سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » فشار وزارت اطلاعات برای حذف واژه “شهید” از سنگ قبر بهنود رمضانی...

فشار وزارت اطلاعات برای حذف واژه “شهید” از سنگ قبر بهنود رمضانی

چکیده : بر روی سنگ قبر اولیه بهنود رمضانی یک شعر سیاسی نوشته شده بود که در آن واژه «شهید» به چشم می آمد. بر اساس این گزارش به خانواده بهنود رمضانی نیز همچون خانواده های برخی دیگر از کشته شدگان حوادث پس از انتخابات گفته شده است که باید سنگ قبر را تغییر دهند و واژه «شهید» را از کنار نام این جوان حذف کنند....


خانواده بهنود رمضانی یکی از جان باختگان حوادث پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری ایران به تازگی ناگزیر شده اند با دستور نهادهای امنیتی سنگ قبر فرزند خود را تغییر دهند.

به گزارش سرخسبز، وزارت اطلاعات استان مازندران مهلتی چند روزه را برای این خانواده تعیین می کند تا در اولین فرصت برای تغییر سنگ قبر فرزند شان اقدام کنند.

بر روی سنگ قبر اولیه بهنود رمضانی یک شعر سیاسی نوشته شده بود که در آن واژه «شهید» به چشم می آمد. بر اساس این گزارش به خانواده بهنود رمضانی نیز همچون خانواده های برخی دیگر از کشته شدگان حوادث پس از انتخابات گفته شده است که باید سنگ قبر را تغییر دهند و واژه «شهید» را از کنار نام این جوان حذف کنند.

شب چهارشنبه سوری سال ١٣٨٩ خبری منتشر شده بود مبنی بر اینکه بهنود رمضانی دانشجوی ۱۹ ساله ی ترم دوم دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل توسط چند موتور سوار در تهران کشته شده است و اینک بعد از گذشت یک سال علی رغم آنکه شاهدان ضرب و شتم و جان باختن بهنود رمضانی شماره خودرویی که قاتلان بهنود با آن فرار کردند را در اختیار مسئولان قرار داده اند اما هنوز قاتل وی مشخص نشده است.

خانواده ی بهنود رمضانی اینک پس از تغییر سنگ قبر فرزند جان باخته ی خود تنها به نوشتن یک خط ساده بر روی سنگ قبر جدید اکتفا کرده اند: زنده یاد بهنود رمضانی.

پیش از این نیز تعداد دیگری از خانواده های شهیدان جنبش سبز با فشار نیروهای امنیتی ناچار به تغییر سنگ قبر عزیزان خود شده اند.

 


 • سجاد

  فشار ندارد! اینها کل ایران را بولدوزر انداخته اند یک سنگ قبر قابلی‌ ندارد که .

 • ناشناس

  خدا روح این عزیز را قرین رحمت کند و مسببیین و آمران این جنایت را لعنت کند.

 • ناشناس

  ظلم پايدار نيست
  ما ميمانيم ظلم ميميرد

 • محمد

  من هيچوقت سبزي نبودم.
  ولي حالم از اين كار بيشرمانه حكومت بهم خورد، كه چي؟ با تغيير سنگ قبر كه نميشه ظلم رو پايدار كرد.

 • ناشناس

  جامعه باید افتخار کند .شهید در هر لباسی که از جان خود مایه گذاشته قابل احترام و عزیز است ایا امثالی مثل مصباح جنتی خامنه ای حاضرند .میدانم حتی از اسمش وحشت دارند البته برای خود.نه برای دیگران

 • احمد حقیقت جو

  به قول این احمدی نژ اد یعنی تمام مشکلات ما فقط اینست که به روی سنگ قبر این بابا نوشته شده “شهید”؟ بسیار خوب آن را حذف کنید به بینیم مشکلات مملکت مثل بیکاری، تورم، دزدی، فساد، تحریم ها، تجاورات جنسی، بیماری های فلان دیپلمات در فلان کشور خارجی که سبب ریختن آبروی ما مردم شد، فرار خاوری، قتل های زنجیره ای، تجاوز، کیف ربایی و….. با این امر حل می شود. بسیار خوب از روی قبر من هم واژه شهید را بردارید اصلا بنویسید قبر یزید و معاویه فدای سر مملکت من و رفاه و آسایش مردم. آقا دست بردارید از این همه حقه بازی و فریب مردم. خجالت هم والله چیز خوبی است.

 • ناشناس

  این حکو مت گران همه چیز را می خواهند به نفع حکو مت واپسگرا و مستبد خود مصادره کنند .دین کشور شو کت ثروت رانت و حتی فساد را نیز برای خود مصادره کرده اند صیغه . لهو لهب هر سال به خارج می روند خود و فر زندانشان و در انجا ان کار دیگر می کنند .همین دیپلمات انها در برزیل چه افتضا ئی به بار اورده که انسان ایرانی خجا لت می کشد

 • عذرا خانم

  ای وزارت اطلاعات بدبخت، تو زورت فقط به یک مادر داغدار جوان از دست داده میرسه؟ الهی به حق پنج تن خودت به زمین گرم بخوری و خانواده ات نیز به نان شب محتاج شوند ای حیدر بد ذات که برای خود شیرینی چه آتیش ها به پا می کنی. خدا خفت کنه که از دستت راحت شیم.

 • شیر

  مسببین این جنایت خود شما هستید
  خود شما این جنایت را انجام داده اید . غرب زدگان احمق

 • امیر

  فقط میتوان تاسف خورد