سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آریا آرام نژاد بار دیگر به یکسال حبس تعزیری محکوم شد...

آریا آرام نژاد بار دیگر به یکسال حبس تعزیری محکوم شد

چکیده : این هنرمند جوان در یک اقدام بی سابقه بار دیگر به جرم ارائه آثار هنری و با استناد به ماده 500 قانون مجازات اسلامی به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است....


آریا آرام نژاد که هفته پیش بعد از مرخصی نوروزی حکم آزادیش صادر شده بود، بار دیگر به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش کلمه، این هنرمند جوان در یک اقدام بی سابقه بار دیگر به جرم ارائه آثار هنری و با استناد به ماده 500 قانون مجازات اسلامی به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.

در زمان برگزاری دادگاه اول آرام نژاد بارها به او توصیه شده بود که از گرفتن وکیل خودداری کند و در حالی که این هنرمند جوان بتازگی بعد از گذراندن دوره محکومیت خود آزاد شده است بار دیگر در نبود وکیل مدافع به جرم ارائه آثار هنری به زندان محکوم شده است.

پیش از این بارها مسئولان قضایی شهرستان با ابراز تاسف از وضعیت بوجود آمده گفته بودند که جای هنرمند زندان نیست و اینک بار دیگر برای آریا آرام نژاد حکم زندان تعزیری صادر شده است.

بر اساس این گزارش، قرار است آریا آرام نژاد به این حکم اعتراض کند.

آهنگهای صد سال دیگه، دلتنگی ، برای لمس آزادی و ترانه تلخ از جمله موارد اتهامی جدید این هنرمند جوان بود. همچنین دیدار با سید محمد خاتمی و مادر سهراب اعرابی هم از موارد اتهامی آریا آرام نژاد بود که منجر به به نه ماه حبس تعزیری برای این جوان هنرمند شده بود.

آریا آرام نژاد، هنرمند جوان و آهنگ‌ساز نام‌آشنای هوادار جنبش سبز است که پس از عاشورای ۱۳۸۸ ترانه‌ای با عنوان «علی برخیز» منتشر کرد. او چندی بعد، در پی استقبال قابل توجه از این اثرش در فضای مجازی، در ۲۶ بهمن ماه ۱۳۸۸ توسط اداره اطلاعات بابل به اتهام اقدام علیه امنیت ملی دستگیر شد. او پس از گذراندن ۳۵ روز انفرادی و زندان که تمام این مدت را در بند انفرادی زندانهای متی‌کلا شهرستان بابل و بازداشتگاه اداره اطلاعات شهرستان ساری سپری کرده بود، به قید وثیقه آزاد و سپس در دادگاه انقلاب شهرستان بابل به نه ماه حبس تعزیری محکوم شد.

آبان ماه سال گذشته نیز وی بار دیگر بازداشت و به زندان بابل منتقل شد که بعد از تعطیلات نوروزی در حالی که قرار بود بار دیگر عازم زندان شود، حکم آزادیش صادر شد.


2 پاسخ به “آریا آرام نژاد بار دیگر به یکسال حبس تعزیری محکوم شد”

  1. ناشناس گفت:

    ما تو را دوست داریم ای هنر مند سبز خود کا مگان کاری نمی توانند بکنند .جز سر کوب که ان هم جواب نخواهد داد

  2. az france گفت:

    اینها مفهوم هنر رو نداران ، این مفت خوران فربهه موسیقی رو به نام غنا و طرب میشنا سند و هنوز در عهد عتیق به سر میبرند و به دهان تمام یرانیها پوزبند زده تا بتوانند یران عزیز رو بچاپند و بر راس قدرت حکمرانی کند .