سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » توافق جدید فتح و حماس برای آشتی ملی...

توافق جدید فتح و حماس برای آشتی ملی

چکیده :جنبش‌های فتح و حماس توافق‌نامه‌ای را با نظارت طرف مصری در قاهره امضا کردند که راه را برای اجرای توافق دوحه درباره تشکیل دولت وفاق ملی در فلسطین و اجرای توافق آشتی ملی باز می‌کند....


جنبش‌های فتح و حماس توافق‌نامه‌ای را با نظارت طرف مصری در قاهره امضا کردند که راه را برای اجرای توافق دوحه درباره تشکیل دولت وفاق ملی در فلسطین و اجرای توافق آشتی ملی باز می‌کند.

به گزارش ايلنا به نقل از مركز اطلاع‌رساني فلسطين، «فوزی برهوم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) تاکید کرد که این توافق‌نامه در جریان نشست دو جنبش فتح و حماس در قاهره و با نظارت طرف میانجی مصری امضا شد و به موجب آن ستاد مرکزی انتخابات از تاریخ 27 ماه مي فعالیت خود را آغاز خواهد كرد و هم‌زمان با آن، رایزنی‌ها برای تشکیل دولت وفاق ملی بر اساس توافق‌نامه دوحه آغاز خواهد شد.

برهوم تصریح کرد که به موجب اين توافق، دولت وفاق ملی طی 10 روز بعد از آغاز رایزنی‌ها تشکیل خواهد شد و تنها شش ماه سر کار خواهد بود و ماموریت برگزاری انتخابات و تعیین موعد آن از طریق رایزنی با گروه‌های فلسطینی را بر عهده دارد.

وی افزود كه دولت وفاق ملی همچنین مسئولیت بازسازی نوار غزه و انجام ماموریت‌های کمیته آزادی‌های عمومی در هر دو منطقه کرانه باختری و نوار غزه را عهده دار است و طرف میانجی مصری بر روند اجرای توافق آشتی ملی و پایبندی هر کدام از طرف‌ها به تعهدات خود نظارت خواهد داشت.

این سخنگوی جنبش حماس تاكيد كرد که امضای این توافق‌نامه نشانگر جدیت جنبش حماس در قبال آشتی ملی و تلاش برای گرفتن هر گونه بهانه‌ای از دست جنبش فتح و قرار دادن آن در یک آزمون جدید است و ما امیدوار به اجرای توافق‌هاي صورت گرفته هستیم.


2 پاسخ به “توافق جدید فتح و حماس برای آشتی ملی”

  1. ... گفت:

    به کوری سردمداران جمهوری اسلامی

  2. ناشناس گفت:

    دراین جریان فلسطین که هر گروهی از انها چند صباحی می ایند و پول های ایرانی های مظلوم را می گیرند می خورند و سپس چند تف کف دست مسئولین بی خرد ما می گذارند و میر وند و چه خسارت های مالی و جانی و ملیاردی و انزوای سیاسی و اقتصادی از بالای این عرب های سلفی و متعصب حتی ان ملی گرایانشان ما نخورد یم و باید هنوز بخوریم و انها حتی راضی نشدن که خلیج فارس را خلیج فارس بگویند یا جزایر ایرانی را به رسمیت برای ایران بدانند این خسارت های که از بالای انها از بیخردی متحجرین و مسئولین قدرت طلب ما خوردیم و عقب ماندیم وکشور ما امروز به کره چین عمارات و ترکیه و روس وابسته شده است و انها تکنو لوژی های دست چندم غرب را می خرند و تولید می کنند و بر شکم ما جا می کنند و به ریش این مسئولین نادان ما می خندند تازه امروز بر اثر پشتیبانی بی منطق حتی کاسه از اش داغتر داریم با جامعه جهانی وارد یک جنگ می شویم که روشن نیست بر سر کشور و مردم ایران چه خواهد امد