سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تبرئۀ متهم به قتل یک بسیجی که “اولین شهید فتنه” معرفی شده بود...

تبرئۀ متهم به قتل یک بسیجی که “اولین شهید فتنه” معرفی شده بود

چکیده :متهم در جایگاه قرار گرفت و با بیان اینکه اتهام قتل را قبول ندارد، اظهارات خود در جلسه قبل مبنی بر اینکه تنها اشتباه او رانندگی بدون گواهینامه بوده است را تکرار کرد. او همچنین اظهار داشت که در زمان قتل، در بازداشت بوده است. ...


درحالیکه مقامات و نهادهای حکومتی طی سی ماه گذشته به طور مداوم مدعی کشته شدن یکی از بسیجیان توسط معترضان به نتایج انتخابات بوده و در رسانه های خود از “شهادت یکی از بسیجیان توسط عوامل فتنه سبز”! خبر می دادند، نتیجه دادگاه نشان داد که متهم به قتل بسیجی مذکور، در زمان حادثه، خود در بازداشت ماموران امنیتی بوده است.

به گزارش سحام نیوز، با حکم دادگاه کیفری استان تهران، متهم به قتل “حسین غلام‌کبیری” کسی که حکومت از او به عنوان “اولین شهید فتنه ۸۸″ یاد می کند از اتهام قتل عمد تبرئه و مقرر شد دیه وی از بیت‌المال پرداخت شود.

بر اساس این گزارش، دومین جلسه محاکمه متهم به قتل حسین غلام کبیری، صبح روز شنبه در شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی نورالله عزیزمحمدی برگزار شد.

اولین جلسه این محاکمه، در تاریخ ۲۴ خرداد امسال در همین شعبه و با حضور متهم، اولیای‌دم و شاهدان حادثه برگزار شد اما به دلیل نقص در پرونده جلسه محاکمه تجدید و به دیروز موکول شده بود.

اصغری‌روشن، نماینده دادستان در ابتدای جلسه در جایگاه قرار گرفت و با اشاره به مدارک موجود در پرونده از جمله اعترافات اولیه متهم و همچنین درخواست اولیای‌ دم مبنی بر قصاص، خواستار اشد مجازات برای متهم شد.

اولیای‌دم نیز در جایگاه قرار گرفتند و با اعلام شکایت مجدد از متهم، خواستار قصاص وی شدند.

در ادامه جلسه، متهم در جایگاه قرار گرفت و با بیان اینکه اتهام قتل را قبول ندارد، اظهارات خود در جلسه قبل مبنی بر اینکه تنها اشتباه او رانندگی بدون گواهینامه بوده است را تکرار کرد. او همچنین اظهار داشت که در زمان قتل، در بازداشت بوده است.

در این جلسه همچنین نتیجه استعلام از دادگاه انقلاب نشان داد که متهم روز قتل شهید حسین غلام کبیری در اختیار این دادگاه و بازداشت بوده است.

بعد از اظهارات افراد حاضر در جلسه سه شنبه، آخرین دفاعیات متهم اخذ شد و قاضی عزیزمحمدی ختم جلسه را اعلام و صدور حکم را به بعد از مشورت با مستشاران دادگاه موکول کرد.

به گزارش فارس، سپس قاضی عزیزمحمدی خاطرنشان کرد: بعد از مشورت با مستشاران دادگاه، متهم پرونده از اتهام قتل عمد تبرئه شد و مقرر شد که دیه مقتول از بیت‌المال پرداخت شود.

گفتنی است، همان زمان (بعد از وقوع قتل)، مهردادبذرپاش معاون احمدی نژاد و رییس سازمان جوانان کشور در مورد این شخص چنین گفته بود: “تاکنون از نزدیک یک شهادت واقعی را لمس نکرده بودیم، رشادت ها و خاطرات شهدا را از زبان دیگران شنیده بودیم، اما امروز از شهیدی سخن به میان می آوریم که ازنزدیک شهادت او را لمس کرده ایم.”

همچنین در وبلاگی ویژه وی را چنین معرفی کرده بود: “حسین غلام کبیری اهل محله شهادت در شهرری است که در ابتدای هجده سالگی درسعادت آباد تهران براثرحمله خودروی یکی از آشوبگران به نیروهای بسیج شهد شیرین شهادت رانوشید . مزار پاک او در قطعه ۵۵ بهشت زهرا نماد مظلومیت بسیجیان خامنه ای است. همه رهپویان طریق سرخ شهادت و مدافعان غیرتمند حریم ولایت می توانند مقالات و اشعار و دلنوشته های خود در تکریم مقام شهید غلام کبیری را به نشانی این وبلاگ ارسال کنند.”


5 پاسخ به “تبرئۀ متهم به قتل یک بسیجی که “اولین شهید فتنه” معرفی شده بود”

 1. ناشناس گفت:

  مرگ و نفرین بر ان وبلاگ نویس مزدور و دروغ پرداز .خداشما ها را رسوا کرده

 2. مهدی گفت:

  به دعا گربه سیا بارو نمیاد! اگه نفرین شما واقعا اثر داره بهتره آمریکا و اروپا رو نفرین کنید که با تحریم‌ها به خاک سایه نشوندن شما رو!

 3. ناشناس گفت:

  آقا مهدی حرمت اسمتو نگهدار چقدر مزدوری ؟ اما بعد. .. اینهمه آدم می کشی چقدر از مردن می ترسی بار گناهات خیلی سنگینه؟

 4. MOJ1346 گفت:

  اگر فقط 10% از قضات ما خصوصاً قضات بیدادگاههای عنقلاب شرف و غیرت و حمیت و مردانگی قاضی عزیز محمدی را داشتند این ملت به چنین سرنوشت سیاهی گرفتار نمی شدند .

 5. MOJ1346 گفت:

  اگر فقط 10% از قضات ما خصوصاً قضات بیدادگاههای عنقلاب شرف و غیرت و حمیت و مردانگی قاضی عزیز محمدی را داشتند این ملت به چنین سرنوشت سیاهی گرفتار نمی شدند .