سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » درخواست خانواده مسعود باستانی، روزنامه نگار دربند از دادستان تهران: مسعود را به او...
» زندان در تبعید، ظلم مضاعف است؛ بگذارید لااقل او بتواند مهسا را ببیند

درخواست خانواده مسعود باستانی، روزنامه نگار دربند از دادستان تهران: مسعود را به اوین بازگردانید

چکیده :وی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچگونه امکان ملاقات و تماس بین مسعود باستانی و مهسا امرآبادی، زوج زندانی وجود ندارد افزود: معلوم نیست چرا مسعود و همسرش باید دوران محکومیت خود را در تبعید و یا محرومیت های سنگین بگذرانند. حداقل خواسته ما این است که مسئولان دادستانی و آقای جعفری دولت آبادی به عنوان دادستان تهران، دستور انتقال مسعود به دادسرای اوین را صادر کند تا اینکه این دو بتوانند حداقل در زندان با یکدیگر ملاقات داشته باشند....


کلمه-زهرا صدر:

خانواده مسعود باستانی روزنامه نگار زندانی اعلام کردند که طی هفته ی گذشته در مراجعه به دفتر دادستانی تهران تقاضایی مبنی بر انتقال وی به زندان اوین ارائه داده اند.

یک عضو خانواده باستانی روزنامه نگار دربند که اکنون در زندان رجایی شهر به سر می برد با اعلام این خبر به کلمه گفت: متاسفانه طی چند روز گذشته مسئولین اجرای احکام دادسرای اوین بعد از احضار همسر مسعود باستانی، مهسا امرآبادی او را به زندان منتقل کرده و وی در حال حاضر در زندان نگهداری می شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچگونه امکان ملاقات و تماس بین این زوج زندانی وجود ندارد افزود: معلوم نیست چرا مسعود و همسرش باید دوران محکومیت خود را در تبعید و یا محرومیت های سنگین بگذرانند. حداقل خواسته ما این است که مسئولان دادستانی و آقای جعفری دولت آبادی به عنوان دادستان تهران، دستور انتقال مسعود به دادسرای اوین را صادر کند تا اینکه این دو بتوانند حداقل در زندان با یکدیگر ملاقات داشته باشند.

مهسا امرآبادی که اولین بار در خرداد ماه سال ۸۸ بازداشت و بیش از ۶۰ روز را در زندان به‌سر برد. برای بار دوم در جریان سه شنبه های اعتراض، ۱۰ اسفند ۱۳۸۹ در اعتراض به حبس خانگی میرحسین موسوی، مهدی کروبی و همسرانشان بازداشت و پیش از نوروز ۱۳۹۰ آزاد شد.

مهسا امرآبادی ۲۲ خرداد ۱۳۹۰، به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق مصاحبه و گزارش‌ از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی مقیسه به یک سال حبس محکوم شد.

این عضو خانواده باستانی با اشاره به مشکلات خانوادگی این زوج روزنامه نگار زندانی که اکنون در زندان گرفتارند گفت: ای کاش مسئولین بدانند که چه ظلم هایی به روزنامه نگاران زندانی به خصوص مسعود و همسرش شده است. وقتی یک زن و شوهر را به زندان می برند در واقع کانون خانواده و شیرازه زندگی خانوادگی از هم پاشیده می شود. مهسا در طول دوران فعالیت خود با انگیزه انجام وظیفه حرفه ای و همکاری با روزنامه های قانونی و رسمی کشور مشغول بود اما گویا قرار است آقایان تمام حقوق اجتماعی و خانوادگی و شغلی این روزنامه نگاران را به این شکل از آنان سلب کنند

مسعود باستانی روزنامه‌نگار دربند در زندان رجایی شهر که سردبیری وب‌گاه جمهوریت را برعهده داشته و سابقهٔ خبرنگاری در روزنامه‌های شرق، جمهوریت و کارگزاران را داشته است پیش از این نیز چندین بار به دلیل فعالیت‌های شغلی‌اش بازداشت و زندانی شده‌است.

وی در ۱۴ تیرماه ۱۳۸۸ در جریان سرکوب اعتراضات مردمی به نتایج انتخابات ریاست جمهوری دهم وقتی برای رسیدگی به وضعیت همسرش که روز پس از انتخابات بازداشت شده بود، به دادگاه انقلاب رفته بود بازداشت و به ۶ سال حبس محکوم شد.

وی در اسفندماه همراه با احمد زیدآبادی به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

این عضو خانواده باستانی به اشاره مشکلات مربوط به شرایط خانوادگی این زوج جوان که تازه زندگی خود را تشکیل داده بودند ابراز امیدواری کرد که با اعطای مرخصی به همسر مسعود باستانی که خودش از ابتدای بازداشت تاکنون از مرخصی استفاده نکرده است زمینه را برای کاهش مشکلات و حل بخشی از گرفتاری های به وجود آمده فراهم نمایند.

وی در پایان با بیان این که مسعود باستانی در ملاقات با ملاقات با خانواده اش از روحیه خوبی برخوردار بوده خاطر نشان کرد: حتی در دوران ستم شاهی هم با روزنامه نگاران منتقد این چنین رفتار نکرده اند.

پیش از این نیز مادر مهسا امرآبادی در گفتگو با خبرنگار کلمه از مسئولان قضایی کشور خواسته بود در حال حاضر که مهسا در اوین است، حداقل لطفی که می توانند بکنند این است که مسعود را هم از زندان رجایی شهر به اوین منتقل کنند.

خانم نقی گفته بود: برایمان خیلی سخت است که هر هفته بخواهیم برای دیدار عزیزانمان به رجایی شهر و اوین برویم. حداقل اگر هر دو در یک زندان باشند، راحت تر می توانیم آنان را ملاقات کنیم.

مادر مهسا امرآبادی با بیان این نکته که هیچیک از جرم هایی که برای مهسا و مسعود گفته اند را نمی پذیرد می گوید:اینها بچه های این مملکت هستند و دلشان برای این کشور سوخته است. اینها خارجی نیستند و مسئولان باید نگاهشان را تغییر دهند.

اتهامات امرآبادی عدم اعلام برائت از مهندس موسوی و کروبی؛ حضور در جلسات قرآن خانواده‌های زندانیان سیاسی، مصاحبه و نوشتن گزارش در روزنامه‌ها، دیدار با مراجع تقلید مستقل و دفاع از حقوق همسر زندانی‌اش عنوان شده است.

پس از صدور این حکم، جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی با صدور بیانیه ای ضمن محکوم نمودن برخوردهای ضورت گرفته با مهسا امرآبادی، حمایت همه جانبه خود را از این خانواده مظلوم اعلام کردند. در بخشی از این بیانیه آمده بود:” جرم مهسا چه بود جز وفاداری به همسرش و انجام وظیفه اطلاع رسانی درخصوص وضعیت نامطلوب جسمی او براثر برخوردهای ناهنجار در زندانی که هرگز جای او و دیگر مردان فرهنگ و سیاست نیست؟!”


4 پاسخ به “درخواست خانواده مسعود باستانی، روزنامه نگار دربند از دادستان تهران: مسعود را به اوین بازگردانید”

 1. حیدر مصلحی گفت:

  در جهنم مارهایی است که انسان از بیم آنها به ازدها پناه می برد. به بینید بر سر این مسعود ما چه می آورند که خانواده آنها درخواست می کنند لطفا او را به اوین برگردانید. لعنت خدا بر شما که نه آدمید، نه انسان، نه مسلمان بلکه سویدای شیطان هستید. اگر خدایی هست باید هرچه زودتر به داد ما ملت برسد و جزای شما را کف دستتان و نان خورهای تحت فرمان شما ناکسان بگذارد. اگر اسلام ناب محمدی اینست که شما ارائه و تبلیغ می کنید، من رسما اعلام می کنم من یک مسلمان ناب محمدی نیستم.

 2. ناشناس گفت:

  بقول ابراهیم نبوی وقتی گفتند یکی از روحانیون را در دادگاه روحانیت علنی محاکمه کنید گفت ملت رورز بروز عقب نشینی میکنند اخر دادگاه ویژه روحانیت وجهه قانونی ندارد اصلا نباید وجود داشته باشد اما حالا کاری کرده اند که میگوییم خوب او را در دادگاه بدون وجهه قانونی محاکمه میکنید خوب باشد اما علنی محاکمه کنید

 3. ناشناس گفت:

  ظاهرا شهید مطهری میگوید که کافران و غیر متدینین در برخورد با مخالفانشان بسیار انسانیتر برخورد میکنند زیرا اصل بر غلبه بر دشمن است اما خر مقدسین ظاهرا متدین در برخورد با دشمنانشان بهشت اخروی را هم طلب میکنند و می پندارند هر چه دشمنشان سختگیرانه تر و وحشیانه تر کشته شود اجر بیشتری می برند حال زندانهای ال امیه و زیاد حاکم بر ایران هم از همین جنس است

 4. ناشناس گفت:

  این هیو لا ها و این دیو صفتان بوئی از انسانیت نبرده اند این قدر جهل و خرا فات و تحجر در مغز این خشک مغزان پیله بسته است که جنایت هایشان را عین سباب می دا نند البته کسانی هم در بین این جنایت کاران با انها شریک هستند که نان به نرخ روز خور می باشند . خدا این ظالمان را هر چه زودتر نابود بگرداند که جوانی ما را که نابود کردند( همش جهل کشتار دشمن دشمن در گیری سر کوب خرا فات و گریه زاری عذا اعدام و سیا هی )و گذشت اقلا برای جوانان اینده شاید بهتر شود