سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست برای سعید مرتضوی، متهم جنایت کهریزک...

صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست برای سعید مرتضوی، متهم جنایت کهریزک

چکیده :در حالی که طرح استیضاح وزیر کار برای انتصاب متهم جنایت کهریزک در مجلس در جریان است، قاضی دادگاه عمومی تهران برای سعید مرتضوی دادستان سابق تهران قرار جلب به دادرسی صادر کرد....


در حالی که طرح استیضاح وزیر کار برای انتصاب متهم جنایت کهریزک در مجلس در جریان است، قاضی دادگاه عمومی تهران برای سعید مرتضوی دادستان سابق تهران قرار جلب به دادرسی صادر کرد.

به گزارش مهر، پس از صدور قرار منع تعقیب برای دادستان سابق تهران، در پرونده معروف به بازداشتگاه کهریزک شاکیان پرونده، به این قرار اعتراض کردند.

این در حالی است که گفته می شود بعلت عضویت برخی از نمایندگان مجلس در شستا، سازمان وابسته به سازمان تامین اجتماعی احتمال استیضاح وزیر کار کاهش یافته است.

در ادامه نیز پرونده برای رفع اختلاف به شعبه 1060 دادگاه عمومی تهران فرستاده شد. رئیس این شعبه پس از بررسی اعتراض شاکیان پرونده و قرار صادر شده از سوی دادسرا اقدام به صدور جلب دادرسی کرد.

در ادامه نیز پرونده برای رسیدگی به شعبه 15 دادسرای تهران فرستاده شد.

روح الامینی یکی از شاکیان این پرونده نیز در گفتگو با مهر گفت: قرار است به زودی در شعبه 15 بازپرسی دادسرای تهران به سعید مرتضوی تفهیم اتهام شود.

با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست برای دادستان سابق تهران پرونده او برای محاکمه به دادگاه فرستاده خواهد شد.

انتصاب مرتضوی در حالی به ریاست سازمان تامین اجتماعی با حفظ سمت رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا صورت می گیرد که وی در پرونده حادثه کهریزک متهم بود در زمینه‌های “معاونت در قتل”، “نقض حقوق شهروندی” و “هتک حیثیت ناجا” تفهیم اتهام شده است و زودی محاکمه خواهد شد.

دادستان سابق تهران در تیرماه سال جاری خبر از برائت خود در اتهامات این پرونده داده بود اما اژه‌ای، دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضائیه این خبر را تکذیب کرد.

سعید مرتضوی که پیش از این ریاست دادگاه مطبوعات و دادستانی تهران را عهده دار بود با آمدن صادق لاریجانی از سمت خود برکنار شد. اما احمدی نژاد بلافاصله او را به ریاست ستاد مبارزه با کالا برگزید. همان ستادی که احمدی نژاد از زیاده روی برادران قاچاقچی در آن گلایه کرده بود.

بعد از این انتصاب بود که علی مطهری نماینده تهران، در نامه سرگشاده ای به صادق لاریجانی،‌ رئیس قوه به انتصاب قاضی مرتضوی به عنوان رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعتراض کرده و خواستار انجام اقداماتی علیه وی شده بود. اما نه تنها اقدامی صورت نگرفت بلکه در حال حاضر او سمت جدید دیگری هم گرفته است.


9 پاسخ به “صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست برای سعید مرتضوی، متهم جنایت کهریزک”

 1. بابک گفت:

  متاسفانه به قاتلان و جلادان و دشمنان مطبوعات و آزادی و کسانی که معترضان رو می فرستند زندان
  پست های مختلفی داده می شه

 2. ناشناس گفت:

  این فرد و دیگر آمران و عاملان فاجعه کهریزک باید محاکمه و در ملا عام به مجازات برسند.

 3. ناشناس گفت:

  او باید به اشد مجازات برسد، اولا آستینش تا مرفق در خون است، خانم زیبا کاظمی و آن جوانان رعنا که با آن سرنوشت و وضعیت بسیار غم بار به آن شکل شرم آور کشته شدند. دوم به سبب قتل عامی که این مرتضوی ازمطبوعات کرده و از کشته پشته ساخت. سوم-درس عبرتی باشد برای کارگزارانی که فکر می کنند هرچه بالادستی شان بگویند باید نه تنها موبه مو اجرا کنند بلکه برای خوش رقصی آنرا ده بار شدیدتر پیاده کنند. وقتی حاکم میگوید دلم سیب می خواهد این پدر نامردها میروند و درخت سیب را میکنند و می آورند. وقتی حاکم می گوید برای تنبیه گوش آنان را بکشید یا کلاه از سرشان برگیرید این پدر نامردها میروند و گوش های او را قطع می کنند، یا سرش را می برند. بدون انیکه فکر کنند بدبخت فردا که این حاکم خودش به فشار افتاد اولین قربانی اش تو خواهی بود که حتی نوشته هم از او نداری. مگر یادت رفته شاه برای نجات خود بهترین همکارانش را ازجمله نخست وزیری را که سیزده سال مثل یک سگ وفادار به او خدمت کرده بود، خودش داد زندانی کردند و وقتی فرار میکرد سگش را برد اما این خدمتگزارانی را که مثل سگ به او وفادار ماندند پشت سرش در زندان باقی گذاشت تا به آن صورت تیرباران شدند. بدبخت ها شما ها فکر می کنید ارزش بیشتری برای رزیم دارید. آیا از سرنوشت سعید امامی عبرت نگرفتید که اینها برای عیان نشدن رازهای درون او را با واجبی کشتاندند؟

 4. ناشناس گفت:

  صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست برای سعید مرتضوی، متهم جنایت کهریزک فقط به دلیل برخورد با احمدی نزاد است والا اگر لازم باشد با هم به منصب می دهند و البته قلبا او را هم دوست دارند

 5. پروین گفت:

  من که اعتمادی به صدور قرار مجرمیت این جلاد کهریزک ندارم و این فرد دستور اجرا کرده و در حال خوش خدمتی بوده و اگر درست می گویند نباید الان این قرار مجرمیت صادر میشد….در هر حال الان هم در حال سیاسی کاری هستند و کارشان درست نیست

 6. دزفولی گفت:

  دادگاه آقای مرتضوی برگزار خواهد شد و به قول ما دزفولی ها گندای ایشان را تله خواهند گذاشت!!! ارواح بابای قوه قضاییه مستقل!

 7. ناشناس گفت:

  شما که مرد نیستید که مرگ را انتخاب کنید ولی مرگ شما را درمی یابد اینما کنتم! و خون بی گناه ان زن مظلومه دشنه ناجوانمردی و ستم خورده و نظایر آن دامن شاری و ساقی و شارب خمر جنایت را میگیرد؛ عدل خدای تبارک، جبار منتقم الذی لا یُقهر و هو قاهر سوخت و سوز ندارد.

  مولای جوانمردی تقوی ایثار و شهادت علی ع: حق بود اگر مردی (تو این دنیا) بود و از غصه این ظلم به این زن که به او حمله شد می مرد.

 8. ناشناس گفت:

  حتما او هم پس از سالها، به یک چهارصد وهشتادم دیه و سه ماه حبس تعلیقی و مقداری پاداش نقدی از بودجه قوه قضاییه محکوم خواهد شد. حقه بازی شما برای همه رو شده است. مگر چاقو دسته اش را می برد. من جای این سعید باشم قبل از آنکه واجبی خورش کنند اعلام می کنم من که بی رئیس و بی سرپرست نبودم. من ماموری بودم که دستور رئیسم را موبه مو اجرا کردم. یک بدبختی مثل سرپاس مختاری

 9. من ایرانی هستم گفت:

  برادران قبل از اسلام ایران بوده و من یک ایرانی هستم که اسلام آوردم اما این روزها این فاسدین و فاسقین و دودوزه بازان آبروی هرچه اسلام و مسلمان است برده اند…دزد بزرگ اخوی جناب رفیق دوست در خالیکه فاضل بیگناه را به اعدام داد با داشتن خکم خبس ابد چندی پیش در آلمان دیده شده آنهم با در دست داشتن خکم نمایندگی خرید سازمان زندانها….. 123 میلیارد بانک صادرات پرید……. بقول علی مطهری 14 میلیارد دلار پول نفت مفقود شده……. صندوق ذخیره ارزی که جناب خاتمی با میلیارد ها دلار به ارث گذاشتند اکنون موجودی ندارد…38000 میلیاردو که نگو…… 500 هزار مییلیارد پول ناقابل فروش نفت مجانب به دولت فخیمه چین ودیعه داده شد که اینک بعد 3/5 سال دولت مذکور مبلغ فوق را بجای سرمایه گذاری و اهدا سود به جناب اخمدی بابت سپاس خوش خدمتی به دولت احمدی با عنوان خق بیمه سرمایه گزاری انجام شده مصادره فرمودند….. چه نسیم خوشی از جانب دولت عدالت محور می آید….. راستی میدانید محصولی ناظر سرمایه گذاری ارباب محمود در ونزوئلا شده اند و وجوهات ناچیز را در آنجا تبدیل به کاح و ویلا و کارخانه و هزاران هکتار زمین با مشارکت با برادر گرامی شان جناب مشهدی چاوز مینمایند…….. ما کی باید از این خواب گران بیدار شویم…… با 44500 تومان سرمان شیره میمالند و میلیارد ها برای خود میبرند …این است اسلام و مسلمانی وای بر آنچه 1400 سال ملت ها را فریفته………