سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مادر سهام بورقانی: پسرم در تماس با ما گفته بود هرچه روزهای آینده گفتم باور نکنید...
» پروژه چشم روباه یا تبلیغات شیطانی برای انتخابات؟

مادر سهام بورقانی: پسرم در تماس با ما گفته بود هرچه روزهای آینده گفتم باور نکنید

چکیده :همسر مرحوم بورقانی در ادامه افزود: برای ما جالب توجه است که چگونه کسانی که اختلاس های 3000 میلیاردی می کنند در مطبوعات چهره شان پنهان می شود ولی این جوان های پاک، درس خوانده و مظلوم را نشان می دهند. ...


کلمه-زهرا صدر:

مادر سهام الدین بورقانی در واکنش به دروغپردازی های رسانه های صدا و سیما گفت: پسرم همان روزهای اول در تماسی تلفنی گفت که “هر چه روزهای آینده گفتم باور نکنید.”

این تاکید سهام بورقانی در تماسی تلفنی با خانواده نشان از آن دارد که وی تحت فشار شدید نیروهای امنیتی برای اعتراف علیه خود قرار داشته است.

صبح امروز و در ادامه فشارها بر روزنامه نگاران که دامنه ی آن از خبرنگاران حوزه سیاسی فراتر رفته و شامل تمام روزنامه نگاران در کشور شده است، رسانه های وابسته به اقتدار گرایان در گزارشی بدون ارائه حتی یک سند و دلیل، مدعی شدند که کشف کرده اند تعدادی از روزنامه نگاران بازداشت های اخیر در ارتباط با بی بی سی به دنبال ایجاد شبکه های سیستماتیک و پیچیده ای برای آموزش و جذب نخبگان و فعالیت رسانه ای در ادامه آن بوده اند. گزارشی که به نظر می‌سد در آستانه انتخابات کارکرد تبلیغاتی داشته است.

در این گزارش از سهام الدین بورقانی، عکاس و روزنامه نگار و فرزند مرحوم احمد بورقانی، سخنگوی ستاد تبلیغات جنگ و معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نام برده شده است.

فاطمه هادی، مادر سهام الدین بورقانی در گفتگو با کلمه با تاکید بر اینکه سهام هیچ گونه ارتباط سازمانی و یا غیر سازمانی با بی بی سی نداشته است، تصریح کرد: این اتهامات صرفا ساخته و پرداخته ی ذهن های خلاقی است که لازم دارند برای هر چیز در این هفته که به انتخابات منتهی می شود استفاده کنند.

گفته بود که “حرف های من را در روزهای آینده باور نکنید”

همسر مرحوم احمد بورقانی، معاون وزیر ارشاد دولت سیدمحمد خاتمی با اشاره به تماس تلفنی سهام در روزهای ابتدایی بازداشت، گفت: سهام در همان روزهای اول بازداشتش در تماسی کوتاه با خانواده گفت که “حرف های من را در روزهای آینده باور نکنید” و چون تلفن روی بلندگو بود، همه ی اعضای خانواده این جمله پسرم را شنیدند.

به گفته وی، خانواده بورقانی بعد از این تماس تلفنی مطمئن بودند اگر اعتراف یا اقراری از سهام گرفته شود قطعا تحت فشار بوده و اعتباری ندارد.

چندی پیش نیز در خبرها آمده بود در حالی که این روزنامه‌نگار مستقل و سردبیر سابق سایت دیپلماسی ایرانی که هیچ ارتباطی با کارمندان شبکه بی‌بی‌سی نداشته‌است، صرفا به خاطر دوستی سابق با تعدادی از روزنامه‌نگاران همکار در روزنامه‌های داخل کشور که بعدا به خارج مهاجرت کرده اند تحت فشار برای مصاحبه و اعتراف دروغین قرار گرفته است.

بنا بر این گزارش، وی در معرض دروغ‌های مکرر بازجویان قرار داشته است و جز وعده‌های مکرر و عملی‌نشده آزادی، بازجویان وی از جمله به دروغ مدعی شده‌اند که همسر و دیگر دوستانش با شبکه بی‌بی‌سی درباره بازداشت او مصاحبه کرده‌اند.

این ها دروغ های شاخ داری است که به پسر من نمی چسبد

خانم فاطمه هادی خاطرنشان کرد: به خاطر زمانی که در آن هستیم و شرایطی که وجود دارد، ما معتقدیم پروژه ی موسوم به “چشم روباه” صرفا کارکرد انتخاباتی دارد و دلیل دیگری برای خبری که در برخی از سایت ها کار شده وجود ندارد.

وی با خنده از انتشار چنین خبر کذبی تاکید کرد: این ها دروغ های شاخ داری است که به پسر من نمی چسبد. حداقل من سهامم را به خوبی می شناسم و مطمئن هستم که محتوای این گزارش چیزی جز شوخی یا دشمنی نبوده و هیچ کس حتی نویسندگان آن هم آن را باور ندارند و همانطور که گفتم تنها مصرف انتخاباتی برای آن ها دارد و بس.

چهره ی اختلاس کننده های میلیاردی پوشانده می شود اما فرزندان پاک و مظلوم ما…

همسر مرحوم بورقانی در ادامه افزود: برای ما جالب توجه است که چگونه کسانی که اختلاس های 3000 میلیاردی می کنند در مطبوعات چهره شان پنهان می شود ولی این جوان های پاک، درس خوانده و مظلوم را نشان می دهند.

مادر سهام بورقانی، روزنامه نگار دربند دوالف سپاه با بیان اینکه تماس های سهام با خانواده کوتاه و حساب شده است گفت: وقتی از او می پرسیم حالت چطور است می گوید خوبم. اما سکوتی که بارها وسط مکالماتش داشته و به طور کلی از شواهد، کاملا مشخص است که پسرم شرایط روحی مناسبی ندارد.

چگونه می توانند از نفرین های پدر شهید بورقانی، رها شوند

فاطمه هادی با ابراز تاسف از این رفتارها گفت: نمی دانم اینها چگونه می توانند از نفرین های پدر شهید بورقانی، پدربزرگ سهام، رها شوند.

حدود دو هفته پیش پدربزرگ سهام، پدر احمد بورقانی و شهید امیر بورقانی، که برای ملاقات او به زندان اوین رفته بوده‌ بود در میان پله‌های پرتعداد مسیر و تحت تاثیر فشارهای عاطفی ناشی از بازداشت نوه‌اش دچار درد شدید قلب شده و مدتی در بیمارستان بستری شد.

سهام بورقانی اواخر دی ماه سال جاری در حالی به جرم روزنامه نگار بودن به حبس رفت که بسیاری از روزنامه‌نگاران از دوران مدیریت پدر وی به عنوان “بهار مطبوعات” یاد می کنند.

وی پیش از بازداشت در روزنامه های  شرق و اعتماد به کار عکاسی و روزنامه نگاری مشغول بوده است.


13 پاسخ به “مادر سهام بورقانی: پسرم در تماس با ما گفته بود هرچه روزهای آینده گفتم باور نکنید”

 1. ناشناس گفت:

  لعنت خدا بهشون اینا همون مساله اعتراف گیری که که تو دادگاهای نمایشیشون داشتن برای صد پشت همه کافیه واقعا باید خیلی نادون باشه کسی باور کنه

 2. ناشناس گفت:

  اگر هم با بی بی سی همکاری کرده خوب کاری کرده. چطور این بسیجی ها خونه و ماشین و پول و هزار کوفت و زهرمار از دست …. کافر میگرن کسی چیزی نمیگه. هر کسی حتی به اندازه سر سوزن هم دروغهای…. رو افشاگری کنه عامل هوشیاری ملت هست و باید از او تقدیر کرد. این کار با جاسوسی فرق میکنه، مثلا میگن آقای خامنه ای موقع تولد گفته یاعلی!!! حالا هرکی به مردم بگه این حرفها حقه بازیه و دارن بازار گرمی میکنن باید ازش تشکر کرد. امام خمینی و تمام انقلابیون اون زمان هم با رسانه های غربی مصاحبه کردن پس لابد اونا هم جاسوس بودن دیگه. خود این احمدی نژاد کم با رسانه های آمریکایی همکاری و مصاحبه کرد؟ باز انتخابات شد و سپاه شروع کرد به پروژه سازی. بجای اینکه طرحهای زمین مونده نفتی و گازی و … رو که پولش رو از مردم بیچاره سه برابر گرفتن تموم کنن دارن اینجوری بازی در میارن. باز حالا آقای نوری زاد بگه آدمهای خوب هم تو سپاه هستن!!

 3. behzad گفت:

  خدا بهش کمک کنه

 4. احمد گفت:

  هرکس برخلاف اینها دزدی نکند، حرف راست بزند، ازحق طرفداری کند. حقوق مردم را بشناسد. با احترام با مردم رفتار کند. حقایق را بنویسد. چاپلوسی نکند. او می شود بد زیرا رفتار و گفتارش درست خلاف این ناکسان سیاه کردار است. این سهام خان هم یکی از آن جوانهای پاک و بی غل و غش وباسواد است که راه کج نرفته و ازحق همواره دفاع کرده است واز آن پدر نیز غیز ازاین پسر انتظاری نبود. اما سهام جان حتی اگر شده این بار که گرفتار شده ای دروغ هم بگویی بگو، عین خودشان تقیه کن. اگر تنفر نامه قرار است بنویسی مثل خودشان که در زمان شاه نوشتند و بعد باکمال نامردی ادعای رستم صولتی کردند درحالیکه افندی پیزی بودند تو هم بنویس. اینها را کسی داخل آدم نمیداند. بنویس و بیا بیرون سالم و تندرست برای ساختن ایران آباد و آزاد و سکولار که آنرا عده ای افراد متخصص اداره کنند و شایستگی آنان بسته به میزان دانش و تخصص آنان باشداداره خواهند کرد نیازمند افرادی امثال تو هستند. ما ترا سالم و تندرست می خواهیم اگر می گویند حال روز است و تو مبیبی عین قلب آنها سیاه و تاریک و شب است بگو درست است روزاست. با این افراد حقه باز باید مثل خودشان رفتار کرد. اینها لیاقت افراد سالم و درست کار و پدر مادر داری مثل ترا ندارد. پیروز باشی.

 5. آمنه گفت:

  اندکی صبرسحر نزدیک است……….مهم نیست این دروغگویان رسانه غیر ملی چی میگن مهم اینه که مردم در مورد این بزرگمردان چه قضاوتی می کنند………خدا پشت و پناه خودشون و خانواده بزرگوارشون باشه………..

 6. ناشناس گفت:

  عزیز جان کلا ما هرچه حضرات بفرمایند باور نمیکنیم ضمن اینکه اصلا تلوزیون ایران را نگاه نمیکنیم ولی مطمئن باش حرفهای حضرات را باور نداریم

 7. سهام الدین گفت:

  مادر من. اگر چهره ش رو نشون میدن برای اینکه که باعث افتخاره و مردم باید قهرمانانشون رو بشناسن.

 8. روشن گفت:

  اخه مگه امام تمام مصاحبه هاش بابی بی سی نبودپس امام هم بله؟خانم ماهمه باورداریم که پسرشمابی گناه

 9. ناشناس گفت:

  مردم کمترين اعتمادي به رسانه غير ملي ندارند و تمام گفته هاي آن را برعکس تفسير مي کنند تا واقعيت را دريابند.

 10. فرهاد گفت:

  مادرم اگر لایق می دانی ما را جای پسرت بدان .

 11. علی گفت:

  درود بیکران بر جوانان مظلوم وطن که در بند ستمگران هستند

 12. ناشناس گفت:

  مظلومیت مضاعف این عزیزان در این برهه این است که نه به میکرفون دشمن خارجی ونه میکرفونهای داخلی میتوانند اعتماد کنند چون هر کدام انها مطالب روز را به نفع خود تعبیر وتفسیر میکنند. انهامانند مولایشان علی(ع) اعظم درد های درونی خود را به دلیل همین مشکل بزرگ چون خوار در چشم واستخوان در گلو به چاه سیاه چاله های زندان وا گویه میکنند.وزمانی نه چندان دور انعکاس ان همه گوشها را پر خواهد کرد.

 13. ناشناس گفت:

  من رای نمی دهم