سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

ادامه اختلال اینترنت در کشور

چکیده :ازآنجا که در مناسبتهای مختلف سرعت اینترنت در کشور کاهش می یابد بسیاری از کاربران انتظار داشتند که با پایان یافتن این مناسبتها سرعت اینترنت نیز به حالت عادی خود بازگردد. اما تا لحظه تنظیم این گزارش همچنان کاربران برای استفاده از اینترنت مشکل دارند همچنین تمام فیلتر شکن ها این روزها از کار افتاده اند و با توجه به فیلترینگ گسترده دسترسی به بسیاری از سایتها برای کاربران عملا غیر ممکن شده است. ...


اختلال در اینترنت همچنان در کشور ادامه دارد و کاربران اینترنت دیگر نمی دانند با چه اقدامی می توانند بر این مشکل خود فائق بیایند.

به گزارش خبرنگار کلمه، از ابتدای هفته جاری در تعدادی از شهرهای بزرگ ایران و از جمله تهران کندی اینترنت موجب کلافگی کاربران شده است و هر بار کاربران اینترنتی می پرسند که این اختلال به چه دلیل به وجود آمده است. ازآنجا که در مناسبتهای مختلف سرعت اینترنت در کشور کاهش می یابد بسیاری از کاربران انتظار داشتند که با پایان یافتن این مناسبتها سرعت اینترنت نیز به حالت عادی خود بازگردد. اما تا لحظه تنظیم این گزارش همچنان کاربران برای استفاده از اینترنت مشکل دارند همچنین تمام فیلتر شکن ها این روزها از کار افتاده اند و با توجه به فیلترینگ گسترده دسترسی به بسیاری از سایتها برای کاربران عملا غیر ممکن شده است.

این روزها کاربران اینترنت پرسرعت در کشور با قطع و وصل و کاهش کیفیت سرعت اینترنت خود مواجه هستند و شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنتی و مخابرات هم هیچ پاسخ مشخصی به اعتراض های آنان نمی دهند و علت اصلی اختلال در اینترنت کشور را به شرکت زیرساخت ارتباط می‌دهند، اما از آن سو این شرکت هرگونه اختلال در شبکه اینترنت کشور را رد کرده و پیوسته نیز از افزایش پهنای باند کشور خبر می‌دهد.

محمود خسروي، مديرعامل شركت ارتباطات زيرساخت با بيان اينكه شبكه زيرساخت هوشمند است، اظهار كرده زماني كه قطعي در مسيري اتفاق بيفتد، ارتباط به دليل هوشمند بودن شبكه از مسير ديگري برقرار مي‌شود. وی در گفت‌وگو با ایسنا با بيان اينكه به دليل هوشمند بودن شبكه ارتباطات زيرساخت، قطعي نداريم، گفته است: شركت‌هايي كه ارتباط نقطه به نقطه از ما مي‌گيرند، بايد مسير «رزرو» داشته باشند كه اين كار صورت گرفته و ما هيچ زماني قطعي نداريم.

در حالی این مسوول از عدم قطعی سرویس اینترنت طی چند روز گذشته صحبت می‌کند که بر اساس اطلاعات به دست آمده از یکی از شرکت‌های خدمات‌ دهنده اینترنتی حداقل از ابتدای آذرماه تا کنون شبکه اینترنت کشور با قطعی‌های چند ساعته مواجه بوده است. برای مثال در روز دوم آذرماه شبکه اینترنت کشور با 135 دقیقه اختلال شدید، در روز سوم آذر با 240 دقیقه اختلال شدید، و در روزهای هشتم و نهم آذر با 5 دقیقه قطعی کامل مواجه بوده است.

یکی از کاربران اینترنت که با شرکت خدمات دهنده اینترنت اش در این روزها هر روز تماس داشته است می گوید: مسوولان این شرکت خدمات دهنده به من گفته اند که در کاهش سرعت اینترنت و یا از کار افتادن فیلتر شکن ها هیچ نقشی نداشته و سرعت اینترنت به ویژه برای کاربرانی که از فیلتر شکن استفاده می کنند به صورت کشوری کاهش یافته است.

در روزهای اخیر همچنین چهره برخی شهرهای کشور نیز کاملا امنیتی بوده و حضور گسترده نیروهای امنیتی در بسیاری از نقاط اصلی شهرهای بزرگ موجب تعجب همه شده است. در چند روز گذشته نیروی انتظامی و گارد ویژه در همه نقاط شهر تهران از جمله بهشت زهرای تهران حضور چشم گیری داشته اند.تعدادی از شهروندان حضور این نیروها را به دلیل برگزاری مراسم عزاداری شهدای جنبش سبز در روز عاشورای حسینی عنوان می کنند. حضور این نیروها هم همانند کندی اینترنت موجب تعجب و سوال برای شهروندان شده است.

یک شهروند تهرانی که این روزها در مراسم عزاداری تعدادی از شهدای جنبش سبز در بهشت زهرای تهران شرکت کرده معتقد است که همه این تدابیر امنیتی به دلیل ترس حکومت از شکل گیری تجمع های اعتراضی مردم است چرا که جو ملتهب بهشت زهرا هم حاکی از آن بود که در صورت عدم حضور این نیروها مردم دست به تجمع های اعتراضی می زدند.


6 پاسخ به “ادامه اختلال اینترنت در کشور”

 1. ناشناس گفت:

  حکومت از چی نمیترسه. اجتماع . راهپیمائی. دانشگاه. مردم. ووووو

 2. حسام گفت:

  یک کتاب در زمینه بیوشیمی گیاهی و کتابی دیگر در زمینه بیوسنسورها خواستم دانلود کنم فیلتر بود.

 3. رشتی گفت:

  از ترس بسته های اینترنت ایرانسل رو هم قطع کرده بودن تا همین دیروز!

 4. بلا گفت:

  همینجوریش تو اینترنت کشور هشتم از آخریم سرعتش که کم بشه دیگه هیچ

 5. ناشناس گفت:

  ظالمان از سایه خودشان هم می ترسند…

 6. اصلاح گرا گفت:

  البته ناگفته نمونه اونایی که اینجا دیدگاهشون رو گذاشتند،با فیلترشکن وارد سایتتون شدند.پس معلومه که هم اینترنت کافی دارند و هم
  فیلترشکن هاشون به راه هست