سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » از ناشران محروم از حضور در نمایشگاه، حمایت کنیم...

از ناشران محروم از حضور در نمایشگاه، حمایت کنیم

چکیده :عملکرد نشرهای چشمه، کوچک، کویر، امید فردا و آهنگ دیگر در این یک ساله به مذاق آقایان خوش نیامده و مثلاً برای تنبیه و البته جهت اعمال قدرت و در نهایت همه چیز را زیر نظر خود بردن که از تفکر تمامیت خواه برمی خیزد، مانع حضورشان در نمایشگاه امسال شدند... بد نیست فقط کتاب نخوانیم، به کتاب عمل هم کنیم....


مجید دری، دانشجوی زندانی و محروم از تحصیل که بیش از هزار روز از حبس او می گذرد، در یادداشتی از زندان به بهانه برگزاری نمایشگاه کتاب، پیشنهاد کرد که از ناشران محروم از حضور در نمایشگاه، حمایت شود.

او در یادداشت خود به نام نشرهای چشمه، کوچک، کویر، امید فردا و آهنگ دیگر اشاره کرده که “مثلاً برای تنبیه و البته جهت اعمال قدرت و در نهایت همه چیز را زیر نظر خود بردن که از تفکر تمامیت خواه برمی خیزد، مانع حضورشان در نمایشگاه امسال شدند.”

متن این یادداشت را که برای انتشار در اختیار کلمه قرار گرفته، بخوانید:

 

چرا حرف آخر را همان اول نگوییم، بی مقدمه، بی فلسفه، بی سخن درازی.

نمایشگاه کتاب باری دیگر با اعمال سلیقه و محدودیت برای ناشران و تعیین تکلیف برای خواندن آغاز شد. عملکرد نشرهای چشمه، کوچک، کویر، امید فردا و آهنگ دیگر در این یک ساله به مذاق آقایان خوش نیامده و مثلاً برای تنبیه و البته جهت اعمال قدرت و در نهایت همه چیز را زیر نظر خود بردن که از تفکر تمامیت خواه برمی خیزد، مانع حضورشان در نمایشگاه امسال شدند.

سه سالی ست که امکان حضور در نمایشگاه کتاب را نداشتم اما اگر این امکان مهیا بود هم بی گمان بنا به آموزه های کتاب، جشن کتاب سال را با حضور دوستان در دفتر نشر چشمه و یا 4 نشر دیگر برگزار می کردیم. البته با اینکه به دلایلی کمتر نیاز به خرید کتاب دارم اما مبلغی را جهت خرید کتاب از این 5 نشر، هم برای اعتراض، هم برای حمایت اختصاص داده ام. از شما هم می خواهم به این مسئله فکر کنید. بد نیست فقط کتاب نخوانیم، به کتاب عمل هم کنیم.

ارادتمندتان
مجید درّی
اردیبهشت 91


2 پاسخ به “از ناشران محروم از حضور در نمایشگاه، حمایت کنیم”

  1. ناشناس گفت:

    فقط این 5 انتشارات نیستند،انتشارات آگه که 3 سال بود در نمایشگاه حضور نداشت امسال برای اولین بار آن هم با تاخیر به نمایشگاه راه یافت. انتشارات “طرح نو” چهارمین سالی است که در نمایشگاه حضور ندارد و به آن مجوز حضور نداده اند….اگر نگاه کنیم می بینیم ناشرین مغضوب وزارت ارشاد از تعداد انگشتان دست فراتر می روند، بگذریم از ناشرینی که کلا مجوز نشرشان باطل شده است، مثل اختران و….

  2. ناشناس گفت:

    به نظر من خیلی از نخبگان به روش های متعدد سرکوب می شن و این به ضرر کل ملت هاست وقتی یه چیز خیلی کوچیک کشف میشه به اینده و مردم و دنیا خیلی کمک می کنه متاسفانه وقتی خر باشی نمی فهمی اصلا نخبه چیه نمی فهمی اصلا درس و کلاس چیه اینا حتی نمی فهمن خودشون چین! یه مشت الاغ البته پیش این جماعت الاغ غیرت داره و کاری هم هست