سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » یک کارشناس اقتصادی: دولت از بخش توليد غافل شده است...

یک کارشناس اقتصادی: دولت از بخش توليد غافل شده است

چکیده :این کارشناس اقتصادی پرداخت یارانه به خانوارها را موجب تزریق نقدینگی به جامعه اعلام کرد و گفت: دولت نمی تواند با پرداخت یارانه ها کسی را از زیر نرخ خط فقر خارج کند....


یک کارشناس اقتصادی اعلام کرد: در پی افزایش نرخ سود بانکی تعداد زیادی از کارگران کشور در آستانه اخراج قرار مي‌گيرند.

کمال اطهاری در گفتگو با ایلنا، با انتقاد از سیاست اخیر بانک مرکزی در زمینه افزایش نرخ سود یاد آور شد: با اجرای این سیاست و حرکت نقدینگی به سمت بانک ها بخش مولد اقتصاد به دلیل کمبود نقدینگی دچار بحران های عمده ای خواهد شد.

او یاد آور شد: بانک مرکزی برای خروج از بروز بحران در بازار سکه و ارز با افزایش نرخ سپرده ها از بازار تولید غافل شد.

اطهاری خواستار افزایش سیاست های حمایتی دولت از واحدهای تولیدی کشور شد و گفت: با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها بخش زیادی از واحدهای تولیدی کشور با بحران در زمینه تامین نقدینگی مواجه شده‌اند.

این کارشناس اقتصادی، با بیان این که 30 درصد از واحدهای تولیدی کشور ورشکسته هستند افزود: همچنین 50 درصد از بنگاه‌های اقتصادی ایران در حالت نیمه تعطیل قرار دارند.

او افزایش بی رویه نرخ تورم را موجب افزایش نرخ خط فقر اعلام کرد و گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته در کشور نرخ خط فقر در کلان شهرها ما بین 800 تا 900 هزار تومان برآورد شده است. این در حالیست که بیش از نیمی از کارگران کشور زیر 500 هزار تومان دستمزد در ماه دریافت می‌کنند.

این کارشناس اقتصادی پرداخت یارانه به خانوارها را موجب تزریق نقدینگی به جامعه اعلام کرد و گفت: دولت نمی تواند با پرداخت یارانه ها کسی را از زیر نرخ خط فقر خارج کند.


یک پاسخ به “یک کارشناس اقتصادی: دولت از بخش توليد غافل شده است”

  1. رضا گفت:

    کدام تولید چین وترکیه و کره و هند وعمارات .. دارندبرای ما تولید می کنند کشور وابسته به وابسته های قدرت های بزرگ شده است .پس بهتر همان که پول های سر گردان به بانکها بر گردند تا مشکلاتی برای مردم متوسط و پائین درست نکنند