سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامزدهای انتخاباتی ما در حبس هستند...
» روز دوم؛ بهاره هدایت، جواد امام، مصطفی نیلی و محمدجواد مظفر

نامزدهای انتخاباتی ما در حبس هستند

چکیده :22 خرداد به پای صندوق های رای رفتیم، پر از شور و شعور خواستیم که سرنوشت خود را رقم بزنیم و چه باشکوه بود آن روزها که اوج شکوفایی یک ملت بود و چه باشکوه بود آن گام های آرام به سوی دموکراسی. اما متاسفانه این گام ها، این شعف و شعور تبدیل شد به سرکوب و خشم و خون و باتوم و میله های زندان....


کلمه- گروه اجتماعی:

یارانمان در بند هستند، گفتیم در انتخابات این دوره مجلس شرکت نمی کنیم، برخلاف همیشه که در انتخابات شرکت می کردیم، ستاد تشکیل می دادیم، پرشور در خیابان ها حضور به هم می رساندیم و مردم را ترغیب می کردیم به مشارکت در تعیین سرنوشت خود اما این بار سکوت می کنیم. 22 خرداد به پای صندوق های رای رفتیم، پر از شور و شعور خواستیم که سرنوشت خود را رقم بزنیم و چه باشکوه بود آن روزها که اوج شکوفایی یک ملت بود و چه باشکوه بود آن گام های آرام به سوی دموکراسی. اما متاسفانه این گام ها، این شعف و شعور تبدیل شد به سرکوب و خشم و خون و باتوم و میله های زندان.

جوانان ستادهای انتخاباتی راهی زندان ها شدند و فعالین سیاسی که سال ها در راه انقلاب و نظام زحمت کشیده بودند فردای انتخابات یک به یک بازداشت شدند. اینک چطور می توان در انتخابات شرکت کرد وقتی که:

بهاره هدایت متولد سال ۱۳۶۰ فعال دانشجویی و جنبش زنان، عضو شورای مرکزی و سخنگوی دفتر تحکیم وحدت است

وی همچنین از فعالان کمپین یک میلیون امضا برای تغییر قوانین زن‌ستیز است و تاکنون چندین‌بار بازداشت شده است. وی در ۲۲ خرداد سال ۱۳۸۵، ۱۸ تیر ماه ۱۳۸۶، ۲۳ تیر ماه ۱۳۸۷ و ۱ فروردین ماه ۱۳۸۸ به خاطر فعالیت‌هایشی بازداشت و مدتی را در زندان سپری کرده است. وی دارای لیسانس بازرگانی از دانشگاه علوم اقتصادی تهران است.

بهاره هدایت در دی ماه ۱۳۸۸به دليل اتفاقات پس از انتخابات بازداشت شد و به بند 209 زندان اوين منتقل شد و به نه سال نيم زندان محكوم شد وي هم اكنون محروم از مرخصي و در بند زنان زندان اوين به سر مي برد.

جواد امام مسئول ستاد ماطق تهران مهندس موسوي، عضو سازمان مجاهدين انقلااب اسلامي معاون وزیر نيرو و از رزمندگان جنگ تحميلي است

در خرداد ماه سال 1388 بازداشت شد و به بند 209 زندان اوين منتقل شد و در دادگاه به يكسال حبس تعزيري محكوم شد.

جواد امام هم اكنون در بند 350 زندان اوين به سر مي برد . و محكوميت وي در اواسط بهمن ماه به اتمام مي رسد اما گويا نيروهاي امنيتي در تدارك محكوميتي جديد براي وي هستند، قبل از او ابوالفضل قدياني از ديگر اعضاي سازمان مجاهدين انقلاب هم پس از پايان دوره محكوميت به سه سال ديگر حبس محكوم گرديد.

مصطفی نیلی فعال سابق دانشجویی دانشگاه بین المللی قزوین است

وی در تاریخ پنجم دی ماه ۱۳۸۸ (در حوادث تاسوعا و عاشوراي سال 88) بازداشت و به سلول‌های انفرادی زندان اوین منتقل شد. وی مدت ۴۰ روز را در بازداشت به سر برد و سپس با قید وثیقه از زندان آزاد شد.

وی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به سه سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد. او در حال حاضر در بند ۳۵۰ زندان اوین بدون مرخصی دوران محکومیت خود را سپری می‌کند.

محمد جواد مظفر، نایب رئیس انجمن دفاع از حقوق زندانیان و عضو شورای مرکزی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات و رئیس هیأت مدیره انتشارات کویر است

مظفر نویسندۀ کتاب‌های اولین رئیس جمهور، لبخندستیزان و طنز ماجراهای محلۀ ما است و در سال ۸۸ جایزه نفر اول جشنواره طنز را به خود اختصاص داده است.

محمدجواد مظفر پس از حوادث عاشورای سال ۸۸ بازداشت و به سلول های انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل شدو در دادگاه به يكسال حبس تعزيري محكوم شد.

وي هم اكنون در بند 350 زندان اوين در حال سپري كردن دوران محكوميت خود مي باشد.

روز اول؛ افشین اسانلو، حمیدرضا ایزدبار، علی پور سلیمان و محمدحسین خوربک


2 پاسخ به “نامزدهای انتخاباتی ما در حبس هستند”

  1. javidname گفت:

    ma be mazluman o darbandane zendane ewin rai midahim

  2. ناظر گفت:

    خون جوانانی که بر زمین ریخته شده چی؟ اونهایی که شکنجه شدند چی؟ضرر و زیان مادی و معنوی مردم ایران چی؟؟؟؟؟ رهبران دربند

    جنبش چی؟؟؟ توهین به شعور ملت چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ طلب ما بیشتر از اینهاست.