سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نامزدهای انتخاباتی ما در حبس هستند...
» روز اول؛ افشین اسانلو، حمیدرضا ایزدبار، علی پور سلیمان و محمدحسین خوربک

نامزدهای انتخاباتی ما در حبس هستند

چکیده :اینک در حالیکه هنوز پرونده انتخابات 88 باز است و هنوز به هیچ یک از سوالات مردم پاسخ داده نشده و فعالین انتخاباتی، مطبوعاتی و سیاسی زندان هستند و دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری مهندس میر حسین موسوی و شیخ مهدی کروبی در زندان خانگی به سر می برند، انتخابات دیگر می خواهد برگزار شود و جالب آنکه این انتخابات را نیز متخلفین و متقلبینی می خواهند برگزار کنند که انتخابات پیشین را به خاک و خون کشیدند و خود عامل تقلب و تخلف بودند. ...


کلمه-گروه اجتماعی:

انتخابات 88 سرآغاز فصل جدیدی از تاریخ سیاسی کشور بود. انتخاباتی که میرفت به یکی از پرشورترین صحنه های سیاسی کشور تبدیل شود به تشکیل جریان و اجرای تقلبی تبدیل شد که تاریخی سیاه از استبداد و دیکتاتوری را در کشور رقم زد.

فعالان انتخاباتی از پیر و جوان، دانشجو و کارگر، عضو احزاب سیاسی و …یک به یک راهی زندان شدند و نتیحه تمامی فداکاری ها و تلاش ها برای حاکم شدن دموکراسی و تحقق شعارهای انقلاب حکم های 5 ساله و ده ساله و…شد و جوانانی که چشم به آسمان دوختند و دیگر به خانه بازنگشتند و مردمی که پاسخ به شعار “رای من کجاست” شان شد گلوله و باتوم و بازداشت و تحقیر و توهین.

اینک در حالیکه هنوز پرونده انتخابات 88 باز است و هنوز به هیچ یک از سوالات مردم پاسخ داده نشده و فعالین انتخاباتی، مطبوعاتی و سیاسی زندان هستند و دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری مهندس میر حسین موسوی و شیخ مهدی کروبی در زندان خانگی به سر می برند، انتخابات دیگر می خواهد برگزار شود و جالب آنکه این انتخابات را نیز متخلفین و متقلبینی می خواهند برگزار کنند که انتخابات پیشین را به خاک و خون کشیدند و خود عامل تقلب و تخلف بودند.

اما ما فراموش نمی کنیم که دوستان و همراهانمان برای چه بیش از دو سال است در زندان به سر می برند و چرا خانواده های بسیاری سیاه پوش شده اند:

افشین اسانلو، فعال کارگری از یک سال پیش و به دنبال بازداشت در ترمینال اتوبوس رانی جنوب، در زندان اوین به سر می برد

اسانلو، ۴ ماه را دربند ٢٠٩ زندان اوین و یک ماه را نیز دربازداشتگاه اطلاعات کرج بوده است و فشارهای وارده در زندان موجب بروز مشکلات جسمی برای وی شده است.

ضربات متعدد کابل بر بدن اسانلو باعث پارگی درکف پا و ایجاد غده درکتف او شده است. این فعال کارگری ازسوی قاضی صلواتی به ۵سال حبس تعزیری به اتهام اجتماع و تبانی محکوم شد و دادگاه تجدید نظر استان تهران نیز این حکم را تایید کرد. وي برادر منصور اسانلو از كه وي نيز به خاطر فعاليت صنفي اتوبوسراني مدتها در زندان بوده است.

افشين اسانلو در حاضر در بند 350 زندان اوين دوران محكوميت خود را سپري مي كند.

حمیدرضا ایزدیار اولین‌بار در روز ۲۲بهمن ماه سال ۸۹ بازداشت شد و بعد از یک ماه با قید وثیقه تا برگزاری دادگاه آزاد شد

ایزدیار در ۱۸ تیرماه سال ۱۳۹۰ به پنج سال حبس تعزیری به اتهام اجتماع و تبانی و توهین به رهبری از سوی دادگاه انقلاب محکوم شد. این حکم با بخششی که در عید فطر صورت گرفته به دو سال و نیم زندان کاهش پیدا کرد.

ایزدیار هم اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین دوران محکومیت خود را سپری مي كند.

علی پور‌سلیمان عضو شورای مرکزی سازمان معلمان و دارای فوق لیسانس مدیریت آموزشی است

این معلم زندانی ۲۳ اسفند سال ۸۵ نیز به همراه اعضای تشکل‌های صنفی معلمان و پس از شرکت در تجمعات اعتراضی معلمان در مقابل مجلس بازداشت و به این خاطر به یک سال حبس تعلیقی و تبعید از محل خدمت اصلی‌اش محکوم شد.

علی پور‌سلیمان در تاریخ ۱۲ خرداد ماه سال ۱۳۹۰ بازداشت و به بند ۲ الف زندان اوین و سلول انفرادی منتقل شد. پورسلیمان صبح روز ۱۲ خرداد در حالی که از کوه پیمایی در کوه‌های کلک‌چال تهران به منزلش بر می‌گشت، توسط نیروهای لباس شخصی محاصره و پس از ضرب و شتم، بازداشت شد؛ به طوری که هنوز آثار ضرب و شتم بر بدن این زندانی مشهود است. این معلم زندانی بعد از دو هفته بازجویی به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.

و در دادگاه به يك سال حبس تعزيري محوم گرديد و در حال حاضر دوران محكوميت خود را سپري مي كند.

محمد حسین خوربک عضو کمیته دانشجویی جبهه مشارکت ایران و دبیر کمیته اطلاع‌ رسانی جبهه مشارکت است

وي به شركت در مراسم دعاي كميل كه در به منظور آزادي شهاب طباطبايي در منزل وي برگزار شده بود بازداشت شد و به بند 209 زندان اوين منتقل شد.

او در دادگاه به يكسال حبس تعزيري محكوم گرديد و هم اكنون در بند 350 زندان اوين در حال سپري كردن دوران محكوميت خود مي باشد.

محمدحسین خوربک به تازگی پدر شده است و تنها توانست ده روز در کنار فرزندش طعم پدر شدن را بچشد.


8 پاسخ به “نامزدهای انتخاباتی ما در حبس هستند”

 1. رضا گفت:

  آقای اعلمی که باور دارن اینا هوس بازن!!!

 2. سبز سبز گفت:

  اندکی صبر سحر نزدیک است

 3. ناشناس گفت:

  12اسفند در خانه خواهیم ماند

 4. محمذ گفت:

  ما تا ازادی مبارزان جنبش سبز و رهبران جنبش سبز در هیج انتخاباتی شرکت نمی کنیم و به دیگران هم می گوئیم شرکت نکنند

 5. یار دبستانی گفت:

  بگذر این روزگار تلخ تر از زهر بار دگر روزگار چون شکر آید

 6. khan گفت:

  به خدا قسم اگر موسوی را در دست راستم و کروبی را در دست چپم بگذارند در این انتخابات شرکت نخواهم کرد………

 7. ناشناس گفت:

  آفرین به سایت کلمه.
  زندانیان سیاسی را فراموش نکنیم.
  آنها استوار ایستاده اند و هزینه اعتراضات ناتمام مانده بعد از انتخابات ۸۸ را به تنهایی می پردازند.
  ما چه هزینه ای حاضریم بپردازیم؟‌

 8. ناشناس گفت:

  بسیار ایده خوبی است.
  می توان این پوستر ها را به عنوان پوستر تبلیغاتی در ایام انتخابات پخش کرد.