سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تهدید به بازداشت دختران میرحسین، ممنوعیت تدریس برای یکی از فرزندان...
» افزایش فشارها بر خانواده میرحسین و رهنورد

تهدید به بازداشت دختران میرحسین، ممنوعیت تدریس برای یکی از فرزندان

چکیده :ماموران امنیتی که پیش از این بارها دختران میرحسین موسوی را تهدیدهای کاری و جانی کرده بودند این بار تماس گرفته و تهدید نموده اندکه آنها را بازداشت و به زندان یا مکانی منتقل خواهند کرد که هیچ کس از آن خبردار نشود. همچنین یکی از دختران میرحسین از ادامه فعالیت در دانشگاه بازداشته شد...


در آستانه یکمین سال از زندان خانگی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد و بلافاصله پس از انتشار نامه مشترک فرزندان میر حسین و کروبی، دختران میرحسین  موسوی از سوی زندانبانان تهدید به بازداشت شدند و یکی از دختران آنان از تدریس در دانشگاه منع شد.

به گزارش کلمه، ماموران امنیتی که پیش از این بارها دختران میرحسین موسوی را تهدیدهای کاری و جانی کرده بودند این بار تماس گرفته و تهدید نموده اندکه آنها را بازداشت و به زندان یا مکانی منتقل خواهند کرد که هیچ کس از آن خبردار نشود. همچنین یکی از دختران میرحسین از ادامه فعالیت در دانشگاه بازداشته شد.

برای این ممانعت از تدریس دختر میرحسین تا کنون هیچ گونه توضیحی داده نشده و مرجع دستور  به ممانعت نیز مشخص نیست و علیرغم  پیگیری ها کسی حاضر به  قبول مسوولیت نشده است. دختر میر حسین در رشته هنر در دانشگاه الزهرا تدریس می کند. این ممانعت بدون ارائه دستور کتبی و تنها با حذف از سیستم اینترنتی آموزشی و به صورت غیر مکتوب بوده است.

طی یک سال گذشته نه تنها  همراهان جنبش سبز در حصر و زندان بوده اند بلکه خانواده آنان نیز بشدت تحت انواع فشارهای مرئی و نامرئی قرار گرفته اند. دامنه این فشارها از دستگیری پی درپی اعضای خانواده ، بازجوییهای مکرر ، دخالت در مراسم و روال عادی زندگی ، تهدیدهای جانی یا شغلی تا ممنوع الخروجی و یا ممانعت از فعالیتهای مرسوم کاری بوده است.

سال گذشته میر حسین موسوی و مهدی کروبی در حمایت از قیام های مردم منطقه درخواست مجوز یک راهپیمایی کردند که نه تنها به این درخواست پاسخ داده نشد بلکه این دو همراه جنبش سبز به طور غیرقانونی در خانه های خود زندانی شدند.

طی یک سال گذشته موسوی و کروبی و رهنورد از حداقل حقوق زندانی نیز برخوردار نبوده و خانواده آنان از امکان تماس تلفنی و ملاقات دیداری ،وسایل ارتباطی محروم هستند آنها از سایر حقوق زندانیان نیز چنانکه بارها گفته شده بی بهره بوده اند. دور نگهداشتن آنها از چشم های ناظر از یک سو و بی خبر نگهداشتن آنها از مسائلی که در خانواده می گذرد ارائه اخبار دروغ و در مورد اخیر حتی جلوگیری از شرکت در ختم اقوام نزدیک بخشی از این موارد بوده است.

دستگیری آنان، ابهام در محل نگهداری و سلامت دارویی، امکان سناریو های خطرناکی که جان آنها را نشانه رفته است را  دامن میزند.

اگرچه در اصل این دستگیری غیرقانونی همچون سایر دستگیری های گسترده از سال 88 تاکنون ، که تنها به دلیل تعهد و مسئولیت فعالین سبز اندیش نسبت به مسائل کشور صورت گرفته از هر نظر قابل سوال است، اما مساله عجیب تر و بی سابقه تر اینکه دامنه آن به اعضای خانواده سرایت کرده و سطح یک درگیری نا عادلانه سیاسی را به مسائل خانوادگی نزدیک کرده است که با توجه به تاکید مدام آنان بر ایستادگی و مقاومت بر عهد خود با مردم و همچنین عزم خانواده ها بر همگامی با عزیزانشان بر حق جویی ،جز تلاش برای ایجاد التهاب های موقتی سود و بهره دیگری ندارد.

 

درخواست فرزندان موسوی و کروبی از مردم در آستانه ۲۵ بهمن: پژواک صدای حق خواهی ما باشید

 


46 پاسخ به “تهدید به بازداشت دختران میرحسین، ممنوعیت تدریس برای یکی از فرزندان”

 1. ناشناس گفت:

  اين كارها نشاندهنده هيمنه پوشالي ديكتاتور و حاميان اوست.
  يا حسين مير حسين

 2. سمیه گفت:

  معلوم نیست اینا تا کجا می خوان پیش برن. این مملکت همه مردن اخه که اینجوری ظلم می شه به مردم. به خودشون هم رحم نمی کنن. اینا که دیگه از خودتون هستند که

 3. جنبش سبز گفت:

  سایت کلمه، ما بازدیدکنندگان نزدیک به هزار بار بیم این روزها و این ناجوانمردی ها را داده بودیم. کافی است دست از شرک ولایت فقیه بردارید و خواهان اسقاط این نظام شوید. نخستین قدم این است که نظر هیچکس را سانسور نکنید.

 4. احمد گفت:

  اینها یادگاران عزیزان ماهستند. ازقرار شما از اعمال گذشته خود عبرت نگرفته اید هرقدر اینان را آزار دهید و اذیت کنید باور کنید محبوبیت آنان بیشتر و بیشتر می شود. شما با این کارهایتان اخبار مربوطز به آنان را تبدیل به خبر روز می کنید و همه نشریات این خبرها را به سرتاسر جهان منتشر می کنند. تصور می کنید درطول نخست وزیری موسوی یا بیست سالی که کناره نشسته و به کاردلخواهش هنر وحمایت از هنر مشغول بود کسی اصلا میدانست او جند فرزند دارد؟ اما به محض آنکه انگشت روی موسوی گذاشتید بلافاصله دختران او چهره کردند و مردم مهر آنان را به دل گرفت. وقتی بین ملت و حاکمیت جدایی بیفتد وملت در صدد مقابله با حاکمیت برآید هرکاری رژیم بکند، ملت برای نشان دادن میزان نفرت خود و دهن کجی با رژیم با آنان مقابله می کند. دشمن حاکمیت میشود دوست ملت. این چینین حاکمیتی می تواند در عرض یک هفته یکی از منفورترین افراد را تبدیل به بت مردم کند. پس بهتر است با این دختران ما کاری نداشته باشید و تا موسوی تبدیل به مصدق دیگری نشده است او را و کروبی را و همسرانشان را آزاد کنید.

 5. سبزین ها گفت:

  لعنت بهشون .یک روزی از حضور درخلقت منع میشن اونروز کسی به دادشون نمی رسه

 6. علی از کرمانشاه گفت:

  خدا لعنتشون کنه

 7. علی گفت:

  حکومت مدعی عدل علی…پس کو دین و مذهب‌تان!!

 8. havadar گفت:

  آزادی نزدیک است.
  این بار نوبت ایرن است که از دست دیکتاتوری رهایی یابد
  یاحسین میرحسین

 9. ناشناس گفت:

  25 بهمن درخیابان انقلاب

 10. ناشناس گفت:

  خدا از سرشان نگذرد تن شا الله

 11. مادر سبز گفت:

  با این تهدیده ها و فشارها تنها اراده ی مردم را در به ثمر رسیدن اهداف جنبش بیشتر می کنند. صبر هم حدی دارد !!!!!!!!!!!! لا تسلط علینا من لا یرحمنا.

 12. ناشناس گفت:

  اینها چیزی به نام شرف هم دارند؟

 13. ناشناس گفت:

  بی حیایی تا به کجا!

 14. سبز گفت:

  بی غیرت شده ایم . 25 بهمن باید بیاییم

 15. فرشید فاریابی گفت:

  اُف بر غیرت و همت نداشته ی ما !

 16. ناشناس گفت:

  مرگ بر دیکتاتور چه شاه باشه چه دکتر

 17. عیسی گفت:

  این عزیزان که در بند ظالمین میباشند ، از مدت ها قبل از زندانی کردنشان تبدیل به اسطوره های تاریخ ما شده اند و آقایان اقتدار گرا و دیکتاتور منش خود نیز میدانند که برای “حسینی” شدن و با نام نیک به تاریخ وارد شدن ،کافی است که راه حق را انتخواب کنند.حال با این اعمالی که فقط از یزیدیان بر می آمد و می آید میتوانند چهره زشت دیکتاتور را زشت تر کرده و لعنت و کفر بیشتری را نسیب خود کنند.فقط به یاد بیاورند که همان کسانی (ارازل و اوباش ) که هلهله کنان و زنده باد گویان مجیز فرعون های زمانه از جمله قذافی را میگفتند ,ایشان را با چاقویی روانه آن دنیا کردند که این لمپن بازی ها و اعمال زشت فقط از این “رویش ” های جدید بر میاید .
  درود بر زندانیان سیاسی -عقیدتی و با صبر و استقامت به امید روز های سبز در پیش

 18. علی گفت:

  چهل سال عمر خود را برای این نظام گذاشتم و هر گز فکر نمی کردم که عملکرد دوستان قدیمی سپاه شهوت قدرت را تا به اینجا برسانند که تمام یاران امام را چنین در بند نمایند البته همه میدانیم امثال سردار جزایری حتی یک روز هم به جبهه نرفتند و امروز با برخوردهایی که با نیروهای اصیل انقلاب می شود یک در هزار آن در زمان مبارزه با شاه بر ما نرفت روحانیت ما بد امتحانی را پس داد برخی در سکوت و برخی در رکاب ستمگر تاریخ صدر اسلام در حال تکرار است

 19. ناشناس گفت:

  ظهور فاشیسم درمرحله پسا مدرنبسم و پیدایش عصر
  دایناسور ها

 20. سعید گفت:

  حقا انقلاب 57 تنها یک دور باطل بوده. دوباره برگشتیم جای اول البته با دادن هزینه هایی که شاید اگر انقلاب نمی کردیم نمی دادیم مثل جنگ و… تغییرات شکلی بوده نه محتوایی. لفظ ساواک تبدیل شده به اطلاعات. ولی یک تغییر محتوایی داشتیم “استبداد” تبدیل به “استبداد دینی” شده به قول مادربزرگ مرحومم: “یکی ما دوتا شد”!

 21. حجت گفت:

  ای بابا این ها خودشون هم میدونن دیگه نفس های آخرشونه. 25 بهمن جوابشونو میدیم.

 22. ناشناس گفت:

  و قتی محکم پاسخ بدیم از این تهدیدها دیگه نمیکنند

 23. ناشناس گفت:

  یعنی 25 بهمن این بی معرفتی ما مردم تموم می شه یا نه خدایا

 24. ناشناس گفت:

  خاك تو سرشون زورشون به 2 تا زن بي دفاع رسوندن اونوقت دم از دين اسلام ميزنند متاسفم براي همه ايرانياي آزاده كه اين قدر زجر ميكشن.زنده باد مير حسين

 25. علي گفت:

  من خودم 25ميام كاري به كسي ندارم جون نميخوام فرداشرمنده بجه هام بشم ديكه ازكروني وظلم خسته شدم

 26. ٢۵ بهمن گفت:

  دست در دست هم ۲۵ بهمن در برابر دیکتاتور و حاکمان شکنجه‌گر, تروريست, آدم‌کش, غارتگر, سرکوبگر خواهیم ایستاد, ما پیروزیم….

 27. محمود حمیدزاده گفت:

  باسلام اگر این حرفها جدی باشد وانجام گیرد اقای موسوی باید غسل کند وضو بگیرد وتوبه کند که ازحامیان دولتهای قبلی یوده کمتر نظامی در دنیای کنونی وجود دارد که فرزندان یک نفر متهم را بتهمت دفاع ازوالدین ازاربرسانند یاپدری را برای حمایت درخواست رهایی فرزند توقیف کنند

 28. همیشه سبز گفت:

  25 بهمن روزسبز

 29. HAMED گفت:

  هموطن عزیز !

  به هر وسیله ممکن حتی با یک جمله ی مفید و مختصر مانند «۲۵ بهمن در راهپیمایی سکوت شرکت کنیم » از طریق دیوار نویسی ٫ نوشتن بر روی اسکناس ٫ نوشتن بر روی قطعات کوچک کاغذ به شکل دستنویس و یا چاپی «تراکت» و هم چنین ابتکارات دیگری از قبیل تلفن ٫ پیامک ٫ و امثال آن با رعایت نکات ایمنی, شرکت در راهپیمایی سکوت را به اطلاع عموم هموطنان در سراسر کشور برسانیم.

 30. امیدوار گفت:

  حالا که برای شهرهای دیگه مکان مشخص نمی شه حداقل زمان مشخص کنید خودمون جاش رو پیدا می کنیم

 31. یک جانباز از مالزی گفت:

  ای مردم …. این است حکومت علوی…………..

 32. reza گفت:

  فريادتارهائي

 33. ناشناس گفت:

  با این رفتارها نشان می دهند که همچنان از میر حسین و طرفدارانشان می ترسند .
  یا حسین میر حسین

 34. green گفت:

  yahosein mir hosein

 35. ناشناس گفت:

  شب 25 بهمن الله اکبر فردا راهپبما ی جواب اینها است

 36. ساشا گفت:

  میر حسین در قلب ماست دکتر رهنورد هم نماد زینب گونه میباشد صبح صادق نزدیک است دختران مهندس موسوی هم نماد شکیبایی عزت عفاف و یگانگی می باشند خدا همراهتان است ای بزرگواران

 37. محمود گفت:

  جهت اطلاع شما خارج نشین ها
  ماشاالله!! صدای الله اکبر چقدر بلند شد …ماشا الله ….اینجا حوالی تیراژه اشرفی اصفهانی شب 22 بهمن 90

 38. سحر گفت:

  کاشکی دم خانه میر حسین همه جمع می شدند تا مردم ازادش می کردند

 39. زهرا گفت:

  به ناموس مردم هم رحم نمی کنندو دم از امام زمان می زنندو الله اکبر سر می دهند.

 40. جانم فدای رهبرم گفت:

  ان شا الله که امام حسین (ع)بزنه تو کمر میر حسینتون

 41. علیمحمد گفت:

  جناب محمود خان داخل نشین!

  اولا بسیاری از خارج نشین‌ها نه از بابت انقلاب و جمهوری اسلامی بلکه به خاطر وحشیگری‌های اصول گرایان محترم رفته اند در غربت. الاایحال حد اقل در روز قیامت از این بابت سر بلندند که هم دست ساندیس خوران آدم کش نیستند.

  ثانیا شما که داخل نشینی چرا در ۲۲ خرداد ۸۸ به تقلب راضی‌ شدی؟

  ثالثاً علیرغم اقدامات لشگر سایبری جان بر کف آغاتون (با غین) مردم داخل کشور هم به راحتی‌ به کلمه دسترسی‌ دارند.

 42. احمد پیچاقچی باشو گفت:

  خاک کاهو بر سر حاکمیتی که حتی از دختران و خواهر زاده موسوی هم می ترسد. موسوی یک پخ که بکند، ارتش سایبری و مایبری و اینا همه فراری می شوند. آخه اینم رژیمه واقعا!؟ نه حالا خودمونیم

 43. حانباز گفت:

  ما با شماییم وخدا با ما وپیروزی ازانمان خواهد بود زیرا رنگین کمان ازآن کسانی است که تا آخر زیر باران می مانند

 44. ناشناس گفت:

  آهای که از امام حسین یاری گرفتی.امام مظلوم حامی مظلومه نه …..

 45. ناشناس گفت:

  یه کاری نکنیم که ماننده قوم سرگردان دشت کربلا تا آخر عمر حسرت بخوریم. و خاک بر سر بریزیم که چرا یارانمان را تنها گذاشتیم. از غیرت سوریها عبرت بگیریم. من که می آیم جانم فدای شرافت، انسانیت و یک لبخند رضایت هموطن. سرخوردگی کافیست!!!!!!!!!!!!

 46. ناشناس گفت:

  25 بهمن روز از خود گذشتن
  ای کاش من هم می توانستم از بوشهر بیایم و با شما در این جشن بزرگ شرکت کنم