سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دلار کوتاه نمی آید؛ از 1770 تومان بالا رفت...

دلار کوتاه نمی آید؛ از 1770 تومان بالا رفت

چکیده :ديروز در بازار ارز برخلاف بازار همسايه يعني سكه، قيمت‌ها باز رو به صعود داشت و گراني دوباره ميهمان ارزهاي رايج و پرطرفدار بود. ...


ديروز در بازار ارز برخلاف بازار همسايه يعني سكه، قيمت‌ها باز رو به صعود داشت و گراني دوباره ميهمان ارزهاي رايج و پرطرفدار بود.

اين در حالي است كه متولي بازار به تازگي وعده ارزان شدن قيمت دلار را داده حتي اگر معتقد باشد گراني دلار چندان هم عجيب نيست و اصولا چه كالايي ارزان شده كه توقع ارزان شدن دلار را داشته باشيم. به هر حال با وجود رشد قيمت در روزهاي اخير هنوز نمي‌توان با خيال راحت و احتمال تحقق بالا پيش‌بيني كرد كه قيمت‌ها در روزهاي آينده هم در همين مسير به حركت خود ادامه خواهند داد چون هر آن، احتمال شوك قيمتي جديد وجود دارد. مشتريان و معامله‌گران بازار هم معتقدند كه براي پيش‌بيني روند هنوز زود است و هر خريد و فروشي در شرايط فعلي يعني پذيرش ريسك بالا.

به گزارش شرق، در چهارراه استانبول فراوانند كساني كه در همين روزها فقط هر روز سري به بازار مي‌زنند يا قيمت‌ها را دورادور با راديو و تلويزيون و روزنامه‌ها تعقيب مي‌كنند و منتظر فرصت مناسب براي خريد و فروش نشسته‌اند. كساني كه دلار را به قيمت‌هاي بالاتر از‌ هزار و ۷۰۰ تومان و در روزهاي گراني خريده‌اند منتظر هستند كه دوباره قيمت‌ها جان بگيرند تا سود مورد انتظار از دست رفته به دست‌شان برسد. در سوي ديگر هم آنهايي كه آستين‌ها را براي خريد بالا زده‌اند پشيمان هستند كه چرا فرصت خريد دلار‌ هزار و ۶۰۰ تومان و حتي ارزان‌تر را از دست داده‌اند. به هر جهت فعلا و تا اطلاع ثانوي معلوم نيست كه چرخ زمان بر وفق مراد كدام گروه خواهد گشت و قيمت‌ها به كدام سو در حركت خواهد بود هر چند كه در مجموع مي‌توان پيش‌بيني كرد و نتيجه گرفت قيمت‌ها چندان سر سازش با پيش‌بيني‌هاي آقاي رييس كل نداشته و علاقه‌اي هم به تحقق وعده‌هاي بانك مركزي ندارد.


یک پاسخ به “دلار کوتاه نمی آید؛ از 1770 تومان بالا رفت”

  1. masoud گفت:

    20roz ayandeh har dolar 2500 mibashad