سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » گزارش کمیسیون اصل نود یک مانور سیاسی بود...

گزارش کمیسیون اصل نود یک مانور سیاسی بود

چکیده :نماینده اقلیت مجلس گزارش کمیسیون اصل ۹۰ درباره اعتراضات پس از کودتای انتخاباتی را یک مانور سیاسی خواند و گفت: قرائت این گزارش در صحن برای ما جای ابهام داشت که گویا در کمیسیون اصل ۹۰ نیز درباره قرائت ان رای گیری نشده بود و از سوی دیگر علاوه بر ناقص بودن ،ایرادات شکلی نیز به نحوه قرائت وارد است....


نماینده اقلیت مجلس گزارش کمیسیون اصل ۹۰ درباره اعتراضات و سرکوب های پس از انتخابات را یک مانور سیاسی خواند و گفت: قرائت این گزارش در صحن برای ما جای ابهام داشت که گویا در کمیسیون اصل ۹۰ نیز درباره قرائت ان رای گیری نشده بود و از سوی دیگر علاوه بر ناقص بودن ،ایرادات شکلی نیز به نحوه قرائت وارد است.

به گزارش ایلنا، علی اکبر اولیاء با اشاره به اینکه این گزارش با شتابزدگی آماده شده بود و در زمانبندی برنامه صحن نیز نیامده بود،خاطرنشان کرد: این درحالی است که گزارش تحقیق و تفحص از برنامه چهارم زمان بسیار زیادی در نوبت بود و از طرف دیگر همین حالا نیز نزدیک به چهار گزارش با استناد به ماده ۲۳۳ آئین نامه در کمیسیون اصل ۹۰ وجود دارد که به جای ۱۰ روز رسیدگی ۸ ماه زمان صرف شده است.

او گفت: این گزارش یک مانور سیاسی بود که تاثیر مثبت یا منفی آن بر حضور مردم در انتخابات پیش روی مجلس مشخص نیست.

اولیاء که عضو هیات تحقیق و تفحص از طرح سهام عدالت است، در ادامه از عدم ارائه گزارش از سوی دولت خبر داد و گفت:همانطور که در نامه تقاضای تحقیق و تفحص از پرداخت سود سهام عدالت آمده است محورهای این تحقیق و تفحص مشخص شده است.

وی افزود: سوالاتی در زمینه علت پرداخت سود پیش از مشخص شدن میزان آن و همچنین زمان پرداخت سود مورد نظر که پیش از برگزاری انتخابات ۱۳۸۸ بوده است وجود دارد که گزارش دولت در این زمینه هنوز به دست هیات تحقیق و تفحص نرسیده است.


4 پاسخ به “گزارش کمیسیون اصل نود یک مانور سیاسی بود”

 1. ایران داد عمارلویی گفت:

  اصل و مبنای تمام مانورها کپی برابر اصل میباشد.این کپی در مواقع لازم خود نوعی اصل و اساس واقعیت میباشد.این گزارش کپی اندر کپی بودکه نه اصلی داشت و نه بر اساسی عاقلانه برنامه ریزی شده بود.بادی بود به اندازه باد پنکه های دستی .دعا کنیم این کشته فقط باد باشد که باد بدرویم.

 2. جواد گفت:

  شماها جرا به ان اعتراض نکردید؟

 3. ناشناس گفت:

  باور نکنید که این گزارش دستخط مقام معظم نبوده و بی اجازه ایشان خوانده شده. هرگز. این هم از نشانه‌های کینه‎جویی سرگردان عرصه مشهوریت و محبوبیت به نخست وزیر خود است. نشانه های کینه را از دهه 60 تا کنون مشاهده کرده و وی را به یک روانکاو ارجاع دهید.

 4. با روی خوش مطالبات ما رابدهید گفت:

  اینگونه حقه بازی ها نخ نما شده است. موسوی و کروبی گناهکارند بیاورید و با سند و مدرک محاکمه کنید. بی گناهند؟ جرات داشته باشید اقرار کنید که اشتباه کرده اید و درحق آنان بی عدالتی و ظلم شده و جبران مافات کنید و از آنها عذر بخواهید و روی تان را هم کم کنید. با گردن کلفتی و من ازهمه زوردارترم و من بهتر میدونم و من از بالا انتخاب شده ام و من مادام العمرم و مردم چیزی نمی فهمند و … که مملکت را نمیشود اداره کرد. آنهم درقرن بیست ویکم در دهکده جهانی با این همه رسانه و اینترنت و فیس بوک و توئیتر وهراز وسیله دیگر. گذشت عصر دیکتاتور ها مگر نمی بینید عین برگ خزان میریزند. بالاخره این بهار به ماهم میرسد .این بار از بالای ایران گذشت و به روسیه رفت. بالاخره دفعه بعد که به ایران خواهد رسید. با روی خوش و خودتان مطالبات ما را ندهید میریزیم به میدان آزادی و به زور حقمان را می گیریم. ما ملت نجیبی هستیم و حقمان را متمدنانه می خواهیم وگرنه مگر ما از مردم تونس و مصر و یمن و سوریه و روسیه و …. کمتریم. بهتر است با عقل و درایت مطالبات ما را بدهید.