سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » احمدی نژاد: در ایران هیچ کنترل و سانسوری وجود ندارد...

احمدی نژاد: در ایران هیچ کنترل و سانسوری وجود ندارد

چکیده :احمدی نژاد هم چنین در پاسخ به سوالی در انتقاد از عملکرد ایران که به خاطر منافع سیاسی در کنار نظام سرکوبگر سوریه قرار گرفته و آیا مانند دیگر مردم جهان، کشتار روزانه را در رسانه ها نمی بینید؟ توضیح داده: آنچه در رسانه ها وجود دارد ربطی به من ندارد، ما مواضع خود را بر اساس آنچه رسانه هایی که منافع و طرحها و برنامه های خاص دارند، می گویند، اتخاذ نمی کنیم، ما در ایران امور را بر اساس واقعیتها ارزیابی می کنیم، عموما سیاست ما به عنوان یک کشور، اسلام را شیوه دفاع از حقوق ملتهای جهان بدون توجه به دین یا رنگ یا نژاد یا جنسیت قرار داده است، بنابراین، حق انتخاب و عدالت و آزادی باید برای همگان...


محمود احمدی نژاد که ایران را امن ترین و آزادترین کشور جهان می بیند در اظهارنظر جدید خود مدعی شده ” در ایران هیچ کنترل و سانسوری هم وجود ندارد.”

در گفت و گویی که روزنامه الیوم السابع مصر به نقل از احمدی نژاد منتشر کرده او در ادعای تازه ای دیگر منکر هر کنترل و سانسور در کشور شده و گفته است:”هنگامی که جوانان ما با فیس بوک و تویتر تعامل می کنند، این آمریکا است که تلاش می کند آنها را منع کند یا به سم پاشی روی می آورد، در ایران هیچ کنترل و سانسوری وجود ندارد.”

به گزارش کلمه، او این پاسخ را در مواجهه با این سوال می دهد که ” واژه ای اکنون در جهان و مصر به نام “ایران هراسی” رایج است که بر نگرانی از تکرار الگوی ایرانی در کشورهای دیگر به ویژه در ارتباط با آزادیها مانند جلوگیری از دسترسی مردم به وسایل ارتباط جمعی جدید از شبکه های ارتباط اجتماعی و برخی سایتهای اینترنتی، آیا ملت شما به بلوغ و پختگی نرسیده است تا از آنچه در جهان پیرامونش می گذرد بدون کنترل و سانسور مطلع شود؟”

احمدی نژاد افزوده ” رسانه های آمریکایی ضد ما و حتی ضد مصر هستند که این مسئله تازگی ندارد، هنگامی که جوانان ما با فیس بوک و تویتر تعامل می کنند، این آمریکا است که تلاش می کند آنها را منع کند یا به سم پاشی روی می آورد، در ایران هیچ کنترل و سانسوری وجود ندارد و جوانان ایرانی با شبکه های ارتباط اجتماعی ارتباط دارند البته به شکل محدود، ما فقط از سایتهای ترویج بی بند و باری جلوگیری می کنیم که گمان نمی کنم این کار اشتباهی در حق ملت ما باشد.

او ادامه داده آمریکا از طریق پنج شبکه ماهواره ای که برنامه هایش را به زبان فارسی پخش می کند، به ترویج بی بند و باری می پردازند و به ویژه جوانان ایران را در تلاش برای فاسد کردن آنها هدف قرار داده اند.

ادعای جدید احمدی نژاد در مورد نبود سانسور و دسترسی به شبکه های اجتماعی فیس بوک و توئیتر در حالی است که علاوه بر فیلترکردن پایگاه ها و سایت ها، وبلاگ های مختلف داخلی و خارجی ،فیس بوک و توییتر نیز بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ فیلتر شده است از سوی دیگر دولت برای جلوگیری از دسترسی آزاد مردم به اطلاعات و اخبار صحیح اقدام به ممنوعیت استفاده مردم از شبکه های ماهواره ای نموده و سعی داشته مردم را از دسترسی به تجهیزات دریافت ماهواره به دور نگه دارد، اقدام به ارسال پارازیت بر شبکه های ماهواره ای نموده.  ورود بدون اجازه به حریم خانه های مردم برای جمع آوری تجهیزات دریافت شبکه های ماهواره تنها بخش کوچکی از محدودیت های اعمال شده از سوی جریان اقتدارگراست.

پیش از این نیز مصطفی محمد نجار وزیر کشور فیس بوک، چت و ماهواره را از مصادیق جنگ نرم خوانده بود و غلامحسین محسنی اژه ای دادستان کل کشور نیز گفته بود استفاده از فیس بوک می تواند عملی مجرمانه باشد.

احمدی نژاد هم چنین در پاسخ به سوالی در انتقاد از عملکرد ایران که به خاطر منافع سیاسی در کنار نظام سرکوبگر سوریه قرار گرفته و آیا مانند دیگر مردم جهان، کشتار روزانه را در رسانه ها نمی بینید؟ توضیح داده: آنچه در رسانه ها وجود دارد ربطی به من ندارد، ما مواضع خود را بر اساس آنچه رسانه هایی که منافع و طرحها و برنامه های خاص دارند، می گویند، اتخاذ نمی کنیم، ما در ایران امور را بر اساس واقعیتها ارزیابی می کنیم، عموما سیاست ما به عنوان یک کشور، اسلام را شیوه دفاع از حقوق ملتهای جهان بدون توجه به دین یا رنگ یا نژاد یا جنسیت قرار داده است، بنابراین، حق انتخاب و عدالت و آزادی باید برای همگان باشد.

اظهارنظر عجیب دیگر احمدی نژاد در پاسخ به این سوال  روزنامه نگار است که  پرسید” همه جهانیان می دانند که شما روابط نزدیکی با نظام سوریه دارید که به شما اجازه می دهد بر آن فشار وارد کنید، آیا به خاطر حفظ جان مردم سوریه اعمال فشار نمی کنید؟”. احمدی نژاد هرگونه دخالت ایران در سوریه را منکر شده و می گوید: با تمام طرفها برای رفع اختلافات در تماس هستیم، نکته مهمتر اینکه ما تلاش می کنیم مانع کسانی شویم که به طرفهای درگیر کمک تسلیحاتی می کنند تا امور پیچیده نشود، ما از دخالت دیگران جلوگیری می کنیم، ولی تنها در محدوده باورمان به حق ملتها در تعیین سرنوشتشان دخالت می کنیم.

 


18 پاسخ به “احمدی نژاد: در ایران هیچ کنترل و سانسوری وجود ندارد”

 1. ناشناس گفت:

  کلا هر چیزی که سانسور نشه و برادرا نتونن توش فوضولی کنن جزء جنگ نرمه؟!
  راستی اختلاس هم جزء جنگ نرمه؟

 2. ابراهیم گفت:

  ما با یک پدیده ی شگفت انگیز رو به رو هستیم که می تواند در دوربین نگاه کند و بگوید 2 به علاوه دو چهار نمی شود، می شود 10.

  میر حسین موسوی

 3. جواد گفت:

  از ادم دروغگو چه انتظاری دارین ماهواره هارا توسط جرثغیل جعم اوری می کنند سایت ها هم با گوچک ترین انتقاد بسته می شود

 4. ناشناس گفت:

  دروغ نگفته
  چون دیگه نشریه و یا حزبی نمونده که سرکوب نشده باشه که لازم به سانسور باشه

 5. ایران داد عمارلویی گفت:

  یاد میدانی در تهران به نام کشتارگاه به خیر که ادم های مختلفی در ان مشغول به کار بودند. از شغل های خوب قصاب خانه قصاب ها بودند.همیشه خدا قصاب ها کله پاچه با سیرابی و شیردان و روده ها را با هم میفروختند.روده ها خود سه قسم بودند. تو عالم بچه گی وقتی برای خرید کله پاچه و مخلفات به میدان کشتارگاه میرفتیم همش از بزرگ تر ها سوال میکردم چرا روده ها کج و معوج هستند و چرا روده راستی وجود ندارد.پیری جهان دیده برایمان میگفت بیاید روزی که همه کجی ها راست میشوند و دیگر شما دنبال روده ای که کج باشد نمیگردید.همه چیز راست حسینی و راست خواهد بود.نزدیک محرم است و بعد از حدود 40 سال است که دنبال روده راست میگردیم.اگر شما میدانید ما را خبر کنید. ما که گشتیم نبود.

 6. جنبش سبز مشهد گفت:

  بابا راست میگه بنده خدا!!!
  منظورش این بوده که در ایران هیچ کنترل وسانسوری بر روی عملکرد رهبری,قوه مجریه و قضائیه و مسئولین عالیرتبه وجود نداره
  ایول محمود جون چه عجب ما یه بار از تو حرف راست شنیدیم

 7. محمد حسين گفت:

  ميخاد خودشو كنار بكشه بگه اينكارا با من نيس با اوناس!!

 8. امين گفت:

  احمدی نژاد پديده ی هزاره ی سوم!!! دکتر الان شب يا روز؟

 9. ناشناس گفت:

  متاسفم برای خودم که این فرد رئیس جمهور و نماینده مردم ماست.

 10. narahat گفت:

  خدایش احمدی نژادهرچیزیش که بدباشه این چاخاناش باحاله.بعضی وقتا خنده رو به لبامون میاره.دمش گرم

 11. بنده گفت:

  دکی؛ یعنی میفرمایید این دست آورد عظیم علمی/دفاعی/بهداشتی/درمانی/غیرتی/ناموسی هسته ای وارداتی است و بدون روسا و برادران کرۀ شمالی علی میمونه و حوضش؟

 12. ناشناس گفت:

  یک پیشنهاد مبارزاتی:
  یک نفر که کاریکاتوریست خوبی باشد، تصویر پینوکیو را با چهره این بابا ویک دماغ دراز بکشد، واین تصویر رادرسطح شهر پخش کنید.

 13. ايران مكران گفت:

  راست راست تو جشات نكاه ميكنه و دروغ ميكه
  اهورامزدا كشور من را از دروغ وخشكسالى ودشمن و ريا ورشوه خوارى و غارت ودزدى و……محافظت كن
  كجاى داريوش وكجاى كوروش تا ببينى كه جى برسر كشورت اورده ا ند.

 14. 2011 گفت:

  ما که تا حالا ندیدیم در این مملکت سانسوری باشد . تمام اخبار مربوط به جلسات و تصمیمات خبرگان رهبری به روز در اختیار رسانه ها و مردم است . در حکومتی اسم اش حکومت مردم بر مردم است مردم از خیلی چیزهای پشت پرده انها خبر ندارند .

 15. بسیجی سابق رضائی گفت:

  دروغ که از دور می اد یک پاش میلنگه . دروغ حناق که نیست استخوان هم ندارد که در گلو گیر کند هرچه دلشان می خواهند در چشمان مردم ایران و جهان نگاه می کنند و دروغ می گویند به نام ایت الله و خدا و رئیس و حزب اللهی و.. انسان به این ها که گوش می کند حال تهوع پیدا می کند تازه می فهمد که یزید و دورو بری هاش هم حق داشتند دروغ و فریب عوام بدهند .

 16. ناشناس گفت:

  بر پدر دروغگو …!

 17. ناشناس گفت:

  عزیز من! دروغ که کنتور نمیندازه!

 18. ناشناس گفت:

  بر پدر و مادروخودآدم دروغگو لعنت