سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دستگیری مادر مهدی محمودیان با حکم دادستانی...

دستگیری مادر مهدی محمودیان با حکم دادستانی

چکیده :مادر مهدی محمودیان با حکم دادستانی دستگیر شد. به گزارش کلمه، خانواده زندانیان سیاسی  در اعتراض به عدم رعایت حقوق شهروندی زندانیان سیاسی دو هفته است که در مقابل دادستانی تهران اجتماع می کنند. صبح امروز فخری محتشمی همسر مصطفی تاج زاده در وبسایت شخصی خود نوشت که مادر مهدی محمودیان با حکم دادستانی بازداشت...


مادر مهدی محمودیان با حکم دادستانی دستگیر شد.

به گزارش کلمه، خانواده زندانیان سیاسی  در اعتراض به عدم رعایت حقوق شهروندی زندانیان سیاسی دو هفته است که در مقابل دادستانی تهران اجتماع می کنند.

صبح امروز فخری محتشمی همسر مصطفی تاج زاده در وبسایت شخصی خود نوشت که مادر مهدی محمودیان با حکم دادستانی بازداشت شده است.

مهدی محمودیان، عضو جبهه مشارکت و از کسانیکه در خصوص وقایع بازداشتگاه کهریزک اطلاع رسانی کرد، ۲۵ شهریور ماه در منزل شخصی اش بازداشت شد. او مدتی در زندان اوین بود و پس از آن به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. او به اتهام اجتماع و تبانی علیه نظام به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است. او در داخل زندان نیز نامه ای درباره وضعیت اسفناک زندان رجایی شهر کرج و تجاوزهای مکرر در این زندان خطاب به آقای خامنه ای نوشت.

مهدی محمودیان به علت شرایط نامساعد زندان بخشی از ریه خود را از دست داد. سرانجام چندی پیش با انتقال وی به بیمارستان موافقت شد.

طی دو سال گذشته بارها مادر محمودیان از طریق دادستانی پیگیر مرخصی استعلاجی برای فرزندش بود. پس از عمل نیز، خانواده این زندانی سیاسی در خواست داشتند که به محمودیان مرخصی استعلاجی داده شود تا او بتواند سلامت خود را باز یابد. اما مسئولان زندان به این درخواست پاسخی ندادند.

فاطمه الوندی مادر مهدی محمودیان ماه پیش در خصوص آخرین وضعیت فرزند گفته بود  با توجه به شرایط زندان و ناراحتی جسمانی اش می دانم برای ما این را می گوید و شرایط خوبی ندارد و نیاز به مرخصی و استراحت کامل دارد تا دوران نقاهت خود را در منزل با آرامش بگذراند. خود دکترها هم گفتند اگر در هوای آزاد نگهداری نشود و در فضای بسته و غیربهداشتی بماند امکان برگشتن آن ناراحتی ها زیاد است. شرایط زندان را هم که می دانید چه جوری است و شرایط خوبی ندارد مگر اینکه خود بچه ها و همبندی ها به هم برسند.

طی ماههای گذشته مسئولین به محمودیان و خانواده اش وعده داده بودند که اگر مصاحبه نکنند و از وضعیت خود اطلاع رسانی نکنند محمودیان را به اوین منتقل کرده و به او مرخصی می دهند اما با گذشت ماهها از وعده مسئولین و سکوت اجباری خانواده محمودیان، این وعده تحقق نیافت.


8 پاسخ به “دستگیری مادر مهدی محمودیان با حکم دادستانی”

 1. ترانه سبز گفت:

  اين مادران از دست شما مسوولين ظالم چه كنند؟ زورتان به مادر دردمند و نگران رسيد؟ زهي غيرت!

 2. ناشناس گفت:

  توجه توجه خود خوری و خود ازاری نکنیم که خواسته حکومت است وبامید هیچ گشوری نباشد
  بهترین موقعیت طلایی در مترو میباشد داخل واگن و در راهرو همه با هم یکصدا
  زندانی سیاسی ازاد باید گردد.مفسد اقتصادی اعدام باید گردد

 3. بسیجی سبز گفت:

  امان از دست ظالمین تا وقت باقی مانده است ظالمان به خود بیایند و توبه بکنند تا بلکه خدا ببخشد مردم نمی بخشن ظلم های شما را

 4. سبز گفت:

  مادر!!!

 5. پروین گفت:

  دادستانی که خیلی از خود راضی و بی سیاست باشد و نتواند حق رو از باطل تشخیص بده حتما دستور دستگری خواهد داد و عوارضش را اقایان که ایشون را منسوب کردن خواهند دید!!! … به این میکن چرخه دیکتاروری!!! به چای چرخه زندگی!!
  تاجیک یه کار نسنجیده میکنه و بالایی باید هزینه بپردازد!
  دانشجوها سفارت رو اشغال می کنن و بالایی باید هزینش بالاخره بپردازد!! ملت به اندازه کافی چوب نادانی اقایان رو خورده اند و حالا نوبت خودشان هم رسیده و باید تاوان نادانی هایشان را بدهند!

 6. علی گفت:

  …. آخه این مادر قلب شکسته چه خطر امنیتی برای آقای خامنه ای و مردانش داره. اسفا از این همه ظلم و بیداد

 7. ناشناس گفت:

  فرمانده سپاه: دلیل ناکامی اصلاح طلبان، هوشمندی آیت الله خامنه ای بود

  فرمانده سپاه پاسداران ایران در آستانه انتخابات مجلس، سیاستمداران اصلاح طلب و دولت های اکبر هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی را هدف حملات لفظی کم سابقه ای قرار داده و از احتمال از سر‌‌گرفته شدن مجدد اعتراضات اجتماعی خبر داده است.

 8. ناشناس گفت:

  این حکومت از مردم خیلی میترسه و هراس داره برای همین هم همه جا رو امنیتی کرده