سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آریا آرام نژاد در سلول انفرادی و ممنوع الملاقات است...
» خبر جدید از خواننده‌ی علی برخیز، دلتنگی و برای لمس آزادی + فایل آهنگ‌ها

آریا آرام نژاد در سلول انفرادی و ممنوع الملاقات است

چکیده :آریا آرام نژاد پنج روز پس از بازداشتش، امروز در تماس کوتاهی از سلامتی خود خبر داد و گفت که در سلول انفرادی بازداشت اداره اطلاعات شهرستان ساری به سر می برد و ممنوع الملاقات است. او به همسرش گفته که موارد اتهامی اش، مربوط به آهنگ هایی است که ساخته، اما قادر به ارائه توضیح بیشتر در مورد روند پرونده اش نبوده است....


پنج روز پس از بازداشت آریا آرام نژاد، خواننده ی سبز مردمی، وی در تماس تلفنی با خانواده از سلامت و ممنوع الملاقات بودن خود خبر داد.

به گزارش کلمه، عادله ضیایی، همسر آریا آرام نژاد، در صفحه ی فیس بوک خود خبر داد که امروز یکشنبه،22  آبان، آریا آرام نژاد طی تماس کوتاهی خبر از سلامتی خود داد و گفت در بازداشت اداره اطلاعات شهرستان ساری و در سلول انفرادی، ممنوع الملاقات و ممنوع از تلفن است.

آریا آرام نژاد در این تماس تلفنی به همسرش گفته که در بازجوئی به سر می برد و موارد اتهامی اش، مربوط به آهنگ هایی است که ساخته، اما قادر به ارائه توضیح بیشتر در مورد روند پرونده اش نبوده است.

به گفته ی عادله ضیایی، او از وضعیت جسمی و شرایط نگهداریش ابراز رضایت کرده اما گفته است که اجازه دریافت کتاب و لباس را ندارد.

همسر این خواننده ی مردمی صدای او را عین آرامش مثل همیشه رسا و امید بخش دانسته و گفته است که آریا خواسته سلامش به همه دوستان و دوستدارانش رسانده شود.

شب گذشته خانم ضیایی در صفحه خود در فیس بوک نوشته بود: در حالی پنج روز از بازداشت آریا آرام نژاد میگذرد، که من مانند بسیاری دوستدارانش کماکان منتظر دریافت خبری از او هستم. درد آور است که مراجع قضائی این روزها در حالی مُصر به مُجاب کردنم برای قبول استقلال! خود هستند، که امروز در خواست ملاقاتم با آریا که به سرعت مورد موافقت و همکاری آقای دادستان قرار گرفت، با واکنش گنگ و منفی اداره اطلاعات شهرستان بابل مواجه شد.

حانم ضیایی تصریح کرده بود: آنچه باعث فوران اتشفشان نگرانی، خشم و آزردگی من شده، مراجعات مکرر، پیگیری های بی نتیجه و اخبار ضد و نقیض از زبان افراد معتمد و غیر معتمدی است که باید! به من رسانده شود. و من برای اندکی، فروکش کردن این آتشفشان، موکدا خوستار ملاقات با آریا، برای پرسش در مورد علت بازداشت؛ مورد اتهام، شرایط نگهداری و در اختیار قرار دادن لباس مناسب و مایحتاجش در این روزهای سرد پاییزی هستم و می دانم هیچ کس و هیچ کس موثق تر از خود او، منبع درستی یا نادرستی واقعیت ها و شایعات نخواهد بود.

همسر این خواننده حامی جنبش سبز خاطر نشان کرده بود: صبوری ام در مورد مسائل مربوط به بازداشت آریا دوستانم را شگفت زده کرده است. امیدوارم و می خواهم تا فردا موفق به دریافت خبری از آریا از طریق خود او شوم، تا همچنان چرخش اتخاذ تصمیماتم، بر مدار خرد و خویشتن داری باقی بماند.

آنطور که فعالان جنبش سبز در بابل گزارش کرده‌اند، پنج مامور اداره اطلاعات استان مازندران پنج روز قبل با ورود به منزل این هنرمند جوان هوادار جنبش سبز در بابل، او را بازداشت کرده‌اند. این در حالی است که او در همین روز برای برای پیگیری پرونده خود در مرحله تجدیدنظر، به شهر ساری و دادگاه استان مازندران مراجعه کرده و در زمان هجوم ماموران، تازه از ساری برگشته بود.

گزارش شده که دستگیری این فعال جنبش سبز با ضرب و شتم همراه بوده و ماموران در داخل منزل به آقای آرام نژاد دستبند زده اند. آنها همچنین ضمن تفتیش منزل، بخشی از دست نوشته های آریا و مدارک کاری و همچنین کامپیوتر شخصی او را نیز توقیف کرده و با خود برده‌اند.

آریا آرام نژاد، هنرمند جوان و آهنگ‌ساز نام‌آشنای هوادار جنبش سبز است که پس از عاشورای ۱۳۸۸ ترانه‌ای با عنوان «علی برخیز» منتشر کرد. او چندی بعد، در پی استقبال قابل توجه از این اثرش در فضای مجازی، در ۲۶ بهمن ماه ۱۳۸۸ توسط اداره اطلاعات بابل به اتهام اقدام علیه امنیت ملی دستگیر شد.

او پس از گذراندن نزدیک به ۵۰ روز انفرادی و زندان که تمام این مدت را در بند انفرادی زندانهای متی‌کلا شهرستان بابل و بازداشتگاه اداره اطلاعات شهرستان ساری سپری کرده بود، به قید وثیقه آزاد و در دادگاه انقلاب شهرستان بابل به نه ماه حبس تعزیری محکوم شد.

از این آهنگ ساز و خواننده ی مردمی تا به حال آهنگ هایی چون علی برخیز، دلتنگی و برای لمس آزادی منتشر شده است


22 پاسخ به “آریا آرام نژاد در سلول انفرادی و ممنوع الملاقات است”

 1. سبزینه گفت:

  اللهم فک کل اسیر

 2. ناشناس گفت:

  هیچ تفاوتی بین محمد حسین فهمیده و اریا ارام نزاد نمی بینم هر دو برای سربلندی نام اسلام و ایران خود را در معرض سختیها قرار دادند و البته اگر بپذیریم جهاداکبر جهاد پس از جنگ است و اگر بپذیریم همان که حضرت علی فرمود افضل الجهاد قول کلمه حق عند سلطان جائر می باشد (برترین جهاد گفتن سخن حق در نزد سلطان جائر حاکم می باشد )مطمئنا و تحقیقا جهاد اریا ارام نزاد بسیار بالاتر است و سلام خدا و رسول خدا بر تو ای جوان

 3. جنبش سبز مشهد گفت:

  ما همـــــــــــمه آریا آرام نژاد هستیم
  شیر بیشه مازندران را آزاد کنید
  نماهنگ “آریاآرام نژاد را آزاد کنید” کاری از فعالین جنبش سبز مشهد را از لینک زیر دانلود کنید
  خواهش میکنم کلمه اینو حذف نکنه
  آخه واسه این نماهنگ زحمت زیادی کشیده شده

  http://s2.picofile.com/file/7179493545/%D8%A2%D8%B1%DB%8C%D8%A7_%D8%A2%D8%B1%D8%A7%D9%85_%D9%86%DA%98%D8%A7%D8%AF_%D8%B1_%D8%A7%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF_%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF.mp4.html

 4. هنرمند گفت:

  به امید آزادی همه اسیران سبز و از جمله هنرمندان سبز و خصوصا آریای عزیز .

 5. ناشناس گفت:

  حکومت ننگ و سیاهی کاری غیر از جهل و سرکوب یاد ندارد

 6. چرا ؟ گفت:

  اريا ارام نژاد چرا در زندان و انفرادي است ؟

  ايا اختلاس و دزدي کرده . ادم کشته . دروغ گفته . مال مردم رو خورده . تهمت به مسلماني زده . تقلب کرده . تجاوز کرده
  مردم بي گناه را در خيابان با چماق و باتوم زده . چي کار کرده که تو زندانه به من هم بگين بدونم

 7. امین گفت:

  علی برخيز و باطل کن بساط اين دغال بازان _ كه ايشان جامه حق را بپوشاندن تن شيطان

 8. حسین از زندان ولایت فقیه گفت:

  یار دبستانی من با تو و همراه توام

 9. ایرانی گفت:

  هنوز هم با ترانه های آریای عزیز امید در دلم زنده می شود.
  به امید آزادی ایشان و همه زندانیان سیاسی

 10. راستگو گفت:

  به امید ازادیت عزیز دل.

 11. shahin گفت:

  be omid azadi hame zendanihai siasi az jomle ariyai aziz

 12. فتنه سبز زنده گفت:

  آریا آرام نژاد، هنرمند ملی در قلب ملت

 13. ناشناس گفت:

  هنرمندان مبارز موثرتر ند و رنجشان پر ثمرتر . به امید آزادیو

 14. Bijan گفت:

  مهر ایرانیان نگهدارت باشد.

 15. توتم سبز گفت:

  چه اسم زیبائی “آریا” و “آرام نژاد” هم آریایی و هم آریایی که نژادش آرام است یعنی کسی که افراط و تفریط ندارد از امت وسط است. او قاری قرآن مسجد محل شان بوده است. درود بر شیر بیشه مازندران درود بر تمام آزاد مردان ایران.

 16. narahat گفت:

  ایکاش آقای افتخاری کمی شرافت ومردم دوستی رو از آریای عزیزیادبگیره.آریاجان مطمئن باش تنهات نمیذاریم

 17. narahat گفت:

  ای کاش همه هنرمندان ایران شجاعت آریاروداشتن.آریاجان آرام باش که همه با توایم

 18. ناشناس گفت:

  درود بر آریای سرزمین آریایی

 19. ب گفت:

  آن هادرتلاشندآگاهی اندیشه ورزی آزادی فهم دین درست وبالنده حق انتخاب راازجوانان ومردم ایران بگیرندتامانند1400سال پیش به راحتی گردن بزنندوبرمردم فرمان برانند. پاسخ جوانان رابانوشته های مجلسی وگفته های جنتی نمی شوددادپس بایدیاآن هارابه نام دین کشت یاآن هارابه زندان افکند. درودبرهمه زندانیان اندیشه ورزی و آرام نژادوآرام نژادها .

 20. ناشناس گفت:

  دوست در کامنت چرا .چون ان کارهائی که شما بر شمردید نکرده در زندان است اقای اریا ارام نژاد !!!!!!!!!1

 21. نادرآ گفت:

  آریای عزیزدرچهره زیبای تومیتوان معصومیت.حریت.صداقت.وحقیقت رایکجادیدودلگرم به اینده شد.آینده ای پرازنوروامید. پایدارباشی فرزندم

 22. حسین گفت:

  اریا جان خیلییییییییییییییییییییییییی دوست داریم اهنگهاو اسم تو برای همیشه در تاریخ میماند . انشا اله که هر چه زودتر به ا غوش خانواده بر گردی با الاخره از همشهریهای میرزا کوچیک خان هستی ثابت کردی که مردی