سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » درگذشت وحید میرزاده، فعال باسابقه ملی مذهبی...

درگذشت وحید میرزاده، فعال باسابقه ملی مذهبی

چکیده :مرحوم وحید میرزاده از پژوهشگران تاریخ سیاسی معاصر ایران بود. وی بعد از ابتلا به سرطان، و با وجود عمل جراحی ریه و دو دوره شیمی درمانی، جان به جان آفرین تسلیم کرد....


مهندس وحید میرزاده، فعال باسابقه ملی مذهبی در کرمانشاه درگذشت.

به گزارش رسیده به کلمه، مهندس میرزاده از چهره‌های شناخته شده ملی مذهبی در کرمانشاه و از همراهان قدیمی مهندس عزت الله سحابی، دوشنبه شب در بیمارستان لاله تهران درگذشت.

مرحوم وحید میرزاده از پژوهشگران تاریخ سیاسی معاصر ایران بود. وی بعد از ابتلا به سرطان، و با وجود عمل جراحی ریه و دو دوره شیمی درمانی، جان به جان آفرین تسلیم کرد.

مهندس میرزاده از محققانی بود که در خصوص نهضت ملی شدن صنعت نفت پژوهش‌های ارزشمندی در قالب مقاله و کتاب از خود بجای گذاشت.

وی در دوره اصلاحات، از جمله نامزدهای شناخته شده ی نیروهای ملی مذهبی در کرمانشاه بود که ردصلاحیت شد. او همچنین از اعضای فعال شورای هماهنگی اصلاح طلبان کرد بود.

مهندس میرزاده از فعالان انقلاب اسلامی، و ازجمله نزدیکان دکتر حبیب الله پیمان و اعضای اسبق جنبش مسلمانان مبارز در دور نخست فعالیت در ابتدای انقلاب، و دبیر سرویس تاریخ نشریه ایران فردا به مدیرمسئولی مهندس عزت الله سحابی بود.

مرحوم وحید میرزاده فارغ التحصیل مهندسی ساختمان بود. وی پس از مهندس عزت الله سحابی، هاله سحابی و هدی صابر، چهارمین کنشگر ارشد ملی مذهبی است که در سال 1390 فوت می کند.


2 پاسخ به “درگذشت وحید میرزاده، فعال باسابقه ملی مذهبی”

  1. ناشناس گفت:

    خدایش بیا مرزد .ملی مذهبی ها منطقی ترین و با سواد ترین و درست کارترین گروه سیاسی در ایران بوده اند و هستند

  2. ناشناس گفت:

    خدا رحمتشون کنه
    ملی مذهبی ها نجیب ترین و صادق ترین گروه سیاسی در ایرانند .