سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انتقال ابوالفضل قدیانی به سی سی یو...

انتقال ابوالفضل قدیانی به سی سی یو

چکیده :این زندانی سیاسی که بیماری قلبی مبتلاست طی روزهای گذشته در وضعیت جسمی نامناسبی بود و مسئولان زندان از ارائه خدمات پزشکی به وی خودداری می کردند. ...


ابوالفضل قدیانی بعلت وخامت حال جسمی به بخش سی سی یو بیمارستان مدرس منتقل شد.

به گزارش کلمه، این زندانی سیاسی که بیماری قلبی مبتلاست طی روزهای گذشته در وضعیت جسمی نامناسبی بود و مسئولان زندان از ارائه خدمات پزشکی به وی خودداری می کردند.

قدیانی ۶۳ ساله در حال حاضر با ناراحتی قلبی، بیماری حاد پرکاری تیرویید، پروستات و چندین بیماری دیگر دست و پنجه نرم می کند. وی اخیرا علاوه بر مشکلات قلبی با کاهش شدید وزن نیز رو به رو بوده است.

چندی پیش،  ابوالفضل قدیانی برای چندمین بار به شعبه ۴ بازپرسی دادسرای اوین احضار شد تا در مورد نامه اخیرش مبنی بر تحریم انتخابات غیرقانونی مجلس و مسئولیت رهبری در وضعیت موجود کشور پاسخگو باشد.

این سومین پرونده ابوالفضل قدیانی است و به رغم اتمام محکومیت یکساله دادگاه اول او که آذرماه ۹۰ به اتمام رسید همچنان در زندان به سر میبرد.

کمی قبل از پایان محکومیت یکساله این زندانی سیاسی به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب احضار شد تا به اتهام توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام تحت محاکمه قرار گیرد. دادگاهی که قدیانی در آن حاضر نشد، چراکه به گفته وی دادگاه های انقلاب بدون هیت منصفه و بصورت غیر علنی برگزار میشود و فاقد وجاهت قانونی و مشروعیت است.

انتقال قدیانی از زندان به شعبه چهارم بازپرسی موجب حیرت بازپرس شعبه چهار شد چرا که معتقد بود به لحاظ قانونی اکنون نباید وی در زندان باشد و حکم شعبه ۱۵ مبنی بر ۳ سال حبس هنوز توسط دادگاه تجدید نظر تایید نشده است.

ابوالفضل قدیانی، یکی از مسن ترین زندانیان سیاسی در بند ۳۵۰ اوین در اخرین نامه تحلیلی خود، انتخابات مجلس نهم را نامشروع خوانده و آنرا تحریم کرده بود.

پس از انتشار نامه فشارها بر این زندانی سیاسی قبل و بعد از انقلاب شدت گرفت.


4 پاسخ به “انتقال ابوالفضل قدیانی به سی سی یو”

 1. سبز گفت:

  25 بهمن نبايد منتظر باشيم كه ديگران به خيابان بروند بايد همه باهم در راهپيمايي سكوت شركت كنيم تا قوت قلبي هم به زندانيان سرفراز سبز باشيم.

 2. ناشناس گفت:

  کو مرد!

 3. koosha گفت:

  تظاهرات ۲۵ بهمن باید به سمت خانه میر حسین و کروبی باشد در جهت رفع حصر از ایشان. تظاهرات باید هدفدار باشد، نه اینکه بگوییم، مردم ساعت ۴-۷ بیایید در خیابان راه بروید!!!!

  کوشا

 4. احمد گفت:

  لعنت خدا و یکصد وبیست وچهارهزار پیامبرانش بر کسانی که مردم را زنده و سرحال به زندانها می برند و بلایی سرشان می آورند که یا جنازه آنها را بیرون می آورند یا مستقیما آنها را میفرستند به سی سی یو. آخر اینهم شد مملکت آنهم مملکت اسلامی. یعنی این حکومت عدل علی هم که چهارده سال پزش را به ما میدادید و حسرت آنرا می خورید یک چیزی تو همین مایه ها بوده است. آدم خجالت میکشد که در جایی بگوید منهم از این مملکت خرابشده با این سیستم حکومتی اش هستم. مگر در تمام دنیا کشوری را سراغ دارید که مخالف رژیم و دولت و حاکمیت درآن نباشد و یا باشد و با آنها اینگونه رفتار کنند. مگر شما خودتان آن زمانها که حکومت آن دوره را داشتیم با آن موافق بودید؟ انصاف و مروت که ندارید آیا با شما و خواهر و برادر و فرزندان شما هم همین کارهایی را می کردند که شما با اینها می کنید. تازه آنها مسلمان مسلمان هم به قول شما نبودند اما شما ادعا می کنید حکومت علی را پیاده کرده اید و نایب امام زمان هستید و نایب پیامبر و نماینده خدا در روی زمین. شما ها که نایب باشید وای از حکومت خود امام زمان. آقایان نکنید این کارها را شما خودتان که آبرو ندارید آبروی دین اسلام را هم والله بردید. بخود نیست که مردم اینگونه وحشت زده از اسلام میزنند بیرون.