سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » از وبلاگها/ دامی که روباه پیر تدارک دیده بود...

از وبلاگها/ دامی که روباه پیر تدارک دیده بود

چکیده :یک جورهایی به نظرم می رسد این ماجرا دامی بود که "روباه پیر" تدارک دیده بود و معترضان دیروز و آمرانشان، عین زاغکی با قالب پنیری در دهان، ناخواسته در آن فرو رفتند. اقدام انگلیس در پیشگامی در تحریم بانک مرکزی، آشکارا تحریک کننده بود، واکنش تهاجمی اش به مصوبه مجلس هم آشکارا تحریک کننده بود(+) ... و خب! تحریک شدند؛ حالا جهان (جایی که باید برای اجماع در ضدیت با ایران آماده شود) با کشوری مواجه است که از اجرای قانون ساده و البته مستحکم بین المللی هم در ناف پایتخت خودش ناتوان...


 محمد معینی- وبلاگ راز سر به مهر:

(1)

خیابان های کشور، ملک اختصاصی نظام است؛ این را وقتی بخواهی توی آن راه بروی و داد بزنی و چیزی بالای سرت ببری و اعتراض و انتقاد داشته باشی، می فهمی؛ اگر دادت، بوی سیاست بدهد، زودتر می فهمی، تازه فریادت صنفی هم باشد، قبل از آن که حرف اصلی ات را بزنی، باید ثابت کنی که با نظام سیاسی کاری نداری؛ خیلی هم اُکی است. این اواخر البته معلوم شده این کار را قبل از آب بازی در پارک، و خواندن دعای کمیل در خانه، و پهن کردن سفره افطاری هم باید انجام دهی؛ آن “اُکی” را عرض می کنم. با همین قرائنی که اصلا محرمانه هم نیست، باور خودجوش بودن تهاجم به سفارت انگلیس در قلب تهران، به هیچ وجه آسان نیست. اینجا یا چیزی نمی جوشد، یا وقتی جوشید مجوز دارد، اگر ندارد؛ خونشان می شود پای خودشان. عکس بالا درجه خودجوش بودن حمله به سفارت انگلیس را نشان می دهد، آن پلیس های توی عکس، یعنی ماکت راهنمایی و رانندگی بودند؟!

(2)

اقدام فوری وزارت خارجه در محکوم کردن تعرض به سفارت انگلیس، کار خیلی درستی بود. این البته نیمی و شاید هم کمتر از نیمی از راه جبران در قالب “بیانیه” است؛ اقدام مشابه سپاه، با توجه به میدان دار بودن بسیج دانشجویی در ماجرای دیروز، مکمّل اقدام وزارت خارجه خواهد بود.

(3)

بر نمایندگان مجلس حامی حمله به سفارت انگلیس حرجی نیست. کلا نماینده ها در اظهار نظر آزادتر از دولتمردان هستند. نزدیکی انتخابات هم البته قابل توجه است، به هر حال نافتنه گر و ناانحرافی بودن را هر چه بیشتر ثابت کنند، خیالشان آسوده تر است!.

(4)

و اما آخر؛ یک جورهایی به نظرم می رسد این ماجرا دامی بود که “روباه پیر” تدارک دیده بود و معترضان دیروز و آمرانشان، عین زاغکی با قالب پنیری در دهان، ناخواسته در آن فرو رفتند. اقدام انگلیس در پیشگامی در تحریم بانک مرکزی، آشکارا تحریک کننده بود، واکنش تهاجمی اش به مصوبه مجلس هم آشکارا تحریک کننده بود… و خب! تحریک شدند؛ حالا جهان (جایی که باید برای اجماع در ضدیت با ایران آماده شود) با کشوری مواجه است که از اجرای قانون ساده و البته مستحکم بین المللی هم در ناف پایتخت خودش ناتوان است.


8 پاسخ به “از وبلاگها/ دامی که روباه پیر تدارک دیده بود”

 1. ناشناس گفت:

  چه خوب رد گم میکنی کلمه.تو خودت بچه همین روباه پیرى

 2. narahat گفت:

  خسته نباشید”دائی جان ناپلئون”!!!

 3. www گفت:

  امان ازدست”دائی جان ناپلئون”ها

 4. سپهر گفت:

  اینجا همیشه بوی “دائی جان ناپلئون” میده.

 5. اخلاقی گفت:

  به نظر میاد شما از تو سفارت چیزی بهت نرسیده!!
  فعلا این امسال فارس نیوز هستند که دو دستی دارند واسه روباه پیر و رفیقاش هر بهانه ای که اونها می خواهند را جور می کنند.

 6. شهاب الدین گفت:

  هرکس اندک خردی در وجودش باشد، می فهمد که پیش کشیدن مسائلی مانند هولوکاست و حمله 11 سپتامبر توسط احمدی نژاد در مجامع بین المللی خدمت به اسرائیل و امریکاست. این مورد هم همین طور اوباش بسیجی با هدف خیانت به کشور و اعتبار دادن به انگلیس این کار رو کردند.

 7. علی گفت:

  انگلیس سالهاست که میخواهد انتقام ملی شدن نفت را از ایران بگیرد چون بعد از 28 مرداد 32 آمریکائیها گوی و میدان را از انگلیس ربودند و بعد از انقلاب هم که انگلیس سعی داشت جبران آن تحقیر را بکند یا مجال نبود و یا روسها میدان دار دند ولی چند ماهی است که انگلستان برای جبران آن تحقیر موقعیت را مناسب دیده و با دو تحرک ایران آنچه نیاز داشت مهیا شد و اسبش را زین کرده و از آمریکائیها هم تندتر شده است که البته عوامل داخلی آنها به کمک آمدند و دو تحریک انگلیس را به موقع پاسخ دادند همچون والیبالیستها که عوامل داخلی پاس دادند تا انگلیس آبشار را بزند ، آبشار هم این دفعه هم آبشاری کاریست چرا که اجماع جهانی را را ظرف کمتر از 24 ساعت کسب کرد بطوریکه 15 عضو شورای امنیت سازمان ملل از جمله روسیه و چین هم این بی تدبیری دولت ایران را محکوم کردند البته مهیا کننده انتقام گیری تاریخی این بار بسیج به اصطلاح دانشجوئی بود و با این کار بی فایده منویات بریتانیا را عملی کردند تا آنها هر کاری را که بخواهد ، بتوانند انجام دهند هر چند آه مظلوم هم در این ندانم کاریهای دولتمردان بی تآثیر نبوده بطوریکه با یک حرکت بی ارزش و بی فایده عناصر خودسر آنچه پیر استعمار در 50 سال گذشته آرزویش را داشت مهیا شد.

 8. mani گفت:

  pat ke to batlagh gir kard bayad khodet yavash yavash fateheye khodeto bekhooni