سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بازداشت سعید مدنی، فاطمه خردمند و احسان هوشمند / انتقال محمدامین هادوی به اوین...

بازداشت سعید مدنی، فاطمه خردمند و احسان هوشمند / انتقال محمدامین هادوی به اوین

چکیده :سرویس سیاسی کلمه: به دنبال موج جدید بازداشتها و در حالی که طی دو روز گذشته احسان هوشمند و فاطمه خردمند نیز بازداشت شده اند، سعید مدنی، عضو شورای فعالان ملی مذهبی ‌شنبه شب نبر پس از دستگیری به اوین برده شد. ...


به دنبال موج جدید بازداشتها و در حالی که طی دو روز گذشته احسان هوشمند و فاطمه خردمند نیز بازداشت شده اند، سعید مدنی، عضو شورای فعالان ملی مذهبی ‌شنبه شب نبر پس از دستگیری به اوین برده شد.

خبر دیگری از تهران حاکی است که محمد امین هادوی، وی در تاریخ ١۰ دی ماه ١٣٩۰ خود را به اجرای احکام زندان اوین معرفی و به بند ٣٥۰ منتقل شد.

محمدامین هادوی فرماندهی جنگهای نامنظم تحت امر شهید دکتر مصطفی چمران در فتح سوسنگرد و عضویت در اتاق بازرگانی تهران را در پرونده خود دارد.

از سوی دیگر، سعید مدنی و همسرش در خیابان بازداشت شده و نیروهای امنیتی با مراجعه و بازرسی منزل شخصی و محل کار، کیس و هارد کامپیوتر مدنی و فرزندانش و تعدادی از کتاب ها و فیش های تحقیقی وی را با خود می برند.

این در حالی است که فاطمه خردمند روزنامه‌نگار و همسر مسعود لواسانی زندانی سیاسی که یک فرزند سه ساله دارد نیز روز گذشته پس از مراجعه ماموران امنیتی او را بازداشت کردند.

به نظر می رسد که این بازداشت بدلیل رفت و آمد این همسر زندانی تازه آزاد شده با خانواده زندانیان سیاسی باشد.

همچنین بر اساس گزارش دیگری، احسان هوشمند، روزنامه نگار و پژوهشگر مطالعات قومی، نیز بدنبال مراجعه شش مأمور به اسم مأمور مبارزه با مواد مخدر به منزل شخصی وی در تهران، دستگیر شده است.

در همین حال روز گذشته وزیر اطلاعات با اعلام خبر دستگیری تعدادی که به ادعای وی “دنبال اجرای طرح‌‌ها و برنامه‌های آمریکا در روند انتخابات مجلس نهم از طریق شبکه‌های مجازی و اجتماعی بودند”، گفت: دستگیرشدگان از طریق فضای مجازی با خارج از کشور ارتباطاتی داشتند که پس از کامل شدن اطلاعات در خصوص اقدامات‌شان آنها را دستگیر کردیم.

بنظر می رسد که این دستگیری ها در راستای انتخابات مجلس نهم باشد.

اصلاح طلبان در این انتخابات نامزدی ندارند و زمینه را برای شرکت در این انتخابات مهیا نمی دانند.

آزادی زندانیان سیاسی، رفع حصر از رهبران جنبش سبز و آزادی فعالیت احزاب و گروهها و رسانه های مستقل کف خواسته های اصلاح طلبان برای شرکت در انتخابات مجلس است.


2 پاسخ به “بازداشت سعید مدنی، فاطمه خردمند و احسان هوشمند / انتقال محمدامین هادوی به اوین”

  1. میرحسین گفت:

    آزادی زندانیان سیاسی، رفع حصر از رهبران جنبش سبز و آزادی فعالیت احزاب و گروهها و رسانه های مستقل کف خواسته های اصلاح طلبان برای شرکت در انتخابات مجلس است؟ به جای «است» دیگر باید نوشت: «بود». دلتان خوش است، اسامی نمایندگان درباری به تایید آقا رسیده است و خلاص.

  2. عبید سن خوزانی گفت:

    من پیشنهاد می کنم هرچه آدم درست وحسابی و عاقل و باسواد و چیز فهم که سرش به تنش می ارزد بگیرید و زندانی کنیدو این مملکت را بدهید دست یک عده ای که هرچه شما گفتید بع بع کنان سرشان را پایین بیندازند و آنوقت اسم آنرا هم بگذارید مملکت یک دست. آقاجان شا چرا این اندازه بی تحمل و بی ظرفیت شده اید. مملکته خوب یک عده ای از سیاست های شما خوششان نمی آید، پاره ای از کارها و حرفهای شما اصلا ایراد دارد، اشتباه و نادرست است طرف برمیدارد در نشریه می نویسد یا درمصاحبه ای با رسانه این اشتباهات را بیان می کند، شما باید این بابا را بگیرید و زندانی کنید. مثلا همین آقای مدنی من بارها پای مصاحبه های او با رادیوها به ویژه رادیو فرانسه نشسته ام و بادقت گوش کرده ام. واقعا آدم معقول و چیز فهمی است یعنی حتی تحمل اورا هم ندارید. دیگر کسی ماند که شما او را دشمن فرض نکنید و بازداشت و زندانی اش نکنید. آقا این زندانها را خالی کنید بگذارید مردم به کارو زندگی و تحصیل خود بپردازند. بالاخره مملکت است با هزاران سلیقه و عقیده همه که نباید هرچه شما گفتید و شما کردید حتما موافق باشند. دست بردارید از این تنگ نظری ها والله آخر و عاقبت خوبی برای خود شما ها ندارد. روزی انگشتان خود را به چشمانتان فرو خواهید کرد و اشک حسرت و پشیمانی خواهید ریخت که دیگر کارها از دستتان خارج شده و به قول قدیمی ها پشیمانی دیگر سودی ندارد. هرچه زودتر به فکر بهبود اوضاع باشید تا سررشته کار ازدستتان در نرفته است. اما گفتن. بعدا گله نکنید که تو نگفتی