سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ضرب و شتم فرزند محمدرضا مقیسه، زندانی سیاسی، در سالن ملاقات زندان اوین...
» دو سرباز، او را جلوی چشمان خانواده زندانیان و کودکان خردسال کتک زدند

ضرب و شتم فرزند محمدرضا مقیسه، زندانی سیاسی، در سالن ملاقات زندان اوین

چکیده :صبح امروز و در حالی که خانواده های زندانیان سیاسی بند 350 اوین در سالن انتظار برای ملاقات با زندانیان خود بودند، دو تن از سربازان حراست سالن یکی از پسران محمدرضا مقیسه روزنامه نگار منتقد و عضو کمیته پیگیری امور بازداشت‌شدگان و آسیب‌دیدگان پس ازانتخابات را مورد ضرب و شتم قرار دادند....


مصطفی مقیسه، پسر محمدرضا مقیسه در سالن ملاقات مورد ضرب و شتم سربازان زندان اوین قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار کلمه، صبح امروز و در حالی که خانواده های زندانیان سیاسی بند 350 اوین در سالن انتظار برای ملاقات با زندانیان خود بودند، دو تن از سربازان حراست سالن یکی از پسران محمدرضا مقیسه روزنامه نگار منتقد و عضو کمیته پیگیری امور بازداشت‌شدگان و آسیب‌دیدگان پس ازانتخابات را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

به گفته ی شاهدان در این سالن یکی از ماموران که گاهی روزهای دوشنبه در محل ملاقات حاضر می شود بعد از مکالمه ی توهین آمیز کوتاهی با مصطفی مقیسه که پس از سوال های این جوان برای نحوه ی پر کردن کارت ملاقات بوده است با وی درگیر شده است.

بر اساس این گزارش پس از چند دقیقه دو سرباز به مصطفی مقیسه حمله کرده و به شدت او را مورد ضرب و شتم قرار داده اند به طوری که لباس های وی پاره شده و ظاهر نامناسبی پیدا کرده است.

به گفته ی خانواده های زندانیان سیاسی این ضرب و شتم و برخورد غیر انسانی در مقابل ده ها خانواده و فرزندان آن ها صورت گرفته است. تا آنجا که کودکان حاضر در سالن به شدت ترسیده و فضای استرس و التهاب در بین خانواده ها شدت گرفته است.

بر اساس خبرهای رسیده به کلمه دو سربازی که مصطفی مقیسه را مورد ضرب و شتم قرار داده اند سهرابی و میراسماعیلی نام دارند اما یکی از شاهدان این صحنه معتقد بود ماموری که در ابتدا باعث بحث و درگیری شد در گذشته نیز خانواده ها را مورد آزار و فشار روانی قرار می داده تا انجا که چند ماه پیش پس از اعتراض کلامی و ملایم یکی از خانواده ها به برخوردهای توهین آمیز وی، شناسنامه های آنان را گرفته و دستور لغو ملاقات را به طور غیر قانونی صادر کرده است.

به گفته ی یکی دیگر از خانواده ها رفتارهای توهین آمیز با خانواده های زندانیان سیاسی آنقدر شدت گرفته که برخی مسئولان و ماموران سالن ملاقات اوین که رفتار متفاوت تری نسبت به این عده ی معدود دارند بارها در مواجه با خانواده ها اظهار شرمندگی و طلب بخشش می کنند.

محمدرضا مقیسه، روزنامه‌نگار و سردبیر مجله بیست ساله‌ها و عضو کمیته پیگیری امور بازداشت‌شدگان و آسیب‌دیدگان پس ازانتخابات است.

وی مهرماه سال 88 بازداشت و به اتهام فعالیت در کمیته بازداشت شدگان حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری در ایران از سوی قاضی صلواتی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب استان تهران به ۶ سال زندان محکوم شد.


17 پاسخ به “ضرب و شتم فرزند محمدرضا مقیسه، زندانی سیاسی، در سالن ملاقات زندان اوین”

 1. حسین گفت:

  خیلی نامردیه، به خاطر هیچ هم پدرش دستگیر شده ،هم پسر بیگناه چوب بخوره

 2. ناشناس گفت:

  خیلی ناراحت شدم که پسر آقای مقیسه مورد ضرب و شتم قرار گرفت .آخه چرا اینا

 3. حمید گفت:

  اینها با این کار حتی برگ های این درخت تنومند را نمی توانند تکان بدهن چه برسد به ریشه.

 4. ناشناس گفت:

  منم اونجا بودم حقیقت داره.

 5. ناشناس گفت:

  خدا لعنت کنه این ظالمین بی اخلاق رو بت پرستهای عصر معاصر امیدوارم کاخ ظلمتون رو هرچه زودتر سرنگون شده ببینیم که این آرزوی اکثریت مردم ایرانه چه اونها که خاموشن چه اونها که در غوغا و فریادن…

 6. ناشناس گفت:

  کسانی که مرتب صحبت از ” عدم خشونت” میزنند باید بپذیرند که روش گاندی در ایران جواب نمیدهد. دهان این سربازها را باید با سرب داغ پر کرد …

 7. ناشناس گفت:

  دادگری هست که ببیند ومی شنود صدای مظلومان را و روزی که حکم براند هیچ مقام ومنصبی را یارای گریختن از ان نیست

 8. رزمنده سابق علی گفت:

  از مقیسه که با مردم ودر بند رزیم استبداد و تحجر است و خانواده اش این طور مورد ضرب وشتم قرار می گیرد تا قاضی مقیسه ای که در خدمت تحجر
  واستبدادو در ناز ونعمت خود و خانواده اش واکنون به سفر حج رفته تا بر کردد بیشتر دستور شکنجه و احکام نا جوانمردانه و قرون وسطی صادر کند کیلو متر ها فا صله است

 9. م.ق گفت:

  خدا از زمين ريشه كنشون كنه

 10. ناشناس گفت:

  من از این کار ناراحت شدم .حتما به این سرباز گفتن که این کار را بکنه وگر نه سرباز و این همه جرات؟

 11. سحر سبز گفت:

  خدا لعنت کنه قاضی صلواتی رو صلوات

 12. ناشناس گفت:

  خیلی ناراحت شدم .امیدوارم که مسئولین سالن ملاقات برخورد شدید کنند که دیگر اتفاقی برای خانواده های سیاسی نیافتد.

 13. سورنا گفت:

  آقا اشتباه نکنید اینها سرباز نیستند. شما اگه خودت مسئول بودی برای یه همچین جایی از سربازهای وظیفه استفاده می کردی؟ اینها همون ساندیسی های معروفن بلکه کمی به حلقه قدرت و ظلم نزدیکتر.

 14. سروش مشهدی گفت:

  خوب دیگه گروه فشار وانصار حزب الله و سپاه محمد رسول الله وسربازان گمنام امام زمان را گیر نیاوردین گیر دادین به دو تا سرباز بدبخت اسمشان را هم مینویسید که اینها به خانواده زندانیان سیاسی فشار وارد میکنندسرباز بیچاره امده گشنه وتشنه خدمتش را بکند برود دنبال زندگیش روزی هم باید جواب هزار نفر مثل این گل پسر بابا سیاسی را بدهد . بابا راه مبارزه را بلد نیستین بگذارید کنار یکی دیگه عهده داربشود

 15. ناشناس گفت:

  درود بر محمدرضا مقیسه

 16. علی گفت:

  این روز های سرد بگذرد داداش مصطفی . روز های گرم دیدار مظلومان نزدیک می شود

 17. پاسدار گفت:

  آقای سروش مشهدی دمت گرم سرباز و این همه جرات ،از کجا میاد .خودت اگه سرباز ی رفته باشی جراتمی کردی به کسی بگی تو ،پس به گفته شما اینها سرباز هستن ؟سرباز ،این همه گستاخ.