سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مهدی محمودیان به زندان رجایی شهر بازگشت...
» سروده مهدی محمودیان برای کودکش زینب؛

مهدی محمودیان به زندان رجایی شهر بازگشت

چکیده :محمودیان که در دوران زندان خود طبق گزارش پزشکی به سنکوب های متعدد و نوسان فشار خون مواجه بوده و در اعزام به بیمارستان وی تعلل زیادی صورت گرفت، نهایتا در 17 مهرماه به بیمارستان رجایی شهر اعزام و با تلاش پزشکان معالج، نوسان فشار خون وی کنترل شد. اما سنکوب های متعدد وی طبق گواهی پزشکان معالج، با حضور در فضای استرس زا و یا محرومیت از فضای باز مجددا فعال خواهد شد....


مهدی محمودیان، زندانی سیاسی روزنامه نگار و عضو جبهه مشارکت که از 17 مهر از زندان رجایی شهر به بیمارستان شهید رجایی تهران منتقل شده بود، دیشب پس از طی دوره درمان به زندان رجایی شهر بازگشت.

به گزارش کلمه، محمودیان که در دوران زندان خود طبق گزارش پزشکی به سنکوب های متعدد و نوسان فشار خون مواجه بوده و در اعزام به بیمارستان وی تعلل زیادی صورت گرفت، نهایتا در 17 مهرماه به بیمارستان رجایی شهر اعزام و با تلاش پزشکان معالج، نوسان فشار خون وی کنترل شد. اما سنکوب های متعدد وی طبق گواهی پزشکان معالج، با حضور در فضای استرس زا و یا محرومیت از فضای باز مجددا فعال خواهد شد.

همچنین در طول دوره درمان محمودیان در بیمارستان رجایی شهر، یک عمل جراحی مربوط به روده که ناشی از عوارض دوره اعتصاب غذای وی بوده با موفقیت انجام شد.

بنابراین گزارش، دیشب وی پس از بازگشت به زندان رجایی شهر به قرنطینه برده شده و پس از آن از انتقال وی به بندهای داخلی زندان خبری در دست نیست.

لازم به ذکر است با توجه به دوره طولانی مدت بستری بودن این زندانی سیاسی و فعال حقوق بشری، درخواست مرخصی جهت طی دوران نقاهت به دادستانی ارایه شده که تاکنون نسبت به این درخواست پاسخی داده نشده است.

مهدی محمودیان، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر، در تاریخ ٢۶ شهریور ٨٨، در جریان اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری، بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

این مسئول ستاد اطلاع رسانیِ جبهه مشارکت، که نقش عمده ای در افشای حقایق پیش آمده در فاجعه کهریزک داشت، در اردیبهشت ٨٩ به زندان رجائی شهر منتقل و سپس به اتهام “تبانی علیه نظام”، به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد.

محمودیان قبل از بازگشت به زندان برای دخترش زینب شعری سروده است:

عجب حس غریبی بود

امشب،

وقتی تو را می بوسیدم؛

حس غریبی بود

دیگر نبینمت شاید

دیگر نبوسمت شاید

حس غریبی بود

گویی که امشب وداع آخرین بود

عجب حس غریبی بود

وقتی تو را به مادرت

و هر دو را به خدا سپردم

گویی که امشب وداع آخرین بود …


یک پاسخ به “مهدی محمودیان به زندان رجایی شهر بازگشت”

  1. eli گفت:

    وداع آخرین نیست…خدایی همین نزدیکی هاست…امیدوارم دور نباشه اون روزی که زینب برای همیشه تا خواست خدا کنار زینب و همسر بسیار بسیار فداکارتون باشید.