سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » برگزاری مراسم افطار در گرامیداشت یک سال و نیم روزه سیاسی تاجزاده و سالگرد تولد مسع...

برگزاری مراسم افطار در گرامیداشت یک سال و نیم روزه سیاسی تاجزاده و سالگرد تولد مسعود باستانی

چکیده :تعدادی از خانواده های زندانیان سیاسی، فعالین سیاسی اصلاح طلب، خانواده ی شهید باکری و همکاران سابق سیدمصطفی تاجزاده روز چهارشنبه در خانه ی او برای برگزاری مراسم افطار و دعا به مناسبت یک سال و نیم روزه داری این زندانی سیاسی جمع شدند. خانواده زندانیان سیاسی و دوستان وی در غیابش برای مسعود باستانی کیک گرفته و میلاد او را نیز در این مراسم گرامی داشتند....


تعدادی از خانواده های زندانیان سیاسی، فعالین سیاسی اصلاح طلب، خانواده ی شهید باکری و همکاران سابق سیدمصطفی تاجزاده روز چهارشنبه در خانه ی او برای برگزاری مراسم افطار و دعا به مناسبت یک سال و نیم روزه داری این زندانی سیاسی جمع شدند.

به گزارش کلمه، در این مراسم پس از افطار، دعای توسل توسط محمد نوری زاد و محمد کیانوش راد خوانده شد و خانواده های زندانیان سیاسی از خداوند رفع ظلم و آزادی تمامی زندانیان بی گناه سیاسی را خواستند.

در این برنامه هم چنین فخرالسادات محتشمی پور گزارشی از وضعیت همسرش ارائه کرد و گفت تازمانی که او در این وضعیت غیر عادلانه و غیر قانونی به سر می برد به روزه داری خود ادامه خواهد داد.

همسر این زندانی سیاسی همچنین نسبت به سلامت همسر خویش ابراز نگرانی کرد و تاکید کرد: تاجزاده همه روز در اعتراض به بی قانونی ها که در حقش می شود که از همه مهم تر قرنطینه و انفرادی است روزه می گیرد و بدیهی است که من نمی توانم این بیرون راحت و آسوده زندگی کنم وقتی همسرم در سختی و تحت ستم آن هم فقط برای انتقادات دلسوزانه و سازنده اش ، به سر می برد.”

او تماس تلفنی و ملاقات و مرخصی را حق زندانیان عادی دانست و گفت در حال حاضر بسیاری از زندانیان از حقوق اولیه شان محروم هستند.

در این جلسه هم چنین نسبت به اجرای حکم مهسا امر آبادی اعتراض شده و آن را موجب بدبینی کامل به دستگاه قضا و در واقع هدیه ای از سوی این دستگاه در آستانه میلاد حضر فاطمه و روز زن دانستند. خانواده های زندانیان سیاسی از اجرا شدن حکم این عضو خانواده خود به شدت متاثر بودند خصوصا آنکه همسر امر آبادی نیز نزدیک به سه سال بدون یک روز مرخصی در زندان به سر می برد. مدعوین در این مراسم تاکید کردند که زندانی شدن دو عضو از یک خانواده نیز گویا در نظام اسلامی در حال باب شدن است و پس از مهدیه گلرو و همسرش وحید لعلی پور این بار نوبت مهسا امر آبادی و مسعود باستانی است، که متاسفانه باستانی در زندان رجایی شهر به سر می برد و این امر امکان ملاقات را سخت تر خواهد کرد. از این رو خانواده های زندانیان سیاسی اجرای این حکم را ناعادلانه و به دور از آموزه های دینی و انسانی دانستند.

از آنجا که اجرای حکم این روزنامه نگار هم زمان با میلاد همسرش مسعود باستانی نیز بود، خانواده زندانیان سیاسی و دوستان وی در غیابش برای مسعود باستانی کیک گرفته و میلاد او را نیز در این مراسم گرامی داشتند.


4 پاسخ به “برگزاری مراسم افطار در گرامیداشت یک سال و نیم روزه سیاسی تاجزاده و سالگرد تولد مسعود باستانی”

 1. ناظر گفت:

  باز ماشالله به آقای نوریزاد. خانواده زندانیان سیاسی و دکتر تاجزاده و بالاخره به ملت سبز و زنده ایران جوان

 2. ناشناس گفت:

  سلامت و تندرست و شاد و استوار باشید ایشالا همیــــــــــــــــــــــــــــــشه

 3. ناشناس گفت:

  اگه میشه مقاله هایی در مورد اشخاص زندانی بنویسید مثلا در مورد آقای تاجزاده من متئجه نشدم یعنی ایشان یک سال و نیم است که روزه میگیرد؟ چند وقت در انفرادی بودن یا اینکه هنوز هستن؟

 4. ناشناس گفت:

  خداوند یار و یاورتان باشد که با اجتماع و شجاعت خود اجازه نمی دهید شعله های سبز امید در دل مردم خاموش شود .