سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نامه سرگشاده پنج فعال ملی و مذهبی به رهبری: زندانیان سیاسی به‌ویژه افراد بیمار را ...
» با امضای صدر حاج سیدجوادی، شاه حسینی، طالقانی، بسته‌نگار و قهاری

نامه سرگشاده پنج فعال ملی و مذهبی به رهبری: زندانیان سیاسی به‌ویژه افراد بیمار را آزاد کنید

چکیده :ما امضاءکنندگان زیر که در دوران استبداد شاهنشاهی همراه با جنابعالی در صف مبارزه با دیکتاتوری با اعتقاد به استقرار عدالت،آزادی و حکومت قانون بوده‌ایم و هنوز هم بر آن اعتقادات هستیم ... درخواست دستور مستقیم جنابعالی برای استخلاص و آزادی کلیه شخصیت‌های زندانی به‌ویژه افراد بیمار باتوجه به مصالح کشور و جلوگیری از تهدید امنیت ملی و رعایت حقوق بشر و حقوق شهروندی آنها را داریم....


پنج فعال سیاسی باسابقه ملی و مذهبی در نامه سرگشاده ای به آیت الله خامنه ای، از ایشان خواستند دستور استخلاص و آزادی کلیه شخصیت‌های زندانی به‌ویژه افراد بیمار را باتوجه به مصالح کشور و جلوگیری از تهدید امنیت ملی و رعایت حقوق بشر و حقوق شهروندی آنها صادر کند.

در این نامه که به امضای احمد صدر حاج سیدجوادی، حسین شاه حسینی، اعظم طالقانی، محمد بسته‌نگار و نظام‌الدین قهاری رسیده، امضاکنندگان ضمن اعتراض به برخوردهای تحدیدکننده‌ حاکمیت علیه فعالان سیاسی، فرهنگی، دانشجویی، کارگری ، رسانه‌ای و حوادثی که منجر به شهادت هاله سحابی و هدی صابر شد؛ از بازداشت فعالان فرهنگی و سیاسی از جمله آقایان محمد توسلی،، سعید مدنی، مسعود پدرام ، علیرضا رجایی انتقاد کرده اند.

متن کامل این نامه به نقل از سایت ملی-مذهبی در ادامه می آید:

 

مقام محترم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

با سلام و احترام

ما امضاءکنندگان زیر که در دوران استبداد شاهنشاهی همراه با جنابعالی در صف مبارزه با دیکتاتوری با اعتقاد به استقرار عدالت،آزادی و حکومت قانون بوده‌ایم و هنوز هم بر آن اعتقادات هستیم لازم دانستیم که در شرایط خطیر کنونی که امنیت ملی و مصالح کشور به شدت تهدید می‌شود مواردی را به اطلاع جنابعالی برسانیم:

۱- در چند سال گذشته برخوردهای تحدیدکننده‌ای به فعالان حوزه سیاست، فرهنگی، دانشجویی، کارگری، رسانه‌ای و… شده و در یکسال گذشته نیز تشدید گردیده است. بطوری که در مراسم تشییع جنازه شادروان مهندس سحابی، منجر به شهادت دختر ایشان، هاله سحابی و متعاقب آن آقای هدی صابر در زندان گردید.

۲- بازداشت فعالان فرهنگی ، سیاسی و… ازجمله آقایان محمد توسلی،، سعید مدنی، مسعود پدرام ، علیرضا رجایی و بسیاری از شخصیت‌ها

۳- اخیراً بازداشت مجدد خانم نرگس محمدی، فعال حقوق بشر، که در بازداشت وی در سال گذشته، منجر به بیماری فلج عضلانی وی شد ما را به شدت نگران کرده است. خبرهای موثق در ملاقات با وی حاکی از این است که وی مجدداً دچار فلج عضلانی شده و در بهداری زندان اوین بستری و در شرایط بحرانی بسر می‌برد. دو فرزند خردسال او در غیبت پدر که علیرغم فعالیت‌های مسالمت‌آمیز قانون سیاسی، ۱۴ سال زندان جمهوری اسلامی را تحمل کرده و هم‌اکنون از روی اجبار درخارج از کشور به سر می‌برد و هیچوقت از قانون‌گرایی و اصلاح‌طلبی عدول نکرده است. در شرایط خاص کودکانه خود بسر می‌برند.

درخواست دستور مستقیم جنابعالی برای استخلاص و آزادی کلیه شخصیت‌های زندانی به‌ویژه افراد بیمار باتوجه به مصالح کشور و جلوگیری از تهدید امنیت ملی و رعایت حقوق بشر و حقوق شهروندی آنها را داریم.

۲۷ اردی‌بهشت ۱۳۹۱

احمد صدر حاج سیدجوادی، حسین شاه حسینی، اعظم طالقانی، محمد بسته‌نگار، نظام‌الدین قهاری


12 پاسخ به “نامه سرگشاده پنج فعال ملی و مذهبی به رهبری: زندانیان سیاسی به‌ویژه افراد بیمار را آزاد کنید”

 1. ناشناس گفت:

  اگر ایشان است که دستور میدهد این بندگان خدا را زیادتر شکنجه کنند تا زودتر از دست انها راحت شود
  خدا همه را هدایت کند انشالله

 2. ناشناس گفت:

  یعنی واقعا باید تبریک گفت به بخشی از نیروهای ملی مذهبی و غالب نهضت آزادی ها که چنین پایبند به اصول و انقلاب اسلامی که قصد آزادی و استقلال داشت ( تا حدودی نیز موفق بود) می باشند، نسل جوان این گروه ها نیز معتدل و اصلاح طلب واقعی هستند، تعجب اینجاست که اگرچه آقای خمینی نیز اینها را افراد خوبی می دانست و وصیت کرد برخوردی با اینها نشود( خاصتا سحابی ها برای مثال ) اینگونه در سختی هستند.

 3. ناشناس گفت:

  انه توهم و و تکبرو تفرعن و علا و طغی الا لعنه اله علی الطاغین المتکبرین

 4. ناشناس گفت:

  انشاالله که نامه برسد و پاسخ و اقدام خداپسندانه صورت گیرد چراکه اگر فقط یکنفر به اشتباه بازداشت شده باشد که متآسفانه بسیاری این چنین است و لااقل در حسن نیت آاغلب نان شکی نیست ، بواقع جواب خدا را دادن سخت میشود خصوصآ اگر یک نفر بی گناه بازداشت شده باشد و خانواده و کودکان او آسیب ببیند فاجعه است خاصه اگر در محضر خداوند مشخص باشد که آن فرد بازداشتی نه تنها گناهکار نیست بلکه مسلمان واقعی هست و با دلسوزی و بخاطر اسلام و کشور و انقلاب و خون شهدا تلاش مسالمت آمیز کرده و در زندان مانده ، خدا میداند چه معصیت بزرگی بوجود آمده .
  حتی اگر این اقدام خداپسندانه یعنی آزاد کردن زندانیان عقیدتی و مسلمان که معاند نیستند و اقدام مسلحانه هم مرتکب نشده اند، انجام شود حتی اگر در بین آنها چند مقصر هم باشد و آنها نیز آزاد شوند به اخلاق محمدی(ص) نزدیکتر و بهتر از آن است که یک بیگناه در زندان بماند.

 5. ناشناس گفت:

  دیدید که اینا هم اصلا با ملی مذهبی ها برخورد نکردند و فقط عده ای از آنها را دق مرگ کردند و با پاره ای بدتر از دشمن رفتار کردند. قصد دارند این یزدی پیرمرد را به زندان بیندازند و دختر سحابی را هم که علنا و دستی دستی کشتند و وصایای آیت الله خمینی را موبه مو اجرا کردند همانگونه که فرموده بودند نظامی ها در کارهای اقتصادی و سیاسی دخالت نکنند که دیدید اصلا نکردند.
  ایشان تا احساس نکند که پایه های تختش برآب است تکان نخواهد خورد می ترسم وقتی متوجه واقعیت بشود که مثل شاه کار از کار گذشته باشد و اعطای آزادی های سیاسی دیگر به درد عمه جان بنده بخورد

 6. ناشناس گفت:

  اقای خامنه ای گوشش از این حرف ها پراست .او را چنان حب جاه و مقام و قدرت و شو کت گرفته که زیر هر چه در رابطه با انسانیت و حتی اسلا میت است زده و حتی برای حفظ قدرت رفسنجانی را که او را روزی خیمه اسلام می نامید را هم اگر می توانست خانواده او را و خود هاشمی را اعدام می کرد .در واقع او به خود شیفتگی و خود خواهی مانند هر دیکتا تور دیگر گرفتار شده است .استالین و هیتلر صدام شاه قذافی و… همه در اخر به یک مرض دچار شدند که خامنه ای هم امروز گرفتار همان مرض است

 7. حسین گفت:

  آقای خامنه ای : مغرور مباش که مرکب مردان مرد را ——-درسنگلاخ بادیه پی ها بریده اند
  آقایان صدرو… ناامید هم مباش که رندان جرعه نوش ———-بایک خروش ،ناگه به مقصد رسیده اند

 8. ناشناس گفت:

  درود بر شما

 9. مهدی گفت:

  ای خدا، هر بار یاد هاله سحابی می افتم، دلم کباب میشود و نگران از اینکه مبادا قاتلان آن فرشته، از دار مکافات و محاکمه بگریزند.

  خامنه ای، اگر یک ذره عقل داشت … خودش را به دست سپاهی های فاسد و دار ودسته احمدی نژاد و یک مشت دزد قاتل نیمداد.

 10. ناشناس گفت:

  چرا باید فردی را که در مقابل خون به زمین ریخته شده ی جوانان بی گناه سکوت می کند و می گوید اگر بار دیگر به خیابان بیایند مسئولیتشان با خودشان است، مقام محترم و حضرت خطاب کرد؟ چرا؟ چه زمانی می خواهیم به اصل بپردازیم؟

 11. ناشناس گفت:

  این رهبر نشان داده است که ان مبارزاتش هم برای این بوده که خودش را مطرح کند و مشکلات درونی خودش را داشته است نه برای ازادی و عدالت و علم و رفع ظلم

 12. ناشناس گفت:

  جناب خامنه ای
  نمرود مدعی خدایی شد اما به وسیله کوچکترین موجود در جهان مرد.یک پشه نمرود را کشت.
  به قرآن سری بزنید رهبر فرزانه!!!