سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » وخامت وضعیت جسمی مسعود باستانی/ ضرب و شتم مهدی محمودیان در بند سپاه...

وخامت وضعیت جسمی مسعود باستانی/ ضرب و شتم مهدی محمودیان در بند سپاه

چکیده :مسعود باستانی از تاریخ ۱۴ تیر ماه ۱۳۸۸ بازداشت و به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی برای ایجاد اغتشاش به شش سال زندان محکوم شده است. وی تا بهمن ماه ۱۳۸۸ در زندان اوین به سر می‌برد، اما در تاریخ پنجم بهمن ماه ۱۳۸۸ در اقدامی خلاف قانون و بر خلاف اصل تفکیک و طبقه‌بندی زندانیان از زندان اوین به زندان رجایی‌شهر که محل نگهداری مجرمین خطرناک است، منتقل و در این زندان نگهداری شد....


خبرهای رسیده حکایت از ضرب و شتم شدید مهدی محمودیان در بند دوالف سپاه پاسداران و وخامت وضعیت جسمانی مسعود باستانی دارد.

به گزارش خبرنگار کلمه، این دو روزنامه نگار زندانی که بعد از انتخابات سال 88 زندانی شده و اکنون در زندان رجایی شهر به سر می برند هر یک با وضعیت دشواری در روزهای اخیر مواجه شده اند.

طبق گزارش رسیده به کلمه هفته گذشته مهدي محموديان، روزنامه نگار را بازجویان سپاه به دلایل نامشخص و در حالی که مشغول گذراندن حکم شش سال زندانش است به بند دو الف که متعلق به سپاه پاسداران است منتقل كردند.

این در حالی است که در تمام راه انتقال این فعال اجتماعی از کرج تا زندان اوين ماموران او را به شدت مورد ضرب شتم قرار دادند. همچنين دربند دو الف هم این ضرب و شتم با باتوم ادامه یافت و محمودیان ضمن بازجویی مجدد مدام با کلمات رکیک بازجوها مواجه بود که او را به خاطر نگارش نامه هایی از زندان تهدیدمی کردند. شدت ضرب و شتم ها تا حدي بوده كه گفته می شود مهدی محموديان بي‌هوش شده و بازجویان مجبور شده‌انداو را به بهداری زندان منتقل کرده و دستگاه اكسيژن به او وصل كنند.

مهدی محمودیان چندی پیش به دلیل مشکلات قلبی در بیمارستان بستری بود و مسوولان زندان خود می دانند که او وضعیت جسمانی نامناسبی دارد. همچنین بازجویی یک زندانی که در حال گذراندن حکم زندانش است غیر قانونی است.

مهدی محمودیان، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر، در تاریخ ٢۶ شهریور ٨٨، در جریان اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری، بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

این مسئول ستاد اطلاع رسانیِ جبهه مشارکت، در دوران زندانش نامه ای را خطاب به رهبری منتشر کرد که در آن پرده از وضعیت بسیار نامناسب زندان رجایی شهر بر می داشت.

وضعیت وخیم جسمانی مسعود باستانی ، روزنامه نگار زندانی

با وجود وضعیت نامناسب جسمی مسعود باستانی در زندان، مسوولان زندان رجایی‌شهر و دستگاه قضایی از اعزام وی به بیمارستان خودداری می‌کنند.

مسعود باستانی روزنامه‌نگار منتقد دولت، که دوران محکومیت شش سال زندان خود را در زندان رجایی‌شهر کرج سپری می‌کند از سردردهای شدید و مداوم در زندان رنج می‌برد و این وضعیت سبب شده که چندین بار وی دچار لمسی بدن شده و به بهداری زندان منتقل شود.

بنابه گفته پزشکان پزشکی قانونی که به زندان آمده و وی را مورد معاینه قرار داده‌اند، این روزنامه‌نگار باید در اسرع وقت به بیمارستان برای معاینه و سی.تی.اسکن و درمان اعزام شود.

باستاني پیش از این نیز مشكلات گوارشي و دندان درد داشت و در هفته‌هاي اخير سردردهاي شديد و لمس شدن يك طرف بدنش، به اين مشكلات اضافه و موجب بیماری شدید او در زندان شده است.

با این وجود مسوولان زندان رجایی‌شهر و دادستان تهران از اعزام وی به بیمارستانی خارج از زندان خودداری کرده‌اند. بر اساس این گزارش، وضعیت بد مسعود باستانی در زندان سبب نگرانی شدید خانواده‌و همبندان او شده است.

مسعود باستانی از تاریخ ۱۴ تیر ماه ۱۳۸۸ بازداشت و به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی برای ایجاد اغتشاش به شش سال زندان محکوم شده است. وی تا بهمن ماه ۱۳۸۸ در زندان اوین به سر می‌برد، اما در تاریخ پنجم بهمن ماه ۱۳۸۸ در اقدامی خلاف قانون و بر خلاف اصل تفکیک و طبقه‌بندی زندانیان از زندان اوین به زندان رجایی‌شهر که محل نگهداری مجرمین خطرناک است، منتقل و در این زندان نگهداری شد.

وی تاکنون از حق مرخصی استفاده نکرده و از جمله زندانیانی است که به صورت مداوم در زندان بوده است.


10 پاسخ به “وخامت وضعیت جسمی مسعود باستانی/ ضرب و شتم مهدی محمودیان در بند سپاه”

 1. محمودیان را دریابیم گفت:

  مهدی محمودیان یکی از انسان های ارزنده وشچاع روزگار است. اگر افشاگریهای بی پروای او نبود کسی از جنایات کهریزک آگاه نمی شد… برای آزادی این مرد شجاع و بی باک کوشش کنیم.

 2. ت گفت:

  يك سوال:
  چرا سپاه باز هم قرباني ميخواهد؟
  چرا به كينه دامن ميزند؟
  اي سپاهي ! ديگر نميشناسمت.

 3. ناشناس گفت:

  افشاگر کهریزک
  حمایت حمایت

 4. ناشناس گفت:

  حکومت ناتوان تنها می تواند به زندانی سیاسی زور بگوید اگر حکومت تواناست چرا دزدان داخلی و فراری را نمیگیرد و زندانی نمی کند؟

 5. ناشناس گفت:

  باید از شعار نویسی روی اسکناس شروع .و در جاهای شلوغ مانند .داخل واگن متر و اتوبوس استفاده کرد با شعار زندانی سیاسی ازاد باید گردد.مفسد اقتصادی اعدام باید گردد

 6. sadegh گفت:

  لطفا ما را نا اميد نكنيد ما (من و دوستان همفكرم) به فردايي روشن اميدواريم ، با آرزوي آزادي و سلامتي ياران دربند

 7. ناشناس گفت:

  دعای امام خامنه‌ای پشت و پناهت باشد. یعنی‌ هست. مسعود عزیز تحمل کن چون عمر این “نظام” به سر آماده است.

 8. فرهاد گفت:

  مسعود باطل كننده بساط اين دغل بازان با تو هستيم و از تو به همه ميگوييم. سربلندی تو قوت قلب ماست.

 9. ابوالفضل گفت:

  مسعود ما منتظر آزادي تو و تمام زندانيان مظلوم ايران هستيم. مسعود زنده باش و مقاومت كن كه خار چشم يزيد زمانه اي. مسعود تو بزرگ و بي شمار هستي دوستت دارم و از دور مي بوسمت.

 10. ما سبز و سرزنده ایم گفت:

  مسعود باستانی این روزنامه نویس شجاع را آزاد کنید. او با نظر شما مخالف است و به گفته احمدی نژاد در جمهوری اسلامی هیچ کس را به سبب داشتن عقیده و نظر مخالف زندانی نمی کنند.
  مهدی محمودیان با جسارت و شجاعت خود جنایات کهریزک را افشا کرد. یاد او و نام او درتاریخ ایران معاصر باقی خواهد ماند. محمودیان را آزاد کنید. آیا می خواهید همه مردم را تبدیل به عده ای بدبخت توسری خور چاکر صفت نوکر کنید. ما مردم ایران را آزاده و سرافراز و مبارز می خواهیم ما برای دست یابی به حقوق خود ایستادگی و مبارزه می کنیم اما اهل خشونت نیستیم ما سبز هستیم انسانهای پرمقاومت آزادی خواه دموکرات و متمدن ما لباس شخصی نیستیم ما مدافع قانون و مدافع رای و حقوق مردم هستیم. ما طرفدار حقوق بشر هستیم. ما عضو جنبش سبز وسرزنده هستیم.