سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اخراج 30 کارگر از شرکت پیمانکار دانشگاه آزاد لارستان...

اخراج 30 کارگر از شرکت پیمانکار دانشگاه آزاد لارستان

چکیده :مسئله امنیت شغلی از معضلاتی است که گریبانگیر اکثر اقشار کارگری است چرا که هیچ ارگانی حافظ منافع کارگران نیست در صورتی که آسیب پذیر ترین قشر در جامعه از لحاظ امنیت شغلی قشر کارگران هستند. ...


جمعي از كارگران يك شركت پيمانكاري وابسته به دانشگاه آزاد لارستان با ارسال نامه‌اي به خبرگزاري ايلنا از اخراج 30 كارگر بخش‌هاي خدماتي و تاسيساتي به دليل انحلال اين شركت پيمانكاري خبر دادند.

به گزارش ايلنا در نامه اين كارگران آمده است که این کارگران در مشاغل خدماتی و تاسیساتی دانشگاه آزاد لارستان بمدت 10 الی 15 سال سابقه فعالیت دارند و به دليل عدم پرداخت 3 ماه حق بيمه به تامين اجتماعي توسط مسئولین این واحد خصوصی، بیمه بيكاري نیز به این عده از کارگران اخراجی تعلق نمی‌گیرد.

در ادامه اين نامه تصريح شده است: این واحد خصوصی منحل شده به بهانه نداشتن بودجه مکفی از پرداخت حق سنوات این کارگران معذور است و با شکایت این کارگران اخراج شده به مراجع قانونی و حل اختلاف رای پرداخت حق و حقوق به این کارگران صادر شده که متاسفانه مسئولین این واحد خصوصی از پرداخت آن طفره می‌روند.

اين كارگران معترض افزودند: در گذشته نیز تعداد 12 نفر از سوی مسئولین این واحد خصوصی اخراج شده بودند.

خبر گزاري كار جهت پي گيري ادعاي اخراج اين كارگران، طي تماسي با يكي از فعالان كارگري شهرستان لارستان صحت مطالب ارائه شده را جويا شد .

محمد حسن قوامي با تاييد ادعاي كارگران اخراجي اظهار داشت: متاسفانه مسئله امنیت شغلی از معضلاتی است که گریبانگیر اکثر اقشار کارگری است چرا که هیچ ارگانی حافظ منافع کارگران نیست در صورتی که آسیب پذیر ترین قشر در جامعه از لحاظ امنیت شغلی قشر کارگران هستند.

او با اشاره به اینکه تغییر سیاست کاری و یا تغییر خط مشی یک اداره یا ارگان باعث می‌شود اولین گروه و یا قشری که آسیب می‌بینند کارگران باشند، در خاتمه خواستار شد: مسئولین چاره ای در خصوص مسائل امنیت شغلی این نوع کارگران بیاندیشند و در ارتباط با بازگشت به کار و دریافت حق و حقوق این کارگران اخراج شده اقدامات لازم را بعمل آورند.

فعالان حقوق بشر  در سال گذشته گزارش داد: بیش از نیم میلیون بیکار در کشور ثبت شده است که دست کم ۱۰% ایشان از کار اخراج و یا با تعدیل نیرو مواجه شده و ۹۰% نیز به دلیل تعطیلی کارخانه و یا نبود کار در بیکاری بسر می‌برند. و در این میان بیش از ۱۵ هزار کارگر نیز از حق بیمه درمانی محروم هستند.


یک پاسخ به “اخراج 30 کارگر از شرکت پیمانکار دانشگاه آزاد لارستان”

  1. maryam گفت:

    وقتی آدم این مطالب را می خواند به جز اینکه ناراحت بشه و به حال خودش و مردم کشور قصه بخورد کاری نمی تواند بکند فشار ها بر روی مردم از همه لحاظ اینقدر زیاد شده که دیگر کسی جرات حرف زدن ندارد واقعا چه باید کرد؟ و چه آینده ای در انتظار مردم ایران هست؟