سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مجاهدین انقلاب اسلامی: گزارش امنیتی کمیسیون اصل نود نشانگر ماهیت و کارکرد مجلس آتی...

مجاهدین انقلاب اسلامی: گزارش امنیتی کمیسیون اصل نود نشانگر ماهیت و کارکرد مجلس آتی است

چکیده :این گزارش چیزی جز تکرار محتوای ادعانامه قاضی مرتضوی مشهور و دادستان در دادگاه‌های نمایشی و رسوای شهریورماه سال ۸۸ و نیز تکرار تحلیل‌ها و اظهارات امثال سردار مشفق و بازجوهای اوین نبود. بازتکرار این ادعاهای مضحک تحت عنوان گزارش کمیسیون اصل ۹۰ پس از گذشت دو سال و نیم و همزمان با دومین سالگرد جنایات عاشورای ۸۸ حاکی از عمق ترس و وحشت استبداد طلبان حاکم از جنبش سبز ملت ایران است. یقیناً اگر حاکمیت آن چنان که تظاهر می‌کند، نهم دی را نقطه پایان جنبش سبز می‌دانست و ترس و واهمه‌ای از قدرت سبزها نداشت، نیازی به تکرارچنین بازیگری‌های سخیف و مضحکی آنهم در صحن مجلس احساس نمی‌کرد....


سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران با صدور بیانیه ای در پاسخ به گزارش کمیسیون نود مجلس آورده است: تقارن قرائت این گزارش با ایام ثبت نام نامزدهای انتخابات دور نهم مجلس، به نحوی نمادین از ماهیت و کارکرد مجلس آینده حکایت دارد.

در بخشی از این بیانیه با انتقاد از اتهام به فرزندان انقلاب اسلامی آمده است: تهی‌مایگان راهیافته به مجلس درحالی شریف‌ترین و صدیق ترین چهره‌های این ملت را مورد اتهام قرار می‌دهند که در برابر غارت بیت المال و رسوایی اختلاس‌های بی سابقه در تاریخ این کشور، نه به انگیزه دفاع از منافع ملت که برای حفظ آبروی خود هم که شده حتی جرئت انجام یک استیضاح واقعی و برکناری یک وزیر را نداشتند! آن‌ها حتی اجازه ندارند از رئیس دولت در باره هزینه میلیاردها دلار درآمد نفت حساب کشی کنند؟ و سئوال کنند که بخشی از این درآمد ملی در حساب‌های شخصی این و آن چه می‌کند؟

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی تصریح دارد: این گزارش چیزی جز تکرار محتوای ادعانامه قاضی مرتضوی مشهور و دادستان در دادگاه‌های نمایشی و رسوای شهریورماه سال ۸۸ و نیز تکرار تحلیل‌ها و اظهارات امثال سردار مشفق  و بازجوهای اوین نبود. بازتکرار این ادعاهای مضحک تحت عنوان گزارش کمیسیون اصل ۹۰ پس از گذشت دو سال و نیم و همزمان با دومین سالگرد جنایات عاشورای ۸۸ حاکی از عمق ترس و وحشت استبداد طلبان حاکم از جنبش سبز ملت ایران است. یقیناً اگر حاکمیت آن چنان که تظاهر می‌کند، نهم دی را نقطه پایان جنبش سبز می‌دانست و ترس و واهمه‌ای از قدرت سبزها نداشت، نیازی به تکرارچنین بازیگری‌های سخیف و مضحکی آنهم در صحن مجلس احساس نمی‌کرد.

گفتنی است چندی پیش با خواندن گزارشی در مجلس  هشتم پیرامون وقایع پس از انتخابات و به خصوص حوادث روز عاشورای 88، رهبران در حبس جنبش سبز ، خاتمی و اصلاح طلبان را مورد اتهامات بی اساس و هجمه های تبلیغاتی ناصواب قراردادند.

این گزارش مورد انتقاد تعدادی از نمایندگان مجلس نیز قرار گرفت و گفته شد که قرائت آن در صحن مجلس بدون اطلاع سایر نمانیدگان بوده است.
به گزارش سایت امروز، متن کامل پاسخ سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی به این گزارش شرح زیر است:

اخیرا صحن علنی مجلس فرمایشی هشتم شاهد قرائت گزارشی سراپا کذب و وارونه از فاجعه سرکوب و کشتار مردم بیگناه در عاشورای سال ۸۸ بود. در این گزارش ضمن وارونه نمایی کودتای انتخاباتی سال ۸۸ و توجیه جنایاتی که پس از آن با منتقدان و معترضان به نتیجه اعلامی انتخابات صورت‌گرفت، شریف‌ترین و محترم‌ترین چهره‌ها و شخصیت‌های کشورآماج انواع و اقسام اتهامات قرار گرفتنند.اگر چه قرائت گزارش مذکور در سالگرد جنایات روز عاشورای 88 و همزمان با برنامه تبلیغاتی گسترده‌ای که حاکمیت استبدادی به این مناسبت تدارک دیده است، ماهیت تبلیغاتی و ادعاهای سخیف مندرج در آن را روشن و ما را از پاسخگویی مفصل بدان بی‌نیاز می‌سازد، اما فرصت را مغتنم دانسته نکاتی چند را به عرض ملت شریف و آگاه ایران می‌رسانیم :

۱- این گزارش که به اعتراف سردارقرائت کننده آن با عجله و برای ایام سالگرد عاشورای ۸۸ و به منظور همراهی با تبلیغات جاری تهیه شده بود، به روشنی از دغدغه‌ها و موضوع اهتمام راهیافتگان مجلس هشتم حکایت دارد. اصول ‌گرایانی که با شعار رفع مشکلات اقتصادی و رنج های معیشتی مردم، خود را به ملت تحمیل کردند، در ماه‌های پایانی فعالیت مجلس و درحالی که تهدید‌های خارجی هر روز شدیدتر می‌شود و گرانی و تورم کمر ملت را خم کرده، فساد اداری و مالی ارکان حکومت را فراگرفته و فروپاشی اقتصاد کشور را می‌توان در نرخ بیکاری و تورم بالا و رشد فزاینده قیمت طلا و ارز مشاهده کرد، تمام هم و غمشان مجیز‌گویی و خوش‌رقصی برای قدرت و حاکمیت شده است تا شاید در شبه انتخابات نمایشی آینده انگشت حمایت مبارک را بر سر خود ببینند و باردیگر به غصب کرسی های مجلس دست یابند.

۲- تهی‌مایگان راهیافته به مجلس درحالی شریف‌ترین و صدیق ترین چهره‌های این ملت را مورد اتهام قرار می‌دهند که در برابر غارت بیت المال و رسوایی اختلاس‌های بی سابقه در تاریخ این کشور، نه به انگیزه دفاع از منافع ملت که برای حفظ آبروی خود هم که شده حتی جرئت انجام یک استیضاح واقعی و برکناری یک وزیر را نداشتند! آن‌ها حتی اجازه ندارند از رئیس دولت در باره هزینه میلیاردها دلار درآمد نفت حساب کشی کنند؟ و سئوال کنند که بخشی از این درآمد ملی در حساب‌های شخصی این و آن چه می‌کند؟

۳- این گزارش چیزی جز تکرار محتوای ادعانامه قاضی مرتضوی مشهور و دادستان در دادگاه‌های نمایشی و رسوای شهریورماه سال ۸۸ و نیز تکرار تحلیل‌ها و اظهارات امثال سردار مشفق و بازجوهای اوین نبود. بازتکرار این ادعاهای مضحک تحت عنوان گزارش کمیسیون اصل ۹۰ پس از گذشت دو سال و نیم و همزمان با دومین سالگرد جنایات عاشورای ۸۸ حاکی از عمق ترس و وحشت استبداد طلبان حاکم از جنبش سبز ملت ایران است. یقیناً اگر حاکمیت آن چنان که تظاهر می‌کند، نهم دی را نقطه پایان جنبش سبز می‌دانست و ترس و واهمه‌ای از قدرت سبزها نداشت، نیازی به تکرارچنین بازیگری‌های سخیف و مضحکی آنهم در صحن مجلس احساس نمی‌کرد. آنان تصور می‌کنند اگر راهپیمایی سه میلیونی ملت در ۲۵ خرداد را توطئه دشمن و تظاهرات دولتی نهم دی را یادآور حماسه صدر اسلام و روزهای انقلاب بخوانند، و با تکرار ادعاها و تحلیلهای محافل نظامی و امنیتی مخالفان خود را وابسته به بیگانه معرفی‌کنند، واقعیت تغییر کرده و احساس آرامش خواهند کرد، درحالی که این گونه اظهارات و اقدامات تنها بر شدت خشم ملت خواهد افزود و فضای نارضایتی و مخالفت را در کشور تند‌تر خواهد کرد. افزایش کیفی و کمی انتقادات و نامه‌های صریحی که این روزها شاهد آن هستیم به روشنی بیانگر این حقیقت است که آن تبلیغات و توپ و تشرها و تهدیدها و اعمال فشارها نه تنها موجب ترس و سکوت معترضان نشده است بلکه برعکس اولاً مخالفان را در ابراز مخالفت و اعتراض خود مصرتر و مصمم‌تر کرده، و ثانیاً سطح اعتراضات را ارتقاء بخشیده است. مسئول این روند به سوی نقطه بی‌بازگشت البته حاکمان بی‌تدبیر و مغروری هستند که بیش و پیش از هر کس خود فریب تبلیغات خویش را می‌خورند.

۴- قرائت این گزارش در شرایطی که کشور از هر سو درمحاصره بحران‌های سخت گرفتار است، خود بهترین گواه بر این حقیقت است که راهیافتگان چنین مجلسی نه غم ملت دارند و نه درد کشور. تمام دغدغه آنان به گفته رئیس مجلس تنها این است که مبادا قانونی تصویب کنند که مورد رضایت رهبری نباشد. از مجلسی که آقای جنتی نمایندگانش را تعیین می کند بیش از این انتظار نمی رود که به جای این که صدای ملت و مدافع حقوق ازدست رفته آنان و قربانیان کهریزک و زندانیان سیاسی بی‌گناه و خانواده‌های مظلوم و داغدیده باشد، صدای امثال قاضی مرتضوی ها و قاضی صلواتی‌ها و سربازجویان و شکنجه گران و نظامیانی نظیر سردار مشفق است. ما به این اینان نصیحت می‌کنیم توجه داشته باشند رفتار امروز ایشان در حافظه تاریخی ملت ثبت می شود و دیر یازود زمان رسیدگی به حساب شما وایشان فرا خواهد رسید. آینده از آن مردم ایران است بنابراین سرنوشت خود را با قاضی مرتضوی‌ها و شکنجه‌گران پیوند نزنید.

۵- تقارن قرائت این گزارش با ایام ثبت نام نامزدهای انتخابات دور نهم مجلس، به نحوی نمادین از ماهیت و کارکرد مجلس آینده حکایت دارد. مجلس هشتم در حالی شکل گرفت که هنوز کودتای انتخاباتی سال ۸۸ رخ نداده بود، هنوز زندان‌ها از فعالان سیاسی و مطبوعاتی و حقوق بشری پر نشده بود، هنوز علیه معترضان و منتقدان، خشونت عریان به کار گرفته نشده بود، هنوز حکومت نظامی غیر رسمی بر کشور حاکم نشده بود، و استبداد هنوز جای پای خود را محکم نکرده بود، با این همه، چنان که مشاهده می‌کنیم، تحت سیطره استبداد ناگزیر است اینچنین منافع قدرت را بر مصالح ملت ترجیح دهد و برای سرکوب مطالبات به حق ملت دست افشانی کند و مجیز قدرت را بگوید. بنابراین تکلیف مجلسی که قرار است در پی شبه انتخابات رسوا و در شرایط اختناق سیاسی، در غیاب احزاب و تشکل‌های سیاسی مستقل و مردمی و حصر و حبس محبوب‌ترین چهره‌های ملی شکل بگیرد از هم اکنون روشن است. از این رو شرکت در این شبه انتخابات نمایشی خیانت به آرمانهای اصیل انقلاب اسلامی و حق تعیین سرنوشت ملت بدست خویش و بی اعتنایی به حقوق تضییع شده شهروندان ایرانی است

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران (شاخه خارج از کشور)
۱7/۱۰/۱۳۹۰


6 پاسخ به “مجاهدین انقلاب اسلامی: گزارش امنیتی کمیسیون اصل نود نشانگر ماهیت و کارکرد مجلس آتی است”

 1. sadegh گفت:

  بيانيه مجاهدين انقلاب اسلامي پاسخ دندان شكني به ارباب زور و شكنجه است

 2. سبز باران گفت:

  گزارش امنیتی کمیسیون اصل نود نشانگر ماهیت و کارکرد مجلس آتی است.
  بهترین تفسیر ممکن از گزارش کمیسیون اصل 90 همین جمله است.

 3. علی گفت:

  ولایت نوکر میخواد این قدرت چی هست که سبب کوری تا این حد میشه مجلس ولایت هم بخودش میره لطفن سانسور نفرمایید

 4. ناشناس گفت:

  نوشته ای برای آقای خامنه ای داشتم که در صورت صلاحدید در اینجا یا جای دیگر منعکس کنید:

  *************

  و اذا جاءک المنافقون قالو نشهد انک لرسول الله (منافقون 63/1): ” وقتی منافقین به تو میرسند میگویند شهادت میدهیم تو پیامبر خدائی ! “. و چند آیه بعد: هم العدو فاحذروهم (منافقون 63/4) ” اینان دشمن اند. پس بپرهیزیشان”.

  آقای خامنه ای – چنین بر میاید که در منطق قرآنی نشانه بارز منافق آن است که وی از شما “تعریف و تمجید” میکند – طبق دستور قرآنی از این گونه افراد – حتی اگر خود را شایسته آن تعاریف میدانید – باید همانند ” دشمن ” پرهیز کنید. تا چه برسد به کسانی که خود بهتر میدانید که چاپلوسی شان از حد و مرز گذشته و به دست و پای شما نیز میافتند. همین ها که برای رهبری کشور بعد از شما ” خیز ” برداشته اند.

  قدر مسلم آنکه منتقد شما با شما دوروئی نمیکند ! چرا قدر منتقدین (ولو غیر منصف) خود را نمیدانید؟

  و اما بزرگترین نقدی که بنده به شما دارم این است که به جای افراد متخصص و کاردان و به روز کسانی اطراف شما را از شش جهت گرفته اند که در رفتار چاپلوسانه و غیر دوستانه و غیر حرفه ای آنها شکی نیست. و این نیست مگر اینکه خود به آنان میدان کار و فعالیت اجتماعی داده اید. به مرور زمان به همان نسبت که دامنه نفوذ منافقین چرب زبان فزونی یافت از دامنه تاثیر گزاری افراد صدیق و کاردان در حوزه اداره امور کشور کاسته شد. آنچه امروز شاهد آنیم حاصل به بار نشستن تخم چاپلوسی است که بعد از چند دهه بالاخره میوه نامبارک خود را داده است. من تا به امروز ندیده و نشنیده ام که شما به طور علنی دستور برخورد با افراد خاطی را داده باشید. چرا منافقی را که گفت شما ” علی گویان ” به دنیا آمده اید خلع لباس نمیکنید و به جای او فرد دیگری را – که به جرم انتقاد از رفتار حکومت شما در زندان تنگ و انفرادی با درد مفاصل و بتن سرد دست به گریبان است – نمیگذارید؟! راستی بین احمدی نژاد و آقای مهندس موسوی کدامیک کاردان تر و کدامیک به دوروئی نزدیکترند؟ شما خود را به کدامیک “نزدیکتر” میبینید؟!

  نه حق آنقدر کوچک است که ما تمامی آنرا تصاحب کرده باشید و نه ما آنقدر بزرگیم که چیزی از حق به دیگران نرسیده باشد.

  برای جبران مافات فرهنگ ترتیب اثر دادن به نقد مسئولانه در کشور را پایه گزاری کنید – که توشه ای بهتر از این برای دنیا و آخرت خود ندارید. برای نقد حقیقی نیاز به امنیت واقعی است که آن هم بدون آزادی واقعی فراهم شدنی نیست. ملت ایران را آزاد کنید و “انقلاب را به هدف خود رهبری کنید”. تاریخ پیامبران و محمد شاهد (ص) چشم به راه اقدام شماست آقای خامنه ای. مسئولیت بزرگی بر دوش دارید. تردید و دو دلی به خود راه ندهید که خاک پاشیدن به دهان چاپلوس شیرین زبان فرهنگ نگار ماست.

 5. ناشناس گفت:

  چون احمدی نژاد به رهبر نزدیگتر است پس هیکس حق ندارد او را باز خواست کند دست مجاهدین درد نکند عالی بود

 6. ناشناس گفت:

  آقا سید علی نقدی به خودشون نمی بینن چون اگه در نقد رو باز کنن کنترلش سخته شایدم نشه مجلس خبرگان 99 درصد از فضایل اشون گفته یک درصد هم به مردم اعلام می کردن که حمایت ایشون از احمدی نژاد اشتباه محض بود. تبریک زود هنگام امیرالمومنین خامنهای به احمدی نژاد با عجله بود و عجله کار شیطونه! و خیلی چیزای دیگه اون که خبرگان بود این شده مجلس خفتگان شده به ریاست آلت الله العظمی مهدوی کنی. دیگه از مجلسیای بیچاره و تو سری خور چه انتظاری دارید؟؟!!