سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رهبر كره‌شمالي هم زندانيان را عفو می کند، غیر از زندانیان سیاسی...

رهبر كره‌شمالي هم زندانيان را عفو می کند، غیر از زندانیان سیاسی

چکیده :هنوز مشخص نيست كه آيا هزاران تن از زندانيان سياسي در كره‌شمالي نيز مشمول اين عفو مي‌شوند يا خير. ...


كره‌شمالي اعلام كرد كه از چهارشنبه روند عفو تعداد نامشخصي از زندانيان اين كشور را آغاز مي‌كند.

به گزارش ايلنا به نقل از پايگاه خبري بلومبرگ، مقام‌هاي كره‌شمالي قرار است به مناسبت هفتادمين سالگرد تولد «كيم جونگ ايل» رهبر تازه درگذشته اين كشور در ماه فوريه، تعدادي از زندانيان را عفو كنند.

بنا بر اين گزارش، شماري ديگري از زندانيان نيز در ماه آوريل به مناسبت صدمين سالگرد تولد «كيم ايل سونگ» بنيانگذار كره‌شمالي و پدر كيم جونگ ايل آزاد خواهند شد.

سالروز تولد كيم ايل سونگ در تاريخ 15 ماه آوريل كه به عنوان «روز خورشيد» در كره‌شمالي شناخته مي‌شود، يكي از مهمترين روزها در تقويم اين كشور است.

خبرگزاري مركزي كره‌شمالي پيش از اين اعلام كرده بود كه روند عفو محكومان كه با حكم پارلمان و موافقت «كيم جونگ اون» رهبر جديد اين كشور صورت مي‌گيرد، اول ماه فوريه آغاز خواهد شد.

هنوز مشخص نيست كه آيا هزاران تن از زندانيان سياسي در كره‌شمالي نيز مشمول اين عفو مي‌شوند يا خير.

صدمين سالگرد تولد وي كه تقريبا با هفتادمين سالگرد تولد كيم جونگ ايل در شانزهم ماه فوريه هم‌زمان شده است، احتمالا با تلاش‌هاي مضاعفي از جانب مقام‌هاي اين كشور براي برگزاري مراسم يادبود همراه خواهد بود.


2 پاسخ به “رهبر كره‌شمالي هم زندانيان را عفو می کند، غیر از زندانیان سیاسی”

  1. احمد گفت:

    ای بدبخت بیچاره تو عده ای لات و چاقو کش و اوباش و دزد و کلاهبردار را از زندانها آزادی می کنی، آنوقت آن عده ای که گل سرسبد جامعه هستند و طبقه روشنفکر و تحصیل کرده و فهمیده جامعه را تشکیل می دهند به واسطه اختلاف سلیقه سیاسی باتو، یا با پدر و پدربزرگ بدو بدرت در زندان باقی میگذاری. اگر تو به کاری که می کنی مطمئنی و میدانی که کار درست داری میکنی چه وحشتی از مخالف سیاسی داری ای بدبخت ترسوی بدون اعتماد به نفس. ما دهه ها پیش نخست وزیری دارشتیم بسیار محبوب به نام دکتر مصدق که به رئیس شهربانی خود نامه نوشت و گفت هرکسی به من ناسزا داد، اسائه ادب کرد مبادا به این بهانه ها او را آزار دهید یا زندانی کنید. هرکس به من هردشنامی داد آزاد است و شما حق ندارید او را دستگیر و زندانی کنید. نام این نخست وزیر همواره با احترام یاد می شود البته نه به سبب این خصیصه بسیار انسانی اش به واسطه بسیاری از امتیازاتی که داشت و اولین آنها میهن پرست بود به حق مردم احترام می گذاشت. آدم بسیار مودب و مبادی آدابی بود. با دشمنانش بهتر از دوستانش رفتار می کرد و نام آنان را با عناوین رسمی آنها برزبان می راند. از حق دفاع می کرد و با ظالم و دزد وپست فترت ها تا آخرین نفر مبارزه می کرد و ازحقوق دیگران هم دفاع می کرد. آیا تو و بابای تو پدربزرگت هم اینگونه بوده اید؟ امروز ممکن است مردم به واسطه ترس و وحشت از آمرین سر بیار تو حرفی نزنند و حتی تعریفت هم بکنند اما فردا که هوا پس شد یا گوربه گور شدی همه به تو و اطرافیان تف و لعنت نثار خواهند کرد که اینگونه نا عادلانه و با ظلم و ستم با مردم خود که باید نوکر آنها بودی رفتاریدی ای بدبخت بیچاره . مقصودم رهبر کره شمالی و پدر بدبخت تر از خودش و پدر بزرگش است که آدم های انسان نما اما بد تر از حیوان بودند. لطفا پس از تایید سربازان ارتش سایبری بفرمایید انتشار دهند. ناسزا و نصیحت به رهبران کشورهای دیگر که انشاء الله مشمول سانسور نمی شود؟ می شود؟

  2. ناشناس گفت:

    درست مانند ما هستند .شاید ما و شاید انها از هم داریم کوپی میگیریم .یکی به نام خدا و دین مانند اقای خامنه ای این کارها را می کند و یکی به نام بی خدائی و ضد دین .هردو دوروی یک سکه هستند