سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » وضعیت جسمی فیض الله عرب سرخی نگران کننده است/ بازجوها: بیانیه ها را تکذیب نمی کند، ا...

وضعیت جسمی فیض الله عرب سرخی نگران کننده است/ بازجوها: بیانیه ها را تکذیب نمی کند، امکان درمان نمی دهیم

چکیده :بازجوهای سپاه و مسئولان زندان گفته اند که به دلیل امضای بیانیه های منتشره از بند 350 اوین نمی توانند برای مرخصی استعلاجی و یا حتی پیگیری درمان وی در زندان اقدام کنند....


هم بندان فیض الله عرب سرخی می گویند هفته ی گذشته در طول یک شب چهار بار به بهداری اوین منتقل شد و پزشکان تنها با تزریق مسکن تلاش کردند درد وی را آرام کنند اما مسئولان زندان حاضر به انتقال وی به بیمارستان نشدند.

به گزارش خبرنگار کلمه، با وجود وضعیت جسمی نگران کننده فیض الله عرب سرخی، عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در بند 350 زندان اوین، مسئولان زندان امکان هر گونه اقدامی برای درمان پزشکی را از وی سلب کرده اند.

هم بندی های فیض الله عرب سرخی می گویند که وی علاوه بر درد شدید ناشی از مفاصل و استخوانها از شدت دندان درد، شبها نمی تواند بخوابد.

بر اساس این گزارش بازجوهای سپاه و مسئولان زندان گفته اند که به دلیل امضای بیانیه های منتشره از بند 350 اوین نمی توانند برای مرخصی استعلاجی و یا حتی پیگیری درمان وی در زندان اقدام کنند.

بر خلاف آیین نامه زندان ها برای رسیدگی و درمان مشکلات جسمی این زندانی سیاسی تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است. گفته می شود محدودیتهای اعمال شده برای فشار بیشتر به عرب سرخی برای پس گرفتن امضایش از بیانیه 39 نفر است.

از سوی دیگر، به منظور فشار بیشتر بر این عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی فاطمه عرب سرخی، نیز برای 27 دی ماه به دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباس احضار شده است. وی زمستان سال گذشته بازداشت و به بند دوالف سپاه منتقل شده بود.

فیض الله عرب سرخی، عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلا ب اسلامی نخستین بار در جریان بازداشتهای پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری در تیرماه ۱۳۸۸ بازداشت و به 6 سال حبس تعزیری محکوم شد. اتهامات وی اقدام علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام عنوان شده است.

معاون وزیر بازرگانی دولت سید محمد خاتمی یکی از هفت چهره اصلاح طلب شاکی پرونده ی کودتا می باشد.

وی بیش از 10 ماه در انفرادی ها و سلول های چند نفره ی دوالف تحت بازجویی های سپاه قرار داشت.

عرب سرخی همچنین از امضا کنندگان نامه ی شکایت از سپاه و وزارت اطلاعات می باشد که در جریان این شکایت دوباره احضار و بازجویی شد. او یکی از 12 زندانی معترض و اعتصاب کننده پس از شهادت هدی صابر در بند 350 اوین است.

شهریور ماه جاری در یک اقدام غیرمنتظره عرب سرخی از زندان اوین آزاد شد که بعد از چند روز دوباره به زندان فرا خوانده شده و اعلام شد که برگه ی آزادی به اشتباه به وی ابلاغ شده است.

لازم به ذکر است بدنبال انتشار بیانیه 36 زندانی سیاسی، بر اساس دستور دادستان خانواده ها از ملاقات حضوری محروم شدند.

ملاقات ها و رسیدگی های پزشکی دو اهرمی است که مسئولان زندان برای فشار بیشتر بر زندانیان از آن استفاده می کنند.


5 پاسخ به “وضعیت جسمی فیض الله عرب سرخی نگران کننده است/ بازجوها: بیانیه ها را تکذیب نمی کند، امکان درمان نمی دهیم”

 1. ماهستیم گفت:

  سپیده دم نزدیک است
  ماهستیم

 2. ناشناس گفت:

  واي خداي من اون آخرش خيلي درد ناك بود آزاد شد اما بعد از 4 روز دوباره به اسارت در آمد خيلي سخته يك لحظه فكرش رو بكنيد

 3. saeed گفت:

  …اگر اتفاق ناگوار ی برای هرکدام از دلاوران دربند بیفتد سیل خروشانی از مردم خشمگین بسرعت مراکز قدرت را بر سرشان خراب خواهد کرد. مردم باهوش ایران را خیلی دست کم گرفته اند و با تجارب گذشته اینبار اگر جرقه ای زده شود من یکی فقط با کوکتل برای فتح الفتوح حرکت میکنم و با هر که در میان گذاشتم اغلب معتقدند که خیلیها مثل من خود را برای چنین موقعیتی آماده کرده اند و همه گونه هشدار و اتمام حجت قبلا داده شده است و اینبار دیگر وقت عمل است و دیگر فرصت کشتار مردم را نخواهیم داد مرگ یکبار وشیون یکبار میگویند نه ؟بقول معروف بچرخ تا بچرخیم

 4. فرهاد گفت:

  تاوان آزادي و انسانيت و شرف بسيارست و نام اين بزرگ مردان در تاريخ ايران ماندگار خواهد بود ، مردم همراه شمايند و به شما افتخار مي كنند درود برشما مردان غيور و سر افراز

 5. گمنام گفت:

  مهره های سوخته
  عبرت بگیرید از قذافی و حسنی مبارک
  جلبک سبز