سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » عکس/ رازی دیگر از اسرار مشارکت 64 درصدی...

عکس/ رازی دیگر از اسرار مشارکت 64 درصدی

چکیده :بدون شرح...


برای مشاهده در ابعاد بزرگتر روی عکس کلیک کنید.

لینک خبرها در خبرگزاری مهر:

380 هزار تعرفه رای در ایلام به صندوقها ریخته شد/مشارکت 76 درصدی مردم استان

373 هزار نفر در ایلام واجد شرایط رای هستند

لازم به توضیح است که خبرگزاری مهر پس از انتشار این  عکس خبر خود را تغییر داده اما  اکنون با تناقض در میزان مشارکت مواجه  است.

کلمه: کاربران و مخاطبان گرامی، برای آگاهی بخشی به مردم درباره ی شیوه ی اعلام نتایج و آمارسازی های مسئولان درباره ی انتخابات ما را یاری فرمایید.

info@kaleme.com

 

اسرار مشارکت ۶۴ درصدی؛ تناقض دو میلیون و پانصد هزار نفری در واجدین شرایط فقط در استان تهران و البرز


44 پاسخ به “عکس/ رازی دیگر از اسرار مشارکت 64 درصدی”

 1. ناظر گفت:

  ماشالله به این همه نبوغ

 2. ناشناس گفت:

  جالب این که اقتدارگرایان از ضریب هوشی پایین تری برخوردارند

 3. سینا گفت:

  عجب!!!!!

 4. naser shojaei گفت:

  ۷هزار توریستِ رای دهنده ,معجزات جمهوری اسلامی

 5. علی گفت:

  باسلام
  دروغ اول:48میلیون واجد شرایط که حداقل 60میلیون واجد شرایط رای دادن داریم
  دروغ دوم:اینو همه حدس میزدند که میخوان آمارسازی کنن و65درصد هم دقیقن همون چیزی بود که خیلیها حدس زد ند

 6. علی گفت:

  لطفا این مطلب که رای دهندگان سازمان دهی شده در تهران با اتوبوس و مینی بوس به حوزه ها برده میشدند را جدی بگیرید:
  *********************************************************************************************
  یکی از حوزه ها در منطقه 21 مدرسه ایست که منزل اقوام ما دقیقا روبروی آن واقع است.

  صبح ساعت 11 که از این حوزه و چند حوزه دیگر برای کنجکاوی بازدید کردم دیدم تعداد بسیار کمی مشغول رای دادن هستند.

  ظهر که فامیلم را دیدم، تعریف کرد که تا نزدیک ساعت 10 که منزل بوده از پشت پنجره آپارتمان تعداد کسانی که وارد مدرسه
  میشدند را شمرده(حتی کسانی که بلافاصله از آن خارج میشدند)
  تا آن ساعت دقیقا 28 نفر وارد شده اند.

  که ناگهان حدود ساعت 10 یک مینی بوس قرمز رنگ جلوی در مدرسه می ایستد
  و نفرات سازماندهی شده ، وارد حوزه می شوند.

  متاسفانه پس از آن به علت کاری منزل را ترک می کند.
  *************************************************************************
  من وقتی مطلب را شنیدم منتظر بودم تا مشاهدات دیگران را هم در اینباره در اینترنت ببینم، که
  گویا مطلب کاملا صحت دارد.

  از دیگرانی هم که مشاهداتی دارند خواهش میکنم مطرح کنند.

 7. انتصابات گفت:

  البته این قضیه توسط خبرگزاری مهر ماست مالی شد

 8. ناشناس گفت:

  حاکمیت نا مشروع.نیازمند مجلس .نامشروع میباشد

 9. محمدرضا گفت:

  بدبختا دروغ هم بلد نيستن خوب

 10. ناشناس گفت:

  شرکت در انتخا بات رفتن بسوی جنگ و ویرانی است

 11. پروین گفت:

  من عصر که به خانه پدر و مادرم سر زدم ( روز انتخابات)
  پدرم که خود قادر به رفتن پای صندوق رای نبود به مادرم اصرار کرده بود که بهتره بری و رای بدی چون امکان داره زمان مردن دولت نگذارد در گورستان دفن بشیم!!!!!!!!
  شایعه شده بود که هر کس مهر انتخابات رو در شناسنامه نداشته باشه یارانه اش قطع خوامد شد!
  مطمئن باشید که انتخابات درست بوده!! مگه نه؟؟؟!!

 12. ناشناس گفت:

  از قدیم گفته اند دروغگو کم حافظه است.

 13. ناشناس گفت:

  در زمان قتلهای زنجیره ای رهبر در یک سخنرانی عمومی فرمودند تحقیق کنید سر نخ این جنایات در اسرائیل است زن سعید امامی بیچاره را انچنان شکنجه کردند تا بگوید دستور از اسرائیل می گرفته و نظر اقا را برای مردم صائب جلوه دهند ولی اخرش جنایتکاران از عاشقان بیت بودند حالا هم همان مسئله است طبق سخنرانی ملت ایران باید سیلی به استکبار بزند پس باید اسمان و ریسمان به هم بافته شوند و در صد شرکت کنندگان ۶۴٫۲ شود و مکروا و مکر اله و اله خیر الماکرین

 14. مسی گفت:

  الان عدد رو درست کرده ولی اینقد بی سوادن که نمیدونن 76% از 373 هزار نمیشه 280 هزار !!!! دروغگو همیشه یه جاش میلنگه.

 15. سبز گفت:

  ای کاش برادران متقلب کسانی رو جهت تقلب انتخاب می کردن که ضرب و تقسیم رو بلد باشن. لااقل یه کلاس فشرده دوم ابتدایی ضرب و تقسیم واسه دوستان متقلب می گذاشتند. لطفا برادران متقلب بیشتر دقت کنن.

 16. ناشناس گفت:

  خودتونو کشتین
  خبرگزاری مهر که سخنگوی وزارت کشور نیست
  تا کی می خواین سرتونو تو برف کنین

 17. رضا گفت:

  نمایندگان کرج: عزیز اکبریان + محمدجواد کولیوند جایگزین آجرلو شد/پیروزی جبهه متحد
  انتخابات – مهر نوشت:
  عزیز اکبریان نماینده فعلی مردم کرج در مجلس به همراه محمدجواد کولیوند فرماندار سابق این شهرستان و هر دو از کاندیداهای جبهه متحد اصولگرایان این شهرستان با انتخاب مردم راهی بهارستان شدند.
  نتایج حاصل از 746 صندوق اخذ رای در شهرستان کرج نشان داد که کاندیداهای جبهه متحد اصولگرایان از کرج راهی بهارستان شدند.
  در شهرستان کرج طبق آمار وزارت کشور یک میلیون و 353 هزار و 24 نفر در استان البرز واجد شرایط رای دادن بودند و انتخابات با رقابت 54 کاندیدا در کرج دنبال شد.
  بیش از 600 هزار تعرفه رای در این شهرستان استفاده شده است و مردم مشارکتی بیش از دو برابر دوره های قبل و در حدود 60 درصد حضور داشته اند.

 18. MISSLADAN گفت:

  بهرحال آن کسانی که باید این دروغها را باور کنند باور خواهند کرد. این دروغها را برای همانها ساخته اند. همان ۲۰ درصد یا ۳۰ درصد جامعه. من اگر جای حاکمان حاضر کشور بودم میگفتم ۸۰ درصد! کی به کیه؟ باور کن هر چقدر بزرگتر باشد عوام و ساده دلان دلسپرده (یا دین سپرده) به حضرات حاکم راحتتر باور می کنند

 19. ناشناس گفت:

  aali ast lotfan in entekhabat rosva ra bish az pish efsha konid

 20. سبز گفت:

  خوب هنگا میکه رهبر چند روز مانده به انتخا بات می گوید جهان خواهد دید که مردم با مشارکت بالا سیلی به صورت ابر قدرتها خواهد زد .و رسانه های مزدور و رادیو تلوزیون مصادره شده شروع به تبلیغات که مشارکت بالای 60 در صد خواهد بود روشن است که از قبل مهندسی شده است . و گر نه رهبر و جناح اقتدار گرا و نوچه های حلقه بگوش مگر خواب نما شده بودند که مشارکت بالای 60 درصد را تبلیغ می کردند بدون هیچ گونه مدرک ودلیل و امار و تحقیق میدانی و غیره

 21. اوستا گفت:

  ما از این صندوق های رای ” معجزات ” دیدیم ..دفعه قبل نوشتیم حسین انداختیم تو صندوق و بعد محمود از توش در امد.. حالا هم که هیچی توش ننداختیم و 70 درصد رای بیرون امد …

 22. علی گفت:

  از سایت کلمه درخواست دارم که اگه میشه در پایان این نکات رو به صورت یه مقاله در بیارن و در اختیار کاربران قرار بدن.
  واقعا دستت مدیران سایت درد نکنه.خداوند اجرش رو بهتون بده.نمیدونم اگه شما نبودید ما باید از کجا خبرها رو دنبال میکردیم.
  هر چند چیزی که عیان هست ، چه حاجت به بیان هست

 23. ناشناس گفت:

  در ایلام، لرستان، کرمانشاه، کردستان و بسیاری از شهرهای غربی ایران مشارکت از همین دست است. یعنی کسانی تا 9 رای و چه بسا بیشتر به صندوق می اندازند و حکومت هم با این ترفند نمایندگان طرفدار خود را به مجلس می کشاند.

 24. همواره آزاد گفت:

  خبرش رو اصلاح كرد كرده 280

 25. تقلب نبود رأی سازی بود!
  بالاخره نخستین آمار نتایج مشارکت انتخاباتی مردم با ضد ونقیض های بسیار انتشار یافت. از 48.2 میلیون نفر واجدین شرایط 68% در انتخابات شرکت کردند. از ماهها پیش شخص رهبر گفته بود که این دوره انتخاباتی بسیار حساس است ولی نخواسته بود که صراحتاً بگوید این حساس بودن انتخابات پیش از آنکه در رابطه به خارج مطرح باشد برای رو کم کنی جنبش سبز و جرئت نگرفتن آن لازم است. تصور اینکه آقای خامنه ای و هیئت حاکمه بپذیرند یا می پذیرفتند که دعوت به تحریم از سوی منتقدین بر میزان مشارکت مردم اثر جدی گذارده است تصوری چنان عبث بود و هست که قابل بحث نیست. فقط با قاطعیت میتوان گفت اگر حتی 90% مردم هم خانه می نشستند و پای صندوقها ی رأی حاضر نمیشدند نتیجه «مشارکت» اعلام شده باز هم چیزی حدود همین 68 % میشد که اعلام شد. اعتراف رسمی رژیم به کاهش شرکت مردم دراین دوره انتخاباتی یعنی اعتراف به شکست آن سیاستی که رژیم پس از کودتای انتخاباتی 88 در پیش گرفته است یعنی اعتراف به حضور و اقتدار مردمی جنبش سبز، یعنی غیر قانونی بودن ریاست جمهوری احمدی نژاد و ولایت خود ولی فقیه که در پشت سر کودتای انتخاباتی ایستاد.
  اما بنظر من افتادن در چاله آنالیز %ی و اینکه چند میلیون و چند درصد از مردم شرکت کرده و یا نکرده اند نه اینکه کاملاً عاری از اهمیت باشد ولی راهگشا نیست. رژیم میتوانست با جلب مشارکت انتخاباتی حدود 40% یا حتی پائینتر از مشروعیت واقعی برخوردار باشد و از سوی دیگر با مشارکتی بالای 90% فاقد مشروعیت. نفس در صد شرکت مردم در انتخابات نه برای نظام سیاسی یک کشور مشروعیت آفرین است و نه مشروعیت زدا!
  فرض کنیم جنبش سبزی یا مخالفینی نبودند که رسماً مردم را دعوت به عدم شرکت کنند و همزمان، این ترس و تردید هم در میان مردم بود که اگر شناسنامه هایشان مهر نخورد این یا آن مشکل را پیدا خواهند کرد. در چنین صورتی در صد مشارکت میتوانست به بالای 90% هم برسد بدون اینکه ذره ایی بر مشروعیت انتخابات و رژیم دلالت کند. برعکس اگر در مملکت دموکراسی کاملی برقرار بود، و اپوزیسیونی که اصل حکومت را به چالش کشد وجود نداشت یک شرکت 40%ی هم کمترین خراشی به مشروعیت رژیم وارد نمیکرد.
  پس؛ نه نفسِ میزان مشارکت مردم در فرایند های انتخاباتی بلکه حضور مدعیان و رقابت واقعی است که به یک انتخابات و نتیجه آن مشروعیت میدهد و یا نمی دهد. به این اعتبار، انتخابات مجلس نهم بدون تردید نمایشی بی ارزش و فاقد نقش اعتبار آفریننده بود، حال چند % در این انتخابات شرکت کردند یا نکردند کاملاً خارج از موضوع است.
  ولی میزان % مشارکت فقط یک چیز را نشان میدهد و آنهم اینست که چه میزان از جمعیت کشور، در چه گروه های سنی، در چه گروه های شغلی، در چه مناطق جغرافیایی از مرحله اعتراضات مطلباتی عبور کرده وارد فاز مطالبات جدی سیاسی گردیده، حاضر شده اند هزینه رأی ندادن را بپذیرند و بعنوان اعتراض در خانه مانده اند. معنای ساده این حرف اینست که این نارضایتی سیاسی یا باید با ابزارهای سرکوب امنیتی خفه شود یا باید بدان میدان فعالیت داده شود. در حالت اول یعنی تشدید و تداوم خفقان و توسل به استبداد بیشتر ودر حالت دوم یعنی گشایش فضای سیاسی.
  پس اگر برای نظام چالش سیاسی وجود دارد سئوال ساده اینست که: رژیم تا کی در این دنیای متلاطم قادر است تسمه های استبداد را بکشد آنچنانکه از هم گسیخته نشوند؟ واگر قرار است روزی تن به گشایش فضای سیاسی دهد، با سنگین شدن پرونده جرایم و بی قانونی های خود چگونه میخواهد تن به چنین گشایشی دهد؟
  من اصل را بر این میگذارم که رژیم تقلب و رأی سازی نکرده است. اصل را براین قرار میدهم که 68% مردم پس از این همه تبلیغات اردوی فتنه و تبلیغات رسانه های برون مرزی به پای صندوقهای رأی رفتند و در رأی گیری شرکت کردند.
  رأی دادن در چنین شرایط کشمکش و تنش آلودی، رأی دادن برای گزینش این یا آن شخص صالح تر و مناسبتر نیست! رأی دادن دراین شرایط یعنی بیعت سیاسی با نظام! همچنانکه رأی ندادن هم یعنی بیعت با فتنه سبز، یعنی به چالش گرفتن نظام، یعنی اردوکشی سیاسی غلیه رهبر و نهاد های تحت امر او که بسیار فراتر از فرایند یک انتخابات پارلمانی میرود. معنای 68% بیعت سیاسی با نظام، یعنی رژیم ولایت فقیه ما یکی از مشروعترین حکومت های روی کره زمین است. یعنی نزدیک به 70% مردم، آگاهانه و از نظر سیاسی واعتقادی و نه تعبدی و مقطعی در پشت سر آن ایستاده اند و حتی کاری به این ندارند که چه کسی به مجلس میرود و یا نمیرود. انتخابات این دوره مجلس انتخابات مجلس نبود، رفراندمِ مشروعیت نظام بود.
  حال، برابرداده های آماری خود رژیم، نزدیک به 70% مردم پشت سر آن ایستاده اند. اگر از 30% بقیه هم 10% را برای بی تفاوتها بگذاریم، معنی این آمار اینست که رژیم از 77% و فتنه سبز حد اکثر از23% حمایت مردم برخورداراست.
  حال پرسش اصلی ونخست اینست: رژیمی که از این همه پشتوانه مردمی برخوردار است چرا باید مخالفین را به زندان بیاندازد؟ چرا آنان را در یک مصاف سیاسی رویا رو در یک فصای دموکراتیک به چالش نمیشکد ؟ چرا با زندانی کردن آنها اجازه میدهد تا آنها برای خود معصومیت آفرینی کنند؟ چرا بجای زندانی کردنشان وقت تلویزیونی در اختیار آنها نمیگذارد تا بیشتر خود را رسوا، منزوی و منفرد کنند؟ رژیمی که این همه پشتوانه عظیم مردمی دارد چرا باید احزاب سیاسی، نهادهای مدنی، اتحادیه و سندیکاهای کارگری را ممنوع کند؟ چرا باید رکورد تعطیل رسانه ها و زندانی کردن روزنامه نگاران را در دنیا داشته باشد؟ پرا باید از صدور مجوز برای یک راهپیمایی ساده و ساکت در ترس و لرز باشد؟ چرا باید بمجرد دعوت فتنه گران به یک پساده روی بی سر و صدا همه خیابانهای شهر های بزرک را امنیتی کند؟ چرا باید ده ها هزار نفر را در ارتش سایبری برای مخالفت با قوای ناچیز فتنه سبز بسیج کرده و بخدمت بگیرد و هزینه اضافی و نا لازم روی دست ملت بگذارد؟ چرا باید میلیونها تن از نخبگان مملکت را به خارج فراری دهد و در این زمینه در دنیا رکورد دار فرار مغز ها باشد؟ چرا باید از خرده دولت های خلیج گرفته تا ترکیه و روس و هند بهمه باج دهد؟ چه احتیاجی دارد تا قسم و آیه بخورد که دنبال سلاح هسته ایی نیست و صراحتاً اعلام نمی کند که دنبال سلاح هسته ایی بودن و نبودن آن به احد و ناسی در دنیا مربوط نیست؟ مثل هند و پاکستان و اسرائیل؟
  سیاست رژیم مثل وزنه برداریست که ادعای بلند کردن یک ضربِ وزنه ایی 400 کیلویی را دارد ولی از مسابقه بایک آدم بسیار ضعیف تر از خود که قادر به بلند کردن 60 کیلو هم نیست امتناع میکند!
  حال از منظر دیگری قضیه را نگاه میکنیم. با توجه به اینکه مقام رهبری انتخابات این دوره را بسیار حساس و بلحاظ امنیتی مهم و سرنوشت ساز توصیف کردند و فتنه سبز هم تمام قدرت خود را بکار گرفت تا مردم را از مشارکت در این انتخابات حثیتی و سرنوشت ساز و در واقع رفراندم برای مشروعیت و عدم مشروعیت رژیم باز دارد و نتیجه این چالش 77 به 23 بزیان فتنه سبز تمام شد، رژیم با این 23%ی که آنرا نمیپذیرد چه میخواهد بکند؟ آیا میخواهد به آن آزادی فعالیت در چهار چوب قانون را بدهد یا نه آنچنانکه تا کنون نشان داده است میخواهد با ماشین استبداد، داغ و درفش زندان، کهریزک و اوین با آن برخورد کرده و یک نظام آپاتارئید ولایتگرایانه دایمی را در مملکت مستقر کند؟ اگر این روش میخواهد بکار گرفته شود، باید از حکومتگران و مقام رهبری پرسید تا کی میخواهید در دنیایی که در آن نسیم آزادی خواهی و دموکراسی به مسقط و یمن و عمان هم رسیده است، کشوری مثل ایران را در چنگال اقتدار استبدادی خود نگاه دارید و تا کی میتوانید و قادرید به اینکار ادامه دهید؟
  سخن کوتاه؛ کار رژیم در انتخابات ریاست جمهوری 88 از تقلب گذشت به رقم سازی آراء کشید و از رقم سازی آرا نیز گذشت به کودتا کشید. درانتخابات این دوره مجلس، رقم سازی از همان آغاز جای تقلب عادی و یا شمارش آراء واقعی را گرفت.
  با جرئت میتوان گفت، کم هستند آنهائی که در این رقم سازی رژیم تردید داشته باشند، چه در بین مردم عادی و چه هواداران خود نظام. خود رژیم هم راهی برای پنهان کردن رقم سازی های خود ندارد لذا هر بار دریده تر و وقیحانه تر بر روی رقم سازی خود می ایستد و پا فشاری میکند چون چاره ای ندارد. نمیتواند با تقلبی ساده، 30 میلیون رأی را جا بجا کند لذا ساده ترین کار رقم سازی است.
  اما این رفتار رژیم یک پیام ناخود آگاه هم در خود دارد و آنهم اینست که این رژیم بنا ندارد به آسانی تن به اراده مردم دهد. وقتی کار به تقلب و رقم سازی علنی میکشد یعنی این رژیم خود را برای جنگ با مردم آماده میکند زیرا راه آشتی با آنان را بر خود بسته میداند. و این پیام را جنبش سبز و همه منتقدین رژیم باید «جدی» بگیرند!

 26. م گفت:

  من قصد اشکال تراشی بیخود ندارم !
  ولی میترسم به مچ گیری اشتباه متهم بشید و روش مانور بدن که همه اشکالات ازین دسته
  تو خود خبری که گفته 380 هزار رای جمع شده گفته مشارکت 76 درصدی ! که با هم نمی خونن !
  که اگه 76 درصد رو در 373 هزار واجد شرایط ضرب کنیم دقیقا عدد 280 هزار بدست میآد که مشخص میکنه اون 380هزار فقط و فقط اشتباه تایپی بوده و 280هزار هست که با اون مشارکت 76درصدی خبر هماهنگه
  الان دیدم که خود خبرگزاری مهر هم توضیح اضافه کرده که اشتباه تایپی بود

  از اون طرف تمام مقالات مربوط به این خبر
  http://www.kaleme.com/1390/12/13/klm-93275/
  از روی سایتهای مجوز دار بدون کوچکترین توضیحی پاک شده که خوب مشخصه که …

 27. ناشناس گفت:

  لطفا سایت کلمه کاری تحقیقی در مورد آمار مشارکت در دوره های مجلس گذشته انجام دهد.
  جمعیت کشور زیاد شده اما تعداد واجدین شرایط کمتر شده اند . اگر ثابت میماندند هم در دوره ی قبل مشارکت زیر 50 درصد میشود!
  البته از نظر آماری می تواند اتفاق بیفتد.

 28. ناشناس گفت:

  با سلام
  اقای وزیر کشور در 30 بهمن واجدین شرایط را 48.5 و در 13 اسفند کل اراء را 26.6 میلیون و میزان مشارکت را 64 اعلام کردند واقعا نفهمیدم این نسبت را چطور حساب کردند

 29. ناشناس گفت:

  khejalat o nang bar diktatur

 30. samin گفت:

  نتیجه آرای قم به نقل از ایرنا روز شنبه 13 اسفند 1390 ساعت : 20:10 :قم – علی اردشیر لاریجانی با كسب 270 هزار و 382 رای ؛ رضا آشتیانی عراقی با كسب 164 هزار و 219 رای و احمد امیر آبادی فراهانی با كسب 147 هزار و 765 رای از مجموع 414 هزار و 865 آرای صحیح ماخوذه . جمع این ارقام میشود : 582366که از مجموع آرا بیشتر است.در ضمن حتما کل آرای اعلامی را که در سایت ایرنا است جمع بزنید تا آمار صحیح بدست آید.
  کشوری که اجازه اعلام آمار جمعیت و نفوس در سال 90 ندارد چگونه آمار رأی دهندگانش 54 درصدی میشود جای بحث داردو…

 31. ناشناس گفت:

  من مغازم دقیقا روبروی یکی از محلهای اخذ رای در جنوب تهرانه خدا شاهده که از صبح تا ساعت 5 بعداز ظهر 100نفر هم برای دادن رای نیومدن بعد از اذان مغرب یه تعدادی اومدن من به هیچ عنوان صفی برای رای دادن ندیدم این در حالیه که سال 88 برای رای دادن تو همین شعبه اخذ رای من 30 دقیقه اونم اوله صبح صف ایستادم

 32. mohamadhoeyn گفت:

  shayad yekish shahre ilame yekish ostane ilam

 33. ناشناس گفت:

  ‫یادش به خیر، توی مجله تایم ۱۷ سال پیش کاریکاتور آقای جنتی رو گذاشته بود که داشت اسکناس سه دلاری جعل میکرد!…زهی هوش!

 34. بدبختهای به بن بست رسیده اشتباه در آمار یک شهر را که ممکن است ناشی از اشتباه یک کارمند یا اشتباه یک سایت خبری باشد را دال بر دست کاری آمار در سراسر کشور می دانید تا به عده ای سبز احمق بقبولانید که در انتخابات ریاست جمهوری همین طور شد؟! شنا بهتر است در همان زباله دانی که افتاده اید دست و پا بزنید. ننگ خداوندی بر شما باد.

 35. ناشناس گفت:

  بس است دیگر چقدر می خواهید دروغ بگویید. انتخابات از این سالم تر هیچ جا پیدا نمی کنید. منافقان دروغگوی سبز آشوبگر

 36. جوان ایرانی گفت:

  جمعیت پاکدشت (در استان تهران) حدود 300،000 نفر هستش و از اونجایی که به طور میانگین حدود 65 تا 70 درصد جمعیت 75 میلیونی کشور شرایط رای دادن رو دارن پس نتیجه میگیریم که حدود 210 یا 215 هزار نفر در این شهرستان می توانستند در این انتخابات (انتصابات) شرکت کنند!!
  حالا باید به این نکته توجه کنید که به گفته سایت استانداری تهران 80،000 نفر از این شهرستان در انتخابات شرکت کردن(این در صورتیه که یک نامزد اصلاح طلب از این شهرستان کاندید بود و حدود 25000 رای هم آورد).
  با این آمارها میشه فهمید که تعداد شرکت کنندگان در این انتخابات حدود 35 تا 40 درصد بود (البته این مقایسه با در نظر گرفتن آمارهای دولتی بوده و در خوش بینانه ترین حالت بنا بر نوشته سایتهای حکومتی حساب شده)!!!

 37. ناشناس گفت:

  اینجا ایران است /سرزمین واژه های وارونه/جایی که گنج جنگ میشود /درمان نامردوقهقهه ،هق هق /اما دزد همان دزد است/درد همان دردوگرگ هم همان گرگ.اتفاق خیلی عجیبی نیفتاده .

 38. s4 گفت:

  يك مثال براتون بزنم توشهر ماخميني شهر 205000نفرواجدشرايط بودند 100000نفرشركت كردند حالابراي اينكه آمار را بالا ببرند ميگن واجدين شرايط 140000نفربودند توخودحديث مفصل بخوان ازاين مجمل

 39. ناشناس گفت:

  احتمالا بعضی از رای دهندگان بعنوارن توریست در همه استانها گردش میکردند و خوب رای هم میدادند اشکالش چی نمیدونم 373 بشه 380 مشکل شما این 7 هزار نفره ما با 3000 هزارش کنار اومدیم اصلا به کوری چشم دشمن 400 هزار نفر رای دادند خیرش راببینید.

 40. sepehr گفت:

  من یکی از اعضای برگذاری انتخابات به اجبار در یکی از صندوقهای رای گیری در مدرسه پرورش کیانمهر کرج بودم که تعداد آرا 103 رای بود و از ساعت 6 عصر تا 11 فقط 6 نفر برای رای دادن آمدن. اگه همسایهای مدرسه میومدند حداقل باید 500 رای داشتیم این یعنی حدود 20درصد تمام کرج به همین شکل بوده

 41. محمد گفت:

  اللهم عجل الولیک الفرج

 42. مهرداد گفت:

  برادران متقلب باید بیشتر دقت بفرمایند.

 43. ناشناس گفت:

  بقول مهندس موسوی کلآ ” شعبده صدا و سیماست ” . از این دست موارد فوق العاده زیاد است فقط یک کسی اگر فرصت داشت و آمارها و اظهار نظرها را مطالعه و مقایسه میکرد تناقض زیاداست
  مثلآ به اخبار ایسنا در ساعت 06: 21 دقت فرمائید رئیس ستاد انتخابات تهران میزان مشارکت مردم تهران را 34 درصد ولی دیگران آماری بالاتر اعلام کرده اند این درحالیست که مشارکت در 2 مجلس قبلی در کل کشور 51 درصد و در تهران در دو دوره قبلی در حدود 35 درصد بوده و اگر آقایان دقت میکردند که و قهر بعضی مردم را هم در نظر نمیگرفتند ، می بایستی حداکثر مشارکت در تهران را لااقل همان 35 درصد قبلی اعلام میکردند و نه دو برابر قبل !! تا جائیکه این آمار بر روی کاغذ هم غیر قابل قبول باشد چونکه در هیچ انتخاباتی در کل انتخابات مجالس گذشته (بجز مجلس پنجم ) هیچگاه مشارکت حتی در دورانی که مردم در قهر هم نبودند به این میزان نبوده !

 44. رضا گفت:

  یک سوال:

  تعداد حوزه های رای گیری نسبت به دفعه گذشته چه تغییری کرده؟