و دیگر موفق نشدم آن را باز پس گیرم .
  الان بعد از حدود 2 سال هنوز بصورت بلاتکلیف در این جا بسر میبرم . در صورتی که اگر از همان حدود 10 سال قبل که ما به این یافته های جدید علمی دست یافته بودیم، مسئولین همکاری لازم را کرده بودند تا همین الان جان هزاران بیمار نجات یافته بود.
  اینجانب این مطالب را هم جهت اطلاع ، در ذیل این مطلب مربوطه نوشتم و هم اینکه خواهشمندم در این زمینه اگر میتوانید بنده را کمک و راهنمایی نمایید.
  دکتر حجت اله یگانگی
  نظام پزشکی 29811