سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دبیر کل اتاق بازرگانی تهران: نرخ بیکاری فعلی در شان نظام نیست...

دبیر کل اتاق بازرگانی تهران: نرخ بیکاری فعلی در شان نظام نیست

چکیده :دبیر کل اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران که در خصوص وضعیت بازار کار کشور سخن می گفت، با اعلام اینکه بیکاری ریشه فساد است افزود:«مگر می‌شود یک جوان شاغل باشد و امید به زندگی داشته باشد و بعد دنبال مواد مخدر برود؟ ممکن است یک درصدهایی از آدم‌ها به دنبال مسائل خلاف باشند اما به طور کلی فطرت تمامی انسان‌ها توسط خداوند پاک آفریده شده است. بنابراین بالفطره انسان تمایلی به انجام کارهای خلاف ندارد اما آنچه زمینه‌ساز حرکت به این سمت می‌شود نبود کار است.»...


دبیر کل اتاق بازرگانی تهران با  بیان اینکه بیکاری ریشه فساد است افزود: مگر می‌شود یک جوان شاغل باشد و امید به زندگی داشته باشد و بعد دنبال مواد مخدر برود؟

دبیر کل اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران میزان نرخ بیکاری را در شان نظام جمهوری اسلامی ندانست و گفت: آنچه زمینه‌ساز حرکت به سمت فساد می‌شود نبود کار است.

به گزارش خبرآنلاین،محمد مهدی راسخ، دبیر کل اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران که در خصوص وضعیت بازار کار کشور سخن می گفت، با اعلام اینکه بیکاری ریشه فساد است افزود:«مگر می‌شود یک جوان شاغل باشد و امید به زندگی داشته باشد و بعد دنبال مواد مخدر برود؟ ممکن است یک درصدهایی از آدم‌ها به دنبال مسائل خلاف باشند اما به طور کلی فطرت تمامی انسان‌ها توسط خداوند پاک آفریده شده است. بنابراین بالفطره انسان تمایلی به انجام کارهای خلاف ندارد اما آنچه زمینه‌ساز حرکت به این سمت می‌شود نبود کار است.»

راسخ ادامه داد: «چرا در جوامعی که اشتغال معضل نیست کم‌تر شاهد فساد هستیم؟ علت آن واضح است و آن هم اینکه بیکاری بسترساز فساد است. فعالان اقتصادی هم تاکید دارند به رونق فضای کسب و کار تا به دنبال آن با ایجاد اشتغال نگرانی در رابطه با فعالیت‌های خلاف وجود نداشته باشد.

او با دفاع از طرح هدفمندی یارانه ها انتقادها به شکل اجرای این طرح را وارد دانست.


2 پاسخ به “دبیر کل اتاق بازرگانی تهران: نرخ بیکاری فعلی در شان نظام نیست”

  1. ناشناس گفت:

    بااین بی خردی مسئولین و اجماع جهانی علیه کشورو تحریم ها و خوابیدن کار خانه های بزرگ تا سال دیگر روشن نیست که بی کاری به چه نرخی برسد .

  2. ناشناس گفت:

    همان فرماندهان سپاهیان فربه شده که شعبان بی مخها را به سفارت انگلیس گسیل داشتند باید پاسخ گوی شرایط سخت اینده و بی کاری فزاینده کشور تا سال دیگر با شند